Historia mody. Od krynoliny do mini

Wydawnictwo: SBM Renata Gmitrzak
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ubiór, moda, historia mody
historia
Aleksandra Wilk

utorka proponuje nowe spojrzenie na dzieje mody. Oprócz analizy zmieniających się trendów sięga do społecznych kontekstów tych procesów. Zaprezentowany zostanie zupełnie innowacyjny rozdział o ewolucji poszczególnych części garderoby. Interesujące relacje z kultowych pokazów mody, motywacje projektantów, opis ich procesów twórczych opatrzone komentarzem historyka sztuki będą fascynującą opowieścią, która wciągnie zarówno osoby, dla których temat mody jest codziennością, jak i chcących poszerzyć swoje horyzonty w tej dziedzinie. Album zawiera około 700 ilustracji: fotografii agencyjnych, archiwaliów, reprodukcji, szkiców i ciekawostek.

źródło opisu: http://wydawnictwosbm.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwosbm.pl/

Magrat | 2019-01-06
Na półkach: ✶Sztuka✶, Przeczytane

Solidny album prezentujący dzieje mody od prehistorycznych przepasek po LED-owe sukienki. Dobór materiału ilustracyjnego nieźle komponuje się z treścią, która mimo sporych skrótów spowodowanych zapewne ograniczoną objętością książki (przy ogromnej rozległości tematu) całkiem dobrze tłumaczy społeczno-kulturowy rozwój mody. Piszę "nieźle" i "całkiem", bo mimo wszystko zabrakło mi pewnego usystematyzowania narracji, co czyniło książkę nieco chaotyczną. Chyba nie poleciłabym jej jako pierwszy kontakt z historią mody.

Mam także uwagi do redakcji - sporo literówek, jakieś przesunięcia tekstów, miejscami niezbyt czytelny wybór rozmieszczenia ilustracji... Za tę cenę można by się bardziej postarać.

Ispirazione | 2018-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sztuka