Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim

Okładka książki Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim Mateusz Borek, Cezary Kowalski
Mateusz BorekCezary Kowalski Wydawnictwo: Czerwone i Czarne sport
sport
Czerwone i Czarne
2018-05-23
2018-05-23
sport piłka nożna reprezentacja Polski Robert Lewandowski

Okładka książki Futbonomia Simon Kuper, Stefan Szymański
Futbonomia Simon Kuper, Stefan...
Okładka książki Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks Rafael Buschmann, Michael Wulzinger
Brudna piłka. ... Rafael Buschmann, M...
Okładka książki On, Strejlau Jerzy Chromik, Andrzej Strejlau
On, Strejlau Jerzy Chromik, Andr...
Okładka książki Najlepszy trener na świecie. Wywiad rzeka z Jackiem Gmochem Arkadiusz Bartosiak, Jacek Gmoch, Łukasz Klinke
Najlepszy tren... Arkadiusz Bartosiak...

Raczej sredniawka. W 2023 już nie warta przeczytania ze względu na spore zmiany w polskiej piłce

Kulisy polskiego futbollu to coś, o czym zdecydowanie warto widzieć więcej. I dlatego warto przeczytać! Dobrze się czyta, zwłaszcza że książka ma formę rozmowy między autorami, więc brak w tym zadęcia i zbędnych wprowadzeń.

Nie jest to wybitna książka, ale nic dziwnego, bo wątpię, że autorzy podchodzili do niej z nastawieniem, że to musi być jakieś przełomowe dzieło. Przyjemnie się czyta te luźne rozmowy i wspominki dotyczące dokonań piłkarskiej reprezentacji Polski.

Książka a tak naprawdę rozmową dwóch pasjonatów futbolu. Mateusz Borek i Cezary Kowalski, dziennikarze, komentatorzy, znawcy futbolu. W rozmowie że sobą wspominają mundial i mistrzostwa Europy, która oglądali, komentowali i które jeszcze przed nami. Fajna lektura, przybliźajàca kulisy ich pracy. W książce dodatkowo jest ich rozmową z kapitanem naszej kadry, Robertem Lewandowskim. Szczerze opowiada nawet o trudnych tematach związanych z naszą drużyną.
Dla pasjonatów futbolu na pewno ciekawa lektura.

Książka raczej tylko dla mężczyzn. No chyba, że znajdzie się jakaś niewiasta, która przetrwa liczne dialogi o mistrzostwach świata i atmosferze w szatni za czasów poszczególnych trenerów. Bardzo przyjemna dla osób, które w jakiś tam sposób interesują się piłką nożną (bo zna się jak wiadomo każdy). Nieco przybliżone sylwetki selekcjonerów, a także ukazane odmienne style zarządzania, z których raczej nikt kto nie jest wielkim pasjonatem by sobie sprawy nie zdawał. Napisana w bardzo optymistycznym tonie (niby wiemy jak będzie ale jednak się łudzimy),wychwalająca pana Nawałkę. Niestety, niesłusznie no bo mundial w Rosji okazał się spektakularną klapą... Ostatnie rozdziały poświęcone są wywiadom z naszym asem Robertem Lewandowskim. Bardzo ciekawie przedstawiona została jego droga na piłkarski szczyt, do tego bezlitośnie przedstawione różnice pomiędzy zachodnią myślą szkoleniową a polskim piekiełkiem... No cóż, pozostaje nam modlić się, żeby jeszcze w niedługim czasie kilku takich samorodnych Lewandowskich się objawiło, bo nie widać jasnego światła w tunelu....

Świetna książka!
Czyta się bardzo szybko, zawiera wiele anegdot, ciekawostek.
Skonstruowana jak rozmowa przy piwie, dwóch pasjonatów futbolu, którzy wspominają jak to było.
Osobiście polecam

Świetna książka!
Czyta się bardzo szybko, zawiera wiele anegdot, ciekawostek.
Osobiście polecam

Wziąłem książkę w momencie, gdy znowu głośno zrobiło się o Adamie Nawałce. Oczywiście z mojej strony nie był to zabieg celowy.
Co do samej lektury siadłem do niej z racji szacunku do osoby Mateusza Borka, który jest dla mnie prawdziwym pasjonatem w tym co robi.
Prognozy zamieszczone przed Mundialem w Rosji sprawdziły się, a to już samo mówi, że nie napisali ją przypadkowe osoby.
Dodatkiem do treści jest ekskluzywny wywiad z Robertem Lewandowskim.
Książką spisano w luźnej formule, czyli rozmowie ze sobą dwóch dziennikarzy.

Książka odsłuchana. Gdyby było mniej wazeliny, to by była bardzo dobre.

Książka odsłuchana. Gdyby było mniej wazeliny, to by była bardzo dobre.

"Okres przed wielką imprezą, w której bierze udział reprezentacja Polski zawsze stwarza idealne warunki do wydania nowych – niekoniecznie wybitnych – książek piłkarskich. Podobnie było przed ostatnimi Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które odbyły się w Rosji – wydawnictwa zaprezentowały pokaźną liczbę tytułów. Jednym z nich jest „Krótka piłka” autorstwa Mateusza Borka i Cezarego Kowalskiego.

Tej pierwszej postaci nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej znanych, przez wielu uznawany najlepszym polskim komentatorem. W pewnym momencie istniał pewien przesąd Adama Nawałki, który nie wyobrażał sobie komentarza meczów reprezentacji Polski bez Borka i Tomasza Hajty. Na ile to był przesąd, a na ile plotka, nie wiadomo. Fakty są takie, że ta dwójka kojarzona jest z ostatnimi sukcesami kadry biało-czerwonych. Dziennikarz Polsatu to nie tylko naoczny świadek wyczynów chłopców Nawałki, ale przede wszystkim człowiek pracujący w swoim zawodzie przeszło 20 lat. Z czym to się wiąże? Oczywiście z pokaźną liczbą anegdot i historii".

Cała recenzja na http://przeczytane.net/krotka-pilka/

"Krótka piłka" to książka, którą czyta się... krótko. Zaciekawia, przedstawia interesujące spojrzenie i rzuca rys historyczny. Brakuje w niej tylko głębszego pochylenia się nad historią reprezentacji, ale skoro w zamierzeniu miała być opisem przeżyć oraz przemyśleń związanych z pracą Kowalskiego i Borka trudno uznać to za dużą wadę. Dla kibica polskiej piłki zdecydowanie warta do przeczytania.

• Sport
  • Piłka nożna
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim