Rywalizacja totalna. Wojny za kulisami F1

Total Competition: Lessons in Strategy from Formula One
formuła 1, f1, sporty motorowe, sport
literatura faktu
Mariusz90

Kulisy wielkiego biznesu F1. Przyłożył rękę do 20 mistrzowskich tytułów – zarówno kierowców, jak i konstruktorów. Szybko piął się po szczeblach kariery w Williamsie, w Benettonie udanie współpracował z Schumacherem, razem z Niemcem budując potęgę Ferrari w latach 1996–2006, by wreszcie niespodziewanie triumfować z własnym zespołem Brawn GP w 2009 roku. Teraz – już jako dyrektor zarządzający...

Kulisy wielkiego biznesu F1.

Teraz – już jako dyrektor zarządzający F1 – Ross Brawn dzieli się z czytelnikami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Opowiada, w jaki sposób Michael Schumacher zyskiwał przewagę nad rywalami i jakie były kulisy jego odejścia z Benettona. Wyjaśnia, dlaczego Fernando Alonso jest lepszy od Sebastiana Vettela, który miliarder próbował przejąć Hondę i dlaczego Red Bull nie zdołał powtórzyć wyczynu Ferrari.

Dzięki Rywalizacji totalnej dowiesz się, jak wiele detali decyduje o końcowym sukcesie w Formule 1. To pouczająca opowieść o najważniejszych ludziach tego sportu, zakulisowych gierkach, sztuce wywiadowczej i interpretowaniu regulaminu na swoją korzyść. To także praktyczny poradnik dla menadżerów i właścicieli firm, którzy chcą osiągnąć sukces w swojej branży.
Kulisy wielkiego biznesu F1.

Formuła 1, jakiej nie znałeś. Historia prawdziwa, choć nie zawsze piękna.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/

źródło okładki: http://www.wsqn.pl/zapowiedzi/#

Wiktor | 2019-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2019

Na samym wstępie zaznaczę, że książka raczej dla miłośników F1, jest tam kawał historii f1 z perspektywy najwybitniejszego dyrektora technicznego w dziejach.
Całość poprowadzona jako rozmowa, momentami zbyt wylewna, szczególnie w momentach stricte biograficznych.
*NATOMIAST*
Jest tutaj sporo ciekawych nawiązań np. do Sztuk Wojny Sun-Tzu. Bardzo sporo o sile nawyku (Nie, nie tej książce rozwojowej Charlesa Duhigga), o tym jak wpływa on na pracę "nakładczą" w większych zespołach.
Można wynieść sporo do najróżniejszych dziedzin życia, ale szczególnie dużo do zarządzania, biznesu itd.
W skrócie: kawał dobrej książki.

Witek | 2019-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport
Przeczytana: 11 marca 2019

Przeczytałem ją krótko po lekturze "Mojej Formuły 1" Marka Webbera i o ile ta pierwsza to głównie wylewanie żali na większość postaci, z którymi na swojej drodze spotkał się sympatyczny Australijczyk, to "Rywalizacja Totalna" bije ją na głowę.
Przechodząc do samej recenzji to książka mi się bardzo podobała. W swoim podejściu do życia jestem przede wszystkim teoretykiem toteż łączenie teorii, nomenklatury, podejść i innych elementów współczesnego zarządzania z działaniami podejmowanymi w Formule 1 było dla mnie doskonałą formą odświeżenia tej wiedzy i poznania sposobu, w jaki funkcjonuje zaplecze F1.
Bardzo ciekawa była również forma, w jakiej przedstawiono treść - rozmowa dwóch osób z pewnością jest bardziej angażująca i lekka do przyjęcia przez czytelnika niż spisanie historii i przedstawienie suchych faktów.
Z pewnością bardzo dużym atutem książki będzie opisanie sytuacji "w branży" od lat 90. do ok. 2015 roku oraz wspomnienie wielu postaci, które miały duży wpływ na kształt...

MarK1989PL | 2019-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Książka nie jest typową pozycją dla fanów li tylko sportu, jakim jest Formuła 1. Poza oczywistymi smaczkami ze świata F1 i opisem kariery Rossa Browna, jest ona przepełniona analizą podejścia do zarządzania ludźmi, zespołami, firmami, a nawet swoim życiem na co dzień. Prawdę mówiąc wszystko jest opisane właśnie przez pryzmat tego zarządzania, czy raczej mówiąc w zgodzie z autorami - strategii. Początkowo nieco mnie to zaskoczyło, ale po zakończeniu lektury stwierdzam, że to miła i ciekawa odmiana, szczególnie dla osób, które poza wyścigami także zawodowo nieco interesują się zarządzaniem, czy nawet po prostu organizowaniem pracy, czy siebie samego. Niektóre wnioski z tej lektury skłoniły mnie do wprowadzenia lepszej organizacji w swoim własnym życiu, a co za tym idzie konkretnych rozwiązań.
Skoro więc książka mająca być pozycją dla fanów sportu ma taką moc, to chyba z czystym sumieniem mogę ją polecić!

