UFO. 50 tajemniczych lat

Świat Książki
1999-01-01
1999-01-01
Halina Natorf

Niewątpliwy atut stanowi zbiór uporządkowanych faktów i relacji świadków odnoszących się do zdarzeń identyfikowanych z UFO, bez ostatecznego rozstrzygania co do przyczyn ich wystąpienia. Większość z nich poparta konkretnymi źródłami. Oczywiście książka nie przynosi ostatecznej odpowiedzi i choć momentami nadmiar danych stanowi męczącą lekturę, to dla fanów zagadnienia jest to ważna pozycja ze względu na solidne opracowanie tematu potencjalnych kontaktów z UFO oraz stosunku do nich rządów i instytucji państwowych.

Bardzo rzetelna pozycja o tematyce niezidentyfikowanych obiektów latających. Autor obiektywnie podejmuje się opisania obeserwacji obiektów latających oraz wydarzeń z tym związanych, porwań przez obcych, relacji światków, okaleczeń zwierząt oraz działań rządu w celu dezinformacji opinii publicznej.

Na początku lektura jest dość ciężka, ponieważ autor wręcz bombarduje nas ilością dokumentów, dat oraz nazwisk, lecz uważam to za niezbędne, ponieważ książka podchodzi do tematu poważnie i w pewnym stopniu próbuje nam wyjaśnić, że jesteśmy odwiedzani (i nie tylko odwiedzani!) przez pozaziemskie cywilizacje, a jak powszechnie wiadomo - każda teoria musi być poparta sensownymi badaniami, a każda teza - argumentami.

Jeśli ktoś interesuje się tematyką niezidentyfikowanych obiektów latających oraz kontaktów z obcymi cywilizacjami różnego stopnia - warto przeczytać.

Na początku lektura jest dość ciężka, ponieważ autor wręcz bombarduje nas...

Od lat mnie zastanawia,dlaczego my,cywilizacja globalna,nie jesteśmy godni,aby na bieżąco być informowanymi o incydentach z udziałem pozaziemskich cywilizacji.Wojskowych jeszcze rozumiem,ale uczeni,którzy zaprzeczają istnieniu takich cywilizacji są niekwestionowanymi hamulcowymi wiedzy i nauki.

Bardzo dobra książka omawiająca zjawiska związane z UFO. Może być szczególnie polecana dla wszystkich zainteresowanych tematyką niezidentyfikowanych obiektów latających i szeroko rozumianą ufologią. Po krótkim wstępie autor zadaje następujące pytanie: goście z kosmosu wśród nas? Książka stara się przekazać najważniejsze fakty i informacje, by każdy czytelnik mógł odpowiedzieć sobie na to nurtujące wielu z nas pytanie. Kolejne rozdziały książki mówią o wydarzeniach w Roswell, o niezwykłych latach 1947-1949 w Stanach Zjednoczonych, o niezidentyfikowanych obiektach nad instalacjami jądrowymi, o różnych pogłoskach na tematy związane z UFO i celowej dezinformacji, o tym czy kosmici preferują Amerykanów, o zagadkowych okaleczeniach zwierząt i przypuszczeniach dotyczących "nadfizyki" UFO. Książka kończy się przypisami i uzupełnieniem: osobliwą historią GEPAN. Książka ciekawa i rzetelna. Polecam ją pasjonatom ufologicznym i sceptykom, którzy chcą dowiedzieć się najważniejszych informacji o opisywanych w tej książce zjawiskach.

Książka początkowo nieco nudnawa - same suche dane: nazwiska, daty, raporty, jeszcze więcej nazwisk, nazw orgaizacji, odtajnionych dokumentów itd. Jednakże, wprowadzenie to dla czytelnika istotne jest z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwala nabrać przekonania graniczącego z pewnością co do autentyczności opisywanych zdarzeń w późniejszej części ksiązki. Po drugie - dla chcącego zgłębić temat UFO, wprowadzenie to jest wspaniałym odnośnikiem do wielu interesujących publikacji. Pomijając początkową dłużyznę, książka opisuje wiele aspektów kontaktów z UFO - od nocnych obserwacji świetlistych kręgów po wydobywane pod wpływem hipnozy zeznania o przeprowadzanych przez pozaziemskie istoty badaniach na ludziach. Osobiście polecam osobom chcącym rozpocząć przygodę z badaniem zjawiska.

Dobra pozycja dla zainteresowanych tematyką UFO.

Dobra pozycja dla zainteresowanych tematyką UFO.

Bardzo dobra pozycja, autor ukazuje wiele aspektów związanych z ufo. Przedstawia wiele informacji z różnych źródeł. Zarówno zwolenników ufo jak i sceptyków. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Liczyłem na więcej niewyjaśnionych spotkań z istotami z innych planet, ale mimo wszystko książka nie zawiodła moich oczekiwań.

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • W posiadaniu