poradnik, survival
poradniki

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Fresnela, linijkę (cm i cal), zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać. Napotykasz trudności? Skorzystaj z zawartych w poradniku narzędzi i rad! Obudź w sobie narodową zapobiegliwość i zaradność. Tylko przygotowani przetrwają! NIEZBĘDNE...

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania.

Napotykasz trudności? Skorzystaj z zawartych w poradniku narzędzi i rad!

NIEZBĘDNE UMIEJĘTNOŚCI SZTUKI PRZETRWANIA:

Poznasz skuteczne metody wydostania się z opresji, np. tonącego samochodu, strzelaniny, pożaru lasu.

Wykonasz improwizowane ubranie, tymczasowe schronienie czy własną folię NRC.

Przygotujesz filtry wodne i pojemniki do przenoszenia płynów.

Sporządzisz lekarstwa, a także pożywienie z owoców lasu, łąki i parku miejskiego.

Nauczysz się rozpalać, utrzymać i ukrywać ognisko.

Dowiesz się, jak stworzyć nóż i puszkę survivalową z dostępnych akcesoriów życia codziennego.

źródło opisu: wydawnictwo Pascal 2016

źródło okładki: http://pascal.pl/

Faun | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Do tego typu należy zaglądnąć często, aby sobie pewne rzeczy przypomnieć, czy ostatecznie uzmysłowić. Formuła jej wydania do tego zachęca. Idealna do podróży, a także jako praktyczny prezent dla kolegi, czy brata, niekoniecznie młodszego. Słyszałem, że ma być wyd. II - czekam.

Arakus | 2018-05-19

Przeczytałem z zainteresowaniem. Niestety, przydałoby się więcej rysunków i schematów.

librumlegens | 2017-01-11
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Dobrym podsumowaniem książki (a właściwie jej początku) jest podrozdział o ketchupie, który z jednej strony jest ciekawy, bo kto by wiedział, że można nim łagodzić ugryzienia owadów; z drugiej strony zawiera takie banały jak: posmaruj się ketchupem w przypadku strzelaniny… Yyy, serio? Z trzeciej strony ma się wrażenie, że ktoś zebrał wszystkie możliwe informacje o ketchupie i wrzucił je tu jak leci. A czemu nie ma zastosowań bitej śmietany w sprayu? Ten opis ketchupu został „ot tak” umieszczony między instrukcją uwalniania się z opaski zaciskowej, a informacją o tym na którym piętrze powinniśmy czuć się najbezpieczniej (od razu odpowiem – na żadnym). Podsumowując, przynajmniej pierwszy rozdział – informacje ciekawe, pomieszane zostały z oczywistymi oczywistościami, tematy zmieniają się jak w kalejdoskopie, niektóre są tylko muśnięte, inne zbyt rozwleczone, a wszystko to podlane jest fatalistycznym sosem. Na szczęście dalsze bloki tematyczne są już zdecydowanie bardziej konkretne i...

Leachim | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

To będzie jedna z moich ulubionych książek o survivalu, a dokładniej radzeniu sobie w różnych sytuacjach. Dla wielu osób powinna być tą pierwszą od której warto zacząć przygodę z tą tematyką. Porady są realne, sensowne i zwięzłe. Wiele ciekawostek. Całość dopełnia słowniczek i pomarańczowe strony. Super!

MakDa | 2017-10-22
Przeczytana: 10 maja 2017

Bardzo ciekawa pozycja. Przydatne porady, gdy wybieramy się na biwak lub jeśli zgubimy się w lesie. Przypuszczam, że autorzy mają duże doświadczenie w survivalu, jednak zgrzytem jest rozdział o terrorystach, wydumany i może lepiej byłoby zostawić go profesjonalistom.

Paweł Antczak | 2016-09-10

książka godna polecenia ludzia rozpoczynającym przygodę z puszczanstwem, czy też prepersowstwem. informacje trafne. przekazane w przystępny sposób

Adriano | 2017-05-26

Bardzo dobra książka. Praktyczny format książki.

Luetyk | 2018-06-28
Przeczytana: 22 kwietnia 2018