Barcelonczyk | 2019-01-02
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Pozycja głównie dla fanów F1, ale nie tylko, ponieważ zarządzenie zespołem F1,jak wspomnieli autorzy, można przenieść na inne dziedziny życia. Fani F1 dzięki tej książce mogą sobie przypomnieć dawne wydarzenia i powziąć wiedzę o nowych rzeczach oraz zasadach prawidłowego zarządzania zespołem ludzi. Można napisać, że dzięki tej książce poznajemy F1 od kuchni, z perspektywy człowieka, który jest w F1 od 1978 roku, zna ją od podszewki i ma na koncie wielkie sukcesy (10 tytułów kierowców i 10 konstruktorów).

LexiFleksi | 2018-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Dużo ogólników i kołczingowych bredni, za mało konkretów.

Ecnelis | 2018-11-24

Z pozoru książka ma traktować o kulisach Formuły 1 przez pryzmat kariery Brawna, który zasłużył się nie tylko Formule 1, ale również C-grupowym prototypom, a obecnie ma wpływ na kształt F1. I przez pierwszą część książki poznajemy karierę Anglika, od małych kroków w edukacji, przez projektowanie samochodów po kierowanie zespołami F1, które rok w rok sięgają po mistrzowskie tytuły. A potem, gdy już jesteśmy gotowi na okładkowe "wojny za kulisami F1" do akcji wkraczają teorie Parra i szukanie analogii w stylu pracy Brawna i krajobrazie mistrzostw świata, które mają pasować do chińskiej "Sztuki wojennej", napisanej dwa i pół tysiąca lat temu. W wielu miejscach te analogie znajdują zaskakujące odniesienie do dzisiejszego świata F1, w innych są naciągane na siłę, w innych wygląda na to, że nie ma ich w ogóle, na co w paru momentach uwagę zwraca sam Brawn. Po drodze poznajemy metody pracy Brawna, zasady, jakimi się kieruje, poznajemy różnice między zespołem Ferrari czy Mercedes-Benza,...

blaszek | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Calkiem ciekawa pozycja, szczegolnie dla fanow F1! Troche brak Robert K :)
Ksiazke mozna tez traktowac jak podrecznik do zarzadzania ...
Ogolnie polecam!

Carolius | 2018-09-09
Przeczytana: listopad 2017

Nie wielu postaci w Formule 1, które są w stanie więcej powiedzieć o tym sporcie niż Ross Brawn, który współpracował z wieloma znakomitymi kierowcami m.in. Michaelem Schumacherem. Z racji długiego doświadczenia pracy w sporcie Ross wciąga nas na pokład statku, który pokazuje kulisy Formuły 1 z całym dobrodziejstwem inwentarza. Analityczne opinie Adama Parr'a uzupełniają ogrom wiedzy jaki posiada były szef zespołu Brawn GP. Forma książki z pewnością czyni ją bardziej przystępną a szereg analiz i praktycznych rad sprawia, że jest to lektura, która zainteresuje nie tylko fanów F1. Mamy tutaj wiele odniesień do innych dziedzin życia, a także funkcjonowania dużych organizacji, których celem jest zmaksymalizowanie osiągów i wejście na szczyt.

ebookoo_pl | 2018-05-18
Przeczytana: 30 marca 2018

Książka opisuje kulisy nie tylko samej otoczki wyścigów związanych z Formułą 1 ale przede wszystkim pokazuje od podszewki, jak funkcjonuje biznes związany z tym sportem.

Ross Brawn, który w swojej bogatej karierze przyłożył rękę do 20 mistrzowskich tytułów opowiada w rozmowie z Adamem Parrem o swoich przygodach, problemach a przede wszystkim o rywalizacji o prymat i całego tego zaplecza niezbędnego do osiągania sukcesów nie tylko w Formule 1 ale i w każdym innym sporcie, czy biznesie.
----
więcej znajdziesz tutaj: http://www.ebookoo.pl/2018/05/17/rywalizacja-totalna-wojna-za-kulisami-f1-ross-brawn-adam-parr-recenzja/

---
Inne recenzje znajdziesz na www.ebookoo.pl

mjzr | 2018-05-16
Przeczytana: grudzień 2017

Dużo ciekawostek, ale wstawki o sztuce wojny jak dla mnie zbyt przydługie i odwołania do niej zbyt przesadzone.