Sztuczki survivalowe. Książka, która uratuje twoje zdrowie a nawet życie

Okładka książki Sztuczki survivalowe. Książka, która uratuje twoje zdrowie a nawet życie Paweł Frankowski, Witold Rajchert
Paweł FrankowskiWitold Rajchert Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2016-03-30
2016-03-01
poradnik survival

Jestem laikiem w temacie także jak narazie dla mnie książka jest wystarczająca. Ma fajny format i układ graficzny. plus za linijkę i soczewkę.

Książka dla kogoś z zerową wiedzą o survivalu. Nawet lupa (dołączona do książki) jest mi niepotrzebna bo mam taką od dwóch lat.

W sumie niezła pozycja, ale trochę płytka - dużo paplaniny a mało konkretów.

W sumie niezła pozycja, ale trochę płytka - dużo paplaniny a mało konkretów.

Jeszcze nie zacząłam czytać, tylko powierzchownie przekartkowałem... ale już mi się podoba. Fajny gadżet dodany do okładki. Według mnie to świetny prezent dla fana survivalu. W księgarni widziałem nowszą książkę tych autorów.

Sięgnąłem po nią, ponieważ ostatnio zacząłem się interesować innym obliczem outdooru. Dzięki tej książce jestem już sporo spokojniejszy i mogę ją polecić każdemu. Dowiecie się rzeczy oczywistych, jak i zaskakujących, poznacie fakty i mity. Lektura dla każdego!

Sporo dobrych porad, mniej lub bardziej oczywistych. Przydatne dla każdego.

Sporo dobrych porad, mniej lub bardziej oczywistych. Przydatne dla każdego.

Dobra książka a raczej poradnik. Nie ma co, niektóre rzeczy dowiedziałem się po raz pierwszy ;). Poradnik dobrze uzupełniają ciekawostki oraz świetne przykłady. Nawet doświadczony ,,survivalowiec'' znajdzie dla siebie ważne informacje. Polecam!

Sztuczki survivalowe to zbiór porad dotyczących survivalu, czyli sztuki przetrwania. Czytając kolejne strony odniosłem jednak wrażenie, że autorzy równie dobrze mogliby oglądać „Szkołę przetrwania” i spisywać krok po kroku wszystko, co zostało wspomniane w tym programie i wyszłaby z tego identyczna „książka”. Nie oszukujmy się, nie jest ciekawie. Nie ma w tym historii, anegdot (zgubienie zapalniczki do tego się nie zalicza) – nie ma pisarskiego polotu. Jak wspomniałem – jest to tekstowa wersja „Szkoły przetrwania”, tylko bez osobowości Beara Gryllsa, bez aspektu rozrywkowego i mimo wszystko uboższa. W pewnym momencie autorzy nawet bezpośrednio odnieśli się do programu Brytyjczyka zarzucając mu wbijanie noża w ziemię (czego robić nie wolno!). Zapominają jednak, że „Szkoła przetrwania” jest jednak programem nastawionym na rozrywkę. Oczywiście, że także dotyczy sztuki przetrwania, ale Grylls skacze ze spadochronem, wskakuje do jezior z urwisk, robi salta na kamieniach w górach… To nie są rzeczy, które uczą przerwania – tylko rozrywka dla widzów. Sama książka nie zawiera wielu przydatnych informacji z zakresu samego survivalu – zwłaszcza dla osób, które w jakimkolwiek stopniu się orientują w temacie. Dla pozostałych natomiast jest zwykłym poradnikiem, niewyróżniającym się z setek podobnych, który ktoś dostał w prezencie i nigdy go nie otworzy. 5/10 to wszystko (a nawet maksimum),co można z tego wyciągnąć.

Przeczytałem z zainteresowaniem. Niestety, przydałoby się więcej rysunków i schematów.

Arcydzieło, codziennie sobie przypominam jej treść jest super!

Arcydzieło, codziennie sobie przypominam jej treść jest super!

• Survival
  • Przeczytane 2016

Paweł Frankowski Sztuczki survivalowe. Książka, która uratuje twoje zdrowie a nawet życie Zobacz więcej