Dobre maniery dla miłych ludzi którzy czasem mówią K***A

Tłumaczenie: Anna Rosiak
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Good Manners for Nice People Who Sometimes Say F*ck
poradniki
MuMin84

Żyjemy w świecie, który bardzo różni się od czasów porad Jana Kamyczka na temat savoir-vivre’u. Wielu z nas, na ogół miłych i uprzejmych ludzi (którym jednak zdarza się siarczyście zakląć), często traci rozeznanie, jak być kulturalnym człowiekiem i jednocześnie skutecznie radzić sobie z atakami chamskich zachowań. Amy Alkon z wdziękiem prowadzi nas przez zawiłości etykiety i proponuje...

Amy Alkon z wdziękiem prowadzi nas przez zawiłości etykiety i proponuje praktyczny zestaw zasad dobrego zachowania przystających do nowoczesnego stylu życia. Być może babcia próbowała nauczyć cię, którym nożem kroi się rybę, jednak na co dzień bardziej przyda ci się wiedza o tym:
czy wypada oddzwonić, zamiast odpowiedzieć e-mailem (a może to niegrzeczne),
czy można umieszczać w internecie zdjęcia z rodzinnego spotkania (wszyscy przecież wiedzą, że minęły czasy prywatności),
ile napiwku wręczyć kelnerowi w restauracji (i czy zostawić coś barmanowi),
jak uciszyć imprezujących sąsiadów (i nie wyjść przy tym na zrzędę).
A jeśli ktoś dmucha ci dymem papierosowym prosto w twarz? Bardzo głośno rozmawia przez telefon w miejscu publicznym? Postawił torbę na siedzeniu w autobusie i ani myśli jej ruszyć? Ta książka zawiera realistyczne rady na realne sytuacje i mnóstwo dobrego humoru. Stary, dobry Kamyczek może spokojnie przesunąć się na półce (chyba że to niegrzecznie tak mówić).

źródło opisu: hurtownia.polanglo.pl, 2016

źródło okładki: hurtownia.polanglo.pl, 2016

asymon | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

LOL, nie przeczytałem, ale daję jedną gwiazdkę, żeby zdusić w zarodku kolejny "trynd" wydawniczy. Po książce Magdaleny Kostyszyn dostajemy kolejny "poradnik", który ma przyciągnąć czytelnika słowami na "k" i "ch" w tytule. Tylko że dresiarnia raczej książek nie czyta...

Ale mam pytanie, szanowni Wydawcy: po co się hamować, po co cenzurować? Piszcie jak jest, gwiazdki tylko osłabiają moc przekazu. A Grupa Wydawnicza Relacja dostaje ode mnie karnego k***a, brawo!

Dominika | 2017-03-28

Książka napisana przez ciekawą kobietę, ale bez przerwy denerwowała mnie jej snobistyczna postawa. Spodziewałam się czegoś lepszego zamiast steku wyzwisk pod adresem ludzi wokół.

Angie | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Ech, jak na jeden poradnik wywołała we mnie sporo emocji. Zacznę może od pierwszego z brzegu wrażenia. Pani o bardzo niskiej samoocenie, z niezbyt wysokimi kompetencjami społecznymi, nielubiana w przeszłości (to są kwestie, do których sama się przyznała w książce, no może oprócz pierwszej, to mój wniosek ;p) stworzyła sobie zbiór zasad sprawiających, w jej mniemaniu, że stała się lubiana i respektowana. Wydawało mi się, że napisała tę pozycję by polepszyć sobie samoocenę i skompensować przeszłe upokorzenia. Najbardziej mnie denerwowało jak przytaczała nazwiska znanych "przyjaciół" (Marlon Brando) lub podkreślała wysoką pozycję społeczną ludzi, których umieszczała w swoich przykładach (francuska dziennikarka, pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, znani blogerzy etc, a nie żadna Barbara z sąsiedztwa, osiedlowa sprzątaczka - chociaż i wtedy miałabym wrażenie, że pochwaliłaby się przy tym jak to dla niej status społeczny nie ma znaczenia, a lubi tylko mówić kto, co...

OstatniaKropka | 2017-01-29
Na półkach: 2017r.
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Długo czytałam tę książkę. Była nudna, naprawdę.
Tytuł cudowny, ale treść niestety słaba.
Same oczywistości, nic, co wpłynęłoby jakoś na moje postępowanie.
Na początku miałam dać 3 gwiazdki, ale dodałam jedną za dobry i przystępny styl.

13bpm | 2017-08-13
Przeczytana: czerwiec 2017