Polski design

Wydawnictwo SBM
2015-01-01
2015-01-01
design dizajn polski polska

Pobieżne omówienie polskiego dizajnu, jednak zdecydowanie wyrywkowe - dobry wstęp do zainteresowania tematem. Jest z racji miejsca pracy i zamieszkania Autorki centro-śląska. I dobrze w sumie, bo mieszkam po sąsiedzku.
PS. Putin 18 dzień. Bezsens wojny.

PS. Putin 18 dzień. Bezsens wojny.

Książka robi dobre pierwsze wrażenie: ładny papier, fotografie, twarda oprawa. Niestety po rozpoczęciu lektury wychodzi główna wada: autorka chce pisać o wszystkim. W efekcie jeśli nie chcesz mieć szczątkowej wiedzy o polskich projektach ogólnie a liczysz na obszerniejsze z jakiejkolwiek dziedziny - czeka cię rozczarowanie. Przykład: liczyłem na informacje o polskich projektach motoryzacyjnych w PRL. Jest Syrena, Syrena Sport, Mikrus, Beskid. Ani słowa o Junaku, WFM, WSK, Polonezie, Tarpanie, SHL się załapała na zdjęcie ale na wzmiankę już nie. O Romecie ani słowa. Żona liczyła na informacje o polskim szkle użytkowym - parę zdań, przykładów, bez szerszego kontekstu. Za to są 2 strony o długopisach Zenith. Radujmy się. Często też jakiś projekt wspomniany jest w tekście, zdjęcia brak. Podsumowując - jak dla mnie zbędnie wydane pieniądze.

Bardzo dobrze opracowana książka, szczególnie w zakresie historycznym, bardzo ciekawa.

Dodaj cytat z książki Polski design