Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
sport
0tommy

Kulisy polskiego futbolu okiem reporterów, którzy od lat znajdują się blisko wydarzeń, albo nawet w samym centrum. Wejdziecie za drzwi szatni naszego zespołu, poznacie nieznane dotąd okoliczności transferów Roberta Lewandowskiego, dowiecie się, jak niewiele brakowało, aby w eliminacjach do mundialu w Rosji kadry nie prowadził Adam Nawałka.

źródło opisu: http://www.czerwoneiczarne.pl/produkt/krotka-pilka/

źródło okładki: http://www.czerwoneiczarne.pl/produkt/krotka-pilka/

veinylover | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Daję tę książce bardzo wysoką ocenę, bo jej treść nie jest oderwana od rzeczywistości. Cenię także Mateusza Borka, jako pasjonata piłki nożnej i porządnego dziennikarza sportowego.
Prognozy zamieszczone w tej książce przed Mundialem w Rosji sprawdziły się, a to już samo w sobie jest rekomendacją książki.
Z ocenami w niej zamieszczonymi zgadzam się nieomal w całości.
Nawiązując do ostatnich wydarzeń i utraty stanowiska selekcjonera przez trenera Nawałkę pragnę zwrócić uwagę na naszą narodową cechę - skłonność do niszczenia rzeczy twórczych czy nieźle się zapowiadających i z ubolewaniem przyjmuję fakt, iż do tego hejtu przyczynili się dziennikarze także TVP i to na dodatek nie mający o piłce nożnej w zasadzie zielonego pojęcia. Od innych antypolskich stacji niczego innego oczekiwać nie można było, ale TVP, która rozpętała entuzjazm na kredyt postanowiła przejść z nieba do piekła. Potępiam takie zachowanie, tym bardziej że dziennikarze sekcji sportowej tej samej stacji zachowali się...

almos | 2018-06-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book, Sport
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Rozmowa dwóch dziennikarzy sportowych o polskich Mundialach, także o Nawałce, jest i duży wywiad z Lewandowskim, ale to wszystko błahe i miałkie, na poziomie portali internetowych czy plotkarskich. Jakby autorzy zapisali dialogi przy piwku. Od książki oczekuję czegoś więcej, pogłębienia tematu, oryginalnej tezy, nic takiego tu nie ma. Zapomina się o niej nazajutrz po lekturze. Rozczarowanie.

Zacząłem czytać tą pozycję w ramach kibicowskich przygotowań do Mundialu w Rosji. To zapis rozmowy dwóch dziennikarzy sportowych zaczynający się od ploteczek i wspomnień z przeszłych polskich Mundiali, niestety nie ma nic o pamiętnym roku 1974, autorzy byli za mali... Niczego nowego się z tych wspominek nie dowiedziałem, informacje, że Janusz Wójcik był showmanem i pijakiem, a Jerzy Engel ma gadane, to naprawdę nic nowego.

Potem jest duża rozmowa o Nawałce, ale znowu nudy, dowiadujemy się, że jest tytanem pracy, trochę o jego sytuacji rodzinnej i stanie majątkowym, poza tym same banały....

Bartek | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Książka ekspresowo "samoczytająca się" - ja pochłonąłem ją w jedno popołudnie. To długa rozmowa dwóch fachowców, doświadczonych i obiektywnych dziennikarzy sportowych. Jest trochę wspomnień, trochę analiz, a wreszcie i nieco prognoz, np. wręcz przestroga dotycząca hurraoptymizmu przed mistrzostwami w Rosji. Na dokładkę ekskluzywny wywiad z Robertem Lewandowskim i już każdy kibic wie, że powinien tę książkę przeczytać. Zwłaszcza, że jest luzacką, spisaną na luzie opowieścią, będącą ciekawą alternatywą dla ciężkawych, tworzonych latami monografii i biografii dotyczących nie tylko sportu.

Boberek | 2018-06-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 czerwca 2018

"Krótka piłka " idealnie dobrany tytuł do tej ksiązki .Bo to rzeczywiscie ksiażka do pochłonięcia w jeden max dwa wieczory i nie jest to w zadnymn wypadku minus tylko raczej plus . Ksiązke ma forme rozmowy miedzy dwoma bardzo doswiadczonymi dziennikarzami piłkarskimi o reprezentacji Polski i jej wystepach na MS od 1974 roku az do mundialu w 2016 roku i prognozy na mundial w Rosji . Duzo smaczków i anegdot na temat reprezentacji niektore juz mi powszechenie znane ale o niektórych uslyszałem po raz pierwszy .Na plus napewno tez bardzo obszerny i szczery wywiad z Robertem Lewandowskim . Słuchałem jako aubiobook i mam wrazenie ze przez to moj odbior tej ksiazki lekko sie zanizył. Lepiej byloby sie wczuc w ta ksiazke czytajaj jako wersje papierowa ale to tylko moja subiektywna opinia .

