Polski design

design dizajn polski polska

Okładka książki Obie Justyna Bargielska, Iwona Chmielewska
Obie Justyna Bargielska,...
Okładka książki Punk. Brutalna prawda Paul Du Noyer, Hugh Fielder, Mike Gent
Punk. Brutalna... Paul Du Noyer, Hugh...
Okładka książki Ostańce. Kamienice warszawskie i ich mieszkańcy Jan Brykczyński, Magdalena Stopa
Ostańce. Kamie... Jan Brykczyński, Ma...

Ciekawa, ale koszmarnie wydana. Ciężka, wielka ani z tym siedzieć w fotelu, ani leżeć, ani włożyć do torebki. Dałoby się wybronić tę formę gdyby był to album, ale to publikacja historyczna z dużą ilością tekstu. Ręce się męczą od trzymania tego. Mamy to czytać siedząc przy biurku na baczność, czy jak?

Pobieżne omówienie polskiego dizajnu, jednak zdecydowanie wyrywkowe - dobry wstęp do zainteresowania tematem. Jest z racji miejsca pracy i zamieszkania Autorki centro-śląska. I dobrze w sumie, bo mieszkam po sąsiedzku.
PS. Putin 18 dzień. Bezsens wojny.

PS. Putin 18 dzień. Bezsens wojny.

Książka robi dobre pierwsze wrażenie: ładny papier, fotografie, twarda oprawa. Niestety po rozpoczęciu lektury wychodzi główna wada: autorka chce pisać o wszystkim. W efekcie jeśli nie chcesz mieć szczątkowej wiedzy o polskich projektach ogólnie a liczysz na obszerniejsze z jakiejkolwiek dziedziny - czeka cię rozczarowanie. Przykład: liczyłem na informacje o polskich projektach motoryzacyjnych w PRL. Jest Syrena, Syrena Sport, Mikrus, Beskid. Ani słowa o Junaku, WFM, WSK, Polonezie, Tarpanie, SHL się załapała na zdjęcie ale na wzmiankę już nie. O Romecie ani słowa. Żona liczyła na informacje o polskim szkle użytkowym - parę zdań, przykładów, bez szerszego kontekstu. Za to są 2 strony o długopisach Zenith. Radujmy się. Często też jakiś projekt wspomniany jest w tekście, zdjęcia brak. Podsumowując - jak dla mnie zbędnie wydane pieniądze.

Bardzo dobrze opracowana książka, szczególnie w zakresie historycznym, bardzo ciekawa.

• Jelonkowe
  • 52::2016
  • Architektura XIX/XX
  • Moje ksiazki
  • 52 książki (2016)

Dodaj cytat z książki Polski design