Geniusz techniki bogów

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księgi Tajemnic". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Technology of the gods
hunter

Niewiarygodne fakty są zadziwiającym świadectwem, że pradawni ludzie dysponowali technologią, której nie potrafimy odtworzyć. Zaginione cywilizacje Atlantydy, indyjskiego imperium Ramy, imperium Ozyrysa w predynastycznym Egipcie osiągnęły, a nawet przekroczyły nasz współczesny poziom rozwoju, zanim zniszczyła je tajemnicza katastrofa... być może wojna atomowa.

źródło opisu: Amber

pawel415 | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Kolejna z książek, która utwierdza mnie w przekonaniu, że przestawiana nam w szkolnych podręcznikach do historii wiedza, niekoniecznie pokrywa się z faktami.
Warto cofać się myślami w przeszłość, analizować i na nowo odkrywać dokonania naszych poprzedników. Chodzi o to, byśmy potrafili wysunąć właściwe wnioski.
W końcu wszyscy dobrze wiedzą, że "historia lubi się powtarzać...".

Triskel | 2016-08-29

Tajemnice przeszłości częstokroć pomijane i przemilczane przez współczesną naukę coraz częściej zaczynają wychodzić na światło dzienne. David Hatcher Childress po raz kolejny przytacza wiele dowodów na istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji w zamierzchłych czasach. Cywilizacji, która według wielu naukowców nie powinna istnieć. Autor stawia wiele kontrowersyjnych i niewygodnych pytań, które przez wielu chętnie zostałyby pominięte. Elektrownie faraonów, wojny atomowe starożytności czy statki powietrzne króla Salomona miały ponoć istnieć naprawdę, a nie być jedynie wymysłem dawnych kronikarzy.

Starożytne cywilizacje dysponowały według autora technologią dorównująca naszej. Ich rozwój w dziedzinach inżynierii, metalurgii, energetyki czy atomistyki stał w ówczesnym czasie na bardzo wysokim poziomie. Słynny badacz zagadek przeszłości stara się w niniejszej publikacji odsłonić rąbka tajemnicy i ukazać choć część dowodów potwierdzających dla wielu niewygodną prawdę. Oficjalna nauka nie...

Fasoletti | 2013-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Interesująca pozycja, traktująca o zdobyczach naukowych starożytnych cywilizacji. Autor przedstawia dowody na używanie przez naszych przodków zaawansowanych technik obróbki metali oraz twardych kamieni, przekonuje również, że dawne cywilizacje znały takie urządzenia jak tokarki czy frezarki.
Z kolejnych rozdziałów dowiadujemy się również, że Egipcjanie czy mieszkańcy Indii oraz Atlantydy potrafili wytworzyć i wykorzystać prąd elektryczny, budowali różnorakie machiny latające oraz niszczycielską broń, której użycie przyczyniło się do zniszczenie wielu megalitycznych fortów i osad.
Polecam książkę każdemu miłośnikowi niekonwencjonalnej archeologii i tajemnic z zamierzchłych czasów.

Wojtek | 2016-11-21
Marcin | 2016-10-13