Ocena 6 na 10 !

utu13 | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Bardzo przyjemna pogadanka dwóch facetów będących jeśli
nie na pierwszej to na pewno na drugiej linii polskiej
piłki nożnej. Subiektywne odczucia i opinie Borka i Kowalskiego
chłonie się niczym gąbka wodę.
Książka jest po prostu fajnie napisana bez zbędnej napinki i
zbędnego lania wody.

Bartosz | 2018-05-24
Przeczytana: 23 maja 2018

Czyta się rewelacyjnie, połknąłem po jednym posiedzeniu.
Forma "rozmowy" jest łatwo przyswajalna i nie nuży - w dużej mierze dlatego, że Cezary Kowalski i (zwłaszcza) Mateusz Borek są ludźmi posiadającymi wielką charyzmę. W książce znalazło się kilka ciekawych anegdotek, ale bez przesady. Warto sięgnąć po tę pozycję przede wszystkim ze względu na zamieszczony w niej ogromny wywiad z Robertem Lewandowskim, chyba najciekawszy z wszystkich udzielonych przez naszego gwiazdora do tej pory.
Ot, "Krótka piłka" to po prostu fajny pomysł na jeden wieczór dla fana piłki nożnej.

skalisty | 2018-05-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tej pozycji, kolejna książka o tym samym pomyślałem. Mati Borek zasługuje na szansę i muszę przyznać, że wybronił się.. choćby dla tego świetnego wywiadu z Lewym, choćby dla tej końcówki książki, czy opisu Euro2016. Trochę czytelnik musi poczekać, aż się wszystko rozkręci, pewnie parę rzeczy, o których będzie czytał spotkał się z nimi w przeszłości.
Mati Borek manifestuje, abyś pisał więcej książek, każda kolejna da lepszy efekt od poprzedniej.

Ode mnie mocne 6/10
e-book

grace | 2018-06-21

Publikacja popełniona specjalnie pod mundial, żeby zarobić. Trochę historii z poprzednich mundiali, ale żeby człowiek czegoś ciekawego się dowiedział to nie . No chyba, że Pan Borek lubi balować z piłkarzami. Dodatkowy minus za nachalne zachwyty Lewandowskim. Słabe.

Brandox1994 | 2018-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Z książkami sportowymi jest tak, że zazwyczaj są to autobiografie lub po prostu biografie piłkarzy, sportowców, którzy zakończyli kariery lub jeszcze są aktywni "zawodowo." Zazwyczaj jest też tak, że przedstawiane są w nich całe ich życiorysy, od narodzin aż do momentu zakończenia uprawiania sportu. Suche fakty, historie, wydarzenia przełomowe w ich życiu. W większości człowiek czyta to, jak charakterystykę postaci na Wikipedii. Styl pisania tych książek nie jest porywający. Wszystko zależy od jej bohatera. Czy osiągnął coś znaczącego w życiu, czy przeżył jakieś wspaniałe momenty, bądź też wielkie porażki albo tragedie osobiste. Tylko takie wydarzenia sprawiają, że książkę czyta się z zapartym tchem, albo do poduszki, by szybciej nadszedł sen.

Z książką Mateusza Borka i Czarka Kowalskiego (których śledzę, oglądam i lubię od lat) jest inaczej. Jest to luźna rozmowa dwóch kumpli, dwóch dziennikarzy sportowych o wydarzeniach z ich życia, ale też które miały miejsce i w naszym życiu...

Krzysiek | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Solidna lektura, której jakość gwarantują dwaj doświadczeni dziennikarze. Ma formułę bardziej felietonu/rozmowy kumpli aniżeli książki, co nie przeszkadza w odbiorze. Trochę szkoda że brak większej ilości "mięsa" i anegdot. Olbrzymi plus za rozmowę z Lewandowskim, poruszane są tam tematy które rzeczywiście nigdy nie przewijały się z nim w innych wydaniach, to Lewy który ufa rozmówcy.