UFO. 50 tajemniczych lat

Wydawnictwo: Świat Książki
Ovnis. 50 ans de secret
literatura faktu
corrum

Czy na pewno jesteśmy jedynymi istotami myślącymi w Kosmosie? Jak wytłumaczyć zdumiewające wspomnienia ludzi porywanych przez dziwne istoty; czy pojazdy kosmiczne obcych cywilizacji były widziane naprawdę? Autor opiera się w swoich relacjach na faktach i dokumentach. Przytacza opowieści doświadczonych pilotów i kosmonautów. Czerpie informacje z ujawnionych archiwów armii amerykańskiej, FBI,...

Czy na pewno jesteśmy jedynymi istotami myślącymi w Kosmosie?
Jak wytłumaczyć zdumiewające wspomnienia ludzi porywanych przez dziwne istoty; czy pojazdy kosmiczne obcych cywilizacji były widziane naprawdę? Autor opiera się w swoich relacjach na faktach i dokumentach. Przytacza opowieści doświadczonych pilotów i kosmonautów. Czerpie informacje z ujawnionych archiwów armii amerykańskiej, FBI, CIA.
Czy jesteśmy w stanie dzisiaj racjonalnie wyjaśnić jakiekolwiek tajemnicze wydarzenie związane z UFO?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2015-02-19

Bardzo dobra książka omawiająca zjawiska związane z UFO. Może być szczególnie polecana dla wszystkich zainteresowanych tematyką niezidentyfikowanych obiektów latających i szeroko rozumianą ufologią. Po krótkim wstępie autor zadaje następujące pytanie: goście z kosmosu wśród nas? Książka stara się przekazać najważniejsze fakty i informacje, by każdy czytelnik mógł odpowiedzieć sobie na to nurtujące wielu z nas pytanie. Kolejne rozdziały książki mówią o wydarzeniach w Roswell, o niezwykłych latach 1947-1949 w Stanach Zjednoczonych, o niezidentyfikowanych obiektach nad instalacjami jądrowymi, o różnych pogłoskach na tematy związane z UFO i celowej dezinformacji, o tym czy kosmici preferują Amerykanów, o zagadkowych okaleczeniach zwierząt i przypuszczeniach dotyczących "nadfizyki" UFO. Książka kończy się przypisami i uzupełnieniem: osobliwą historią GEPAN. Książka ciekawa i rzetelna. Polecam ją pasjonatom ufologicznym i sceptykom, którzy chcą dowiedzieć się najważniejszych informacji o...

Kasjopeja | 2012-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 13 lutego 2012

BLISKIE SPOTKANIE Z…

...No właśnie, z kim? Już od dawien dawna panuje wśród nas, ludzi przekonanie, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Wszyscy zapewne słyszeliśmy o przypadkach spotkań z przybyszami z kosmosu, o tajnej "Strefie 51" w której podobno przechowuje się zwłoki obcych. Istnieje mnóstwo teorii spiskowych jakoby władze ukrywały przed nami prawdę, ale jak jest naprawdę?

Właśnie na to pytanie stara się nam odpowiedzieć Gildas Bourdais w swojej książce "UFO. 50 tajemniczych lat" i muszę przyznać, że nieźle mu to idzie. Zaczyna od ukazania nam historii z Roswell, później przechodzi do raczej nudnej części, wielu teorii władz, ich dziwnych prób manipulacji mediami oraz świadkami, wylicza parę hipotez oraz przytacza wiele fragmentów "odtajnionych" akt, dokumentów oraz informuje nas, choć bez narzucania swojego zdania, własne przemyślenia i hipotezy zostawiając miejsce dla naszych własnych przypuszczeń, by wreszcie przejść do rzeczy najciekawszych, czyli historii zwykłych...

adalbert | 2016-10-14
Przeczytana: 01 stycznia 1995

Od lat mnie zastanawia,dlaczego my,cywilizacja globalna,nie jesteśmy godni,aby na bieżąco być informowanymi o incydentach z udziałem pozaziemskich cywilizacji.Wojskowych jeszcze rozumiem,ale uczeni,którzy zaprzeczają istnieniu takich cywilizacji są niekwestionowanymi hamulcowymi wiedzy i nauki.

esoes | 2013-02-18

Książka początkowo nieco nudnawa - same suche dane: nazwiska, daty, raporty, jeszcze więcej nazwisk, nazw orgaizacji, odtajnionych dokumentów itd. Jednakże, wprowadzenie to dla czytelnika istotne jest z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwala nabrać przekonania graniczącego z pewnością co do autentyczności opisywanych zdarzeń w późniejszej części ksiązki. Po drugie - dla chcącego zgłębić temat UFO, wprowadzenie to jest wspaniałym odnośnikiem do wielu interesujących publikacji. Pomijając początkową dłużyznę, książka opisuje wiele aspektów kontaktów z UFO - od nocnych obserwacji świetlistych kręgów po wydobywane pod wpływem hipnozy zeznania o przeprowadzanych przez pozaziemskie istoty badaniach na ludziach. Osobiście polecam osobom chcącym rozpocząć przygodę z badaniem zjawiska.

_BB | 2012-04-01

Dobra pozycja dla zainteresowanych tematyką UFO.

Joanna | 2016-07-26
Przeczytana: 16 marca 2016