Przepis na drugą szansę

Okładka książki Przepis na drugą szansę J.D. Barrett
Okładka książki Przepis na drugą szansę
J.D. Barrett Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
The Secret Recipe for Second Chances
W.A.B.
2017-11-01
2017-11-01
Justyna Rudnik
Justyna Rudnik

Sympatyczna opowieść, lekka książka do poczytania bez zbędnych analiz bohaterów. Duży plus za przepisy z których skorzystałam. Sałatka nicejdska jest rewelacyjna. Podczas czytania ma się ochotę na dobre jedzenie i wino w uroczej knajpce.

To nieco zwariowana historia kobiety, która znalazła się na życiowym zakręcie. Lucy odeszła od męża, notorycznie ją zdradzającego i wykorzystującego, musiała pozostawić restaurację, którą razem stworzyli i zacząć wszystko od nowa. Postanowiła zaryzykować, wynająć lokal i stworzyć własny biznes. Miejsce, które wybrała, było specyficzne, od lat nieużywane, ale okazało się, że kiedyś istniała tam znana i dobra restauracja. Jej właściciel - Frankie - nie żyje, ale wciąż jest obecny w tym miejscu... Dosłownie! Utknął w półświecie bez czasu i... zakochał się w Lucy. Czy to wszystko dzieje się naprawdę? A może jest tylko wytworem wyobraźni głównej bohaterki? Czy Lucy poradzi sobie w nowej sytuacji? Polecam tę książkę tym, którzy lubią historie niczym z filmu "Uwierz w ducha".

Książka warta przeczytania jeżeli mamy ochotę na bajkę z duchem byłego właściciela restauracji. Czyta się ją szybko. Plusem są przepisy kulinarne, jednak nie jestem pewna czy będzie można je wykorzystać w naszej rzeczywistości. Ogólnie daję mocną 6. Lektura dobra na urlop w celu odstresowania się.

Boicie się duchów? Ciekawa jestem, co byście zrobili, gdybyście zorientowali się, ze właśnie kupiliście lokal z duchem? Może macie ochotę na spotkanie z przesympatycznym duchem Frankie.
Jeśli tak to zapraszam.
Lucy jest świetną kucharką, ba nawet szefem kuchni w restauracji, którą prowadzi wraz z mężem. Jest świetna, w tym, co robi, niestety jej mąż, wykorzystuje to, podkrada jej przepisy jako swoje, wydaje książkę z jej przepisami. Najgorsze jest jednak to, że zdradza ją, z kim się da.
Dziewczyna ma już tego serdecznie dość i pewnego dnia odchodzi od męża. Rozgoryczona i załamana, nie wie co ze sobą zrobić. Los podsuwa jej rozwiązanie. Przechodzi obok zamkniętej restauracji, na której widnieje tabliczka „Do wynajęcia”.
Kobieta wynajmuje lokal i okazuje się, że wraz z lokalem wynajęła też…. ducha.
Początkowo, kiedy wydaje jej się, że widzi i słyszy mężczyznę myśli, że to halucynacje.
Okazuje się jednak, że facet w fartuchu, którego widzi to Frankie były właściciel lokalu, który zmarł 30 lat temu. Był on wybitnym szefem kuchni, jego restauracja byłą bardzo znana w okolicy. Kiedy zaczyna bardziej zagłębiać się w przeszłość, okazuje się, że Frankie popełnił samobójstwo. Czy to jednak jest prawdą? Co odkryje Lucy?
W zamian za rozwiązanie zagadki ona będzie mogła korzystać z jego przepisów, on pomoże jej się wybić i rozwinąć skrzydła jako restauratorka.
Jak to pomyślicie duch, pomoże jej rozwinąć biznes? Jak to się stanie, musicie już doczytać same, no ja Wam więcej nie powiem.
Powieść ma w sobie to coś, co powoduje, że czyta się ją lekko, ale jednocześnie z pewnym napięciem, co będzie dalej. Wątki paranormalne bardzo wzbogacają fabułę powieści, a jednocześnie, są tak dopasowane do klimatu, że nie rażą.
Najważniejszym wątkiem jest przeszłość Lucy i Frankiego. Powoli odkrywamy ich sekrety z ich życia. Nasi bohaterowie zaczynają również coraz bardziej się lubić. Czy jednak miłość między duchem a człowiekiem jest możliwa? Jest tu też, bardzo dobrze poprowadzony watek kryminalny. Nie będziecie się tu nudzić, o tym jestem w stu procentach przekonana.
Bardzo podoba mi się wielowątkowość powieści. Stworzeni bohaterowie są bardzo charakterystyczni. Każdy z nich jest bardzo dobrze wykreowany. Poznajemy również pokrótce historię kilkoro z nich.
Fajnym pomysłem jest również dołączenie do książki kilku przepisów.
Ciekawi jesteście, jak zakończyła się powieść? Mnie zakończenie nie powaliło na łopatki i to jest ten malutki minusie dla całe powieści. Może jednak wam się ono spodoba? Jestem bardzo ciekawa. Dajcie znać.
Książka jest bardzo dobrze napisana. Super się ją czyta. Idealna na wieczorne relaksowanie się z książką. Polecam serdecznie.

Jeśli tak to zapraszam.

Kto lubi przepisy wplecione w tekst, wierzy w duchy, kocha dobre jedzenie to zapewne może spokojnie sięgnąć po nią. Ja no nie do końca lubię ten styl pisania ale oceniam pozytywnie.

Sympatyczna, zakręcona pozycja dla miłośniczek dobrej kuchni i ekscytująco przystojnych duchów :D

Książka na llato

Książka na llato

Powieść lekko nierealna :) Skojarzyła mi się z filmem "Uwierz w ducha"... Może przez ten "fantastyczny" wątek była dość intrygująca??... W każdym razie ciekawa historia, pełna pozytywnych uczuć i prawdziwych przyjaźni :)

Książka ogólnie na plus, fajnie się czyta, lekka. Daję taką ocene ponieważ zakończenie jak dla mnie to już za dużo :)

Książka z gatunku łatwych, lekkich i przyjemnych. Czyta się szybko. Bez większych rewelacji szkoda ze autorka więcej z tego nie wykrzesała.

• 2017
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Przepis na drugą szansę