8320207908
Anna

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Taurus | 2018-01-07
Przeczytana: 2009 rok

Autor, Lesław Bartelski, walczył w Powstaniu Warszawskim na Mokotowie w dowództwie pułku „Baszta” i Komendzie V Obwodu Mokotów. Po wojnie literat i autor wielu opracowań dotyczących Powstania Warszawskiego, a szczególnie powstańczego Mokotowa. Trzeba przyznać, że w swoich książkach bardzo umiejętnie łączy styl pisarski z wiedzą i rzeczowością. „Pułk AK BASZTA” to niezwykle cenne źródło bardzo rzetelnej informacji o historii, dziejach pułku i walce w Powstaniu Warszawskim. Autor korzystał z archiwum pułku "Baszta" z Muzeum Historycznego m. Warszawy i innych archiwalnych źródeł, własnych i towarzyszy broni. Książka z kategorii kustosz pamięci narodowej i oczywiście polecana nie tylko pasjonatom Powstania Warszawskiego. Pięknie opowiada o „Baszcie” i jej żołnierzach i żałować należy, że wydana tak późno, bo w 46 lat po Powstaniu.