Okładka książki Na ostro i pod włos. Wszystko, co musisz wiedzieć o sztuce golenia i pielęgnacji zarostu Rafał Janta
Rafał Janta Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Znak
2017-11-13
2017-11-13

Okładka książki Domowy survival Artur Kwiatkowski, Krzysztof Lis
Domowy survival Artur Kwiatkowski, ...
Okładka książki Rozszyfruj swoją krew Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Rozszyfruj swo... Paulina Ihnatowicz,...
Okładka książki Jakoś to będzie. Szczęście po polsku Beata Chomątowska, Dorota Gruszka
Jakoś to będzi... Beata Chomątowska,&...

Przydatne... Prosto i czytelnie napisane.

Przydatne... Prosto i czytelnie napisane.

Jako zwolennik zarostu sięgnąłem po ten tytuł. Niestety książka jest napisana dosyć topornie i chaotycznie. Często miałem wrażenie, że jest to jedna wielka mieszanka reklamy poszczególnych środków higieny do twarzy oraz lizanie przez szybę podstaw podstawy teorii golenia... dla nastolatków... którzy jeszcze się nie golą i zastanawiają się nad przyszłą stylizacją zarostu.

Kompletny poradnik dla każdego, kto pragnie zainteresować się męskim fryzjerstwem. Nie odpowiadała mi jednak jego forma.

Krótki poradnik dotyczący dbania o twarz prawdziwego mężczyzny. Krok po kroku jak się golić i pielęgnować brodę choć napisane w sposób trywialny, autor traktuje czytelnika jak osobę nie mającą pojęcia o podstawach pielęgnacji i tłumaczy oczywistości. Książka uboga w szczegóły za to poświęca dużo miejsca zagadnieniom kosmetologicznym przez to nawet “drwal” czuje się metroseksualnym kolesiem, który powinien co tydzień chodzić na spa. Jeżeli nigdy się nie goliłeś i nawet nie wiesz, że warto używać środków do pielęgnacji to książka dla Ciebie, jeżeli masz więcej niż 25 lat to będzie to dla Ciebie obrazą Twojej inteligencji.

Ogólnie pozycja dobra jednak myślałem, że dowiem się czegoś więcej o tradycyjnym goleniu. Rozdziały o brodzie mnie nie interesowały, może kiedyś. Końcówka o barber shopach całkiem ciekawa z chęcią bym się tam wybrał.

Bardzo podoba mi się design okładki, za pomocą ledwie 4 kolorów powstała świetna oprawa; bardzo prosta i wymowna. Mimo małych rozmiarów, zmieści się w większej kieszeni, posiada wiele przydatnych treści. Stanowi doskonały przewodnik po świecie barberingu, męskich kosmetyków, dbania o siebie, czy chociażby krótkiej historii zarostu, a także krótkie wywiady ze specjalistami, pracownikami barber shopów. Wiele z niej wyciągnąłem, od dawna golę się w tradycyjny sposób - przy użyciu maszynki na żyletki, ale właśnie dzięki tej publikacji mogę ulepszyć swoją technikę, ba, to już się stało.
Posiada wiele sugestii dotyczących doboru odpowiednich metod golenia, liczne porady, jak radzić sobie z wszelkiego rodzaju problemami i wiele innych. Z wielką ochotą ją czytałem i żałuje, że tak szybko ją skończyłem.
Na końcu znajdują się lista wybranych barber shopów w różnych miastach/regionach Polski, dzięki czemu przy okazji odwiedzania, można wstąpić i zobaczyć, jaką różnorodność stylów wystroju salonów mamy w kraju.
Jedyną rzeczą, do jakiej mógłbym się przyczepić to niewielka ilość ilustracji, można byłoby nieco wzbogacić ją o jakieś ryciny, czy chociażby rozdział o fryzurach, w końcu tym także zajmuje się barber.

Bardzo jasna i rzeczowa książka na temat zarostu oraz jego pielęgnacji. Wszystko co chcemy wiedzieć o zaroście jest w tej książce.

• Poradniki
  • Sprzedane/wymienione