Atlantycka konspiracja

Wydawnictwo: Replika
Atlantycka Konspiracja

Czy powinniśmy napisać od nowa historię świata? Rory Fallon, specjalista w dziedzinie starodawnej kartografii, odkrywa na swojej poczcie głosowej niespodziewaną wiadomość. Zarejestrował ją dom João, spotkany przed laty profesor z lizbońskiego Archiwum Narodowego. Zagadkowe nagranie wprowadzi Fallona do świata starych portugalskich map, odkryje przed nim dawną polityczno-religijną intrygę...

Czy powinniśmy napisać od nowa historię świata?
Zagadkowe nagranie wprowadzi Fallona do świata starych portugalskich map, odkryje przed nim dawną polityczno-religijną intrygę związaną z pewną starożytną relikwią oraz podaruje mu klucz do rozwiązania tajemnicy legendarnego zakonu templariuszy. Jej ujawnienie może całkowicie odmienić oblicze historii zapisanej w podręcznikach…
Atlantycka konspiracja to thriller łączący trzymającą w napięciu wartką akcję z wątkami historycznymi. Sięga czasów narodzin i wzrostu potęgi Imperium Portugalskiego, czyli wydarzeń, które w epoce konkwisty oceanów sprawiły, że obraz Ziemi trzeba było wyrysować od nowa. Stawia także niepokojące pytania, na które wciąż trudno znaleźć odpowiedzi.

"Atlantycka konspiracja" na nowo odkrywa swe sekrety. Pierwsze wydanie powieści zostało znacząco zmienione, dzięki czemu przygody Rory’ego Fallona, jego kompanów i przeciwników smakują zupełnie inaczej!

Maciej Makarewicz
Przyszedł na świat w grudniu 1988 roku. Dorastał na Warmii i Mazurach. Studiował w Poznaniu i Madrycie. Zawodowo pilot wycieczek, przewodnik i krawiec podróżniczy, szyjący na zamówienie plany bliższych i dalszych wypraw. Hobbystycznie miłośnik starodawnych map, amator wytrawnego wina oraz praktykujący włóczykij, przemierzający Polskę, Europę i świat w poszukiwaniu inspiracji – zwykle z harmonijką i notesem w kieszeni. Tropiciel zagadek historycznych i autor artykułów dla magazynu „Focus Historia”.

źródło opisu: https://replika.eu/tytul/atlantycka-konspiracja/

źródło okładki: https://ridero.eu/pl/books/atlantycka_konspiracja/

Kobiece_ksztalty | 2019-07-10
Przeczytana: 05 lipca 2019

Jeżeli są tutaj fani thrillerów gdzie w fabułę jest wpleciony wątek historyczny to najnowsza powieść Macieja Makarewicza jest dla Was idealna!

Głównym bohaterem książki jest Rory Fallon specjalista do spraw starodawnej kartografii. Mężczyzna pewnego dnia na swojej telefonicznej sekretarce odsłuchuje dość groźnie brzmiącą wiadomość od dom Joao, profesora, którego poznał kiedyś w Archiwum Narodowym w Lizbonie. Niewiele myślą postanawia mu pomóc nie zdając sobie jeszcze wtedy sprawy jak wielkie konsekwencje i kłopoty ta decyzja na niego ściągnie. Śledztwo, które rozpoczyna powoli zaprowadziło go aż do głęboko skrywanych starożytnych tajemnic, a co za tym idzie Rory zostaje narażony na ogromne niebezpieczeństwo. Jak się okazuje jest tylko jeden zakon, jeden zaginiony skarb Templariuszy i bardzo wielu chętnych, którzy chcą go odnaleźć. Fallon na swojej drodze spotyka wiele osób, jednak każda z nich ma swój indywidualny cel i jest nie koniecznie po tej dobrej stronie mocy. Jaką...

Atramentowa Przystań | 2019-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Rory Fallon – główny bohater – pasjonuje się starodawnymi mapami i wciąż dąży do zdobycia jak największej wiedzy na temat kartografii. Pewnego dnia odsłuchuje dosyć osobliwą wiadomość od dawnego znajomego dom Joao. Rory wpada w wir portugalskich intryg, za którymi kryje się zaginiony skarb templariuszy oraz słynna mapa Padrao Real, która może zmienić bieg historii i granice współczesnych państw.

Przyznam szczerze, że opis książki wydawał mi się bardziej fascynujący, niż jest ona w istocie. Długo zajęło mi wciągnięcie się w lekturę, ponieważ początkowo akcja przeskakuje pomiędzy bohaterami. W dodatku ciężko ich rozróżniać – nie dzieje się z nimi nic na tyle charakterystycznego, żeby zapamiętać kto jest kim, a postaci jest stosunkowo wiele. Autor od razu rzuca nas na głęboką wodę, jeśli chodzi o ilość informacji do przyswojenia.

Niestety nie dość, że książka przez dłuższy czas nie mogła mnie wciągnąć, to jeszcze naprawdę interesująca zaczęła być dopiero około 250 strony. Co...

wasilka | 2019-06-20
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Ponad miesiąc temu swą premierę miała książka autorstwa Macieja Makarewicza, czyli "Atlantycka konspiracja". Zapowiadana jako "thriller z tajemnicą templariuszy w tle", wzbudziła moje zainteresowanie. Ucieszyło mnie, że miejsce akcji powieści zostało umieszczone w Portugalii, jak również nawiązanie do odkryć geograficznych oraz starodawnych map. Autor studiował nauki geograficzne i turystykę w Poznaniu i Madrycie. Jako tropiciel zagadek historycznych publikował artykuły w magazynie "Focus Historia". Jego pasje naukowe oraz zamiłowanie do kartografii widoczne są w powieści. Pozwala to zanurzyć się w intrydze zawiązanej przez autora z poczuciem, że historia, którą poznajemy na kartach powieści została przezeń należycie zbadana i opisana.

Praca nad powieścią "Atlantycka konspiracja" wymagała odbycia kilku podróży, o czym Maciej Makarewicz wspomina w posłowiu do książki. Jedną z nich był wyjazd do Lizbony, która to pojawia się na kartach powieści aż trzy razy. Autor prowadzi...

Barbara | 2019-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Chłopak był zadowolony, fajna książka, zachwalał.

Wisienka | 2019-06-08
Przeczytana: 10 czerwca 2019

I masz ci los?

CzytAśka | 2019-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 31 maja 2019

Zapraszam na www.czytaska.pl w niezwykły świat odkryć geograficznych i starych map. Do Lizbony, Sagres, Monsanto i Rio de Janeiro. W świat tajemnic, konspiracji, ukrytych znaków i skarbów.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Replika

Moderna | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

Bardzo dobry, trzymający w napięciu, wywołujący dreszcz emocji thriller, który w intrygujący sposób łączą w sobie wątki historyczne z fikcją literacką.
Jedynie mały minus (który dla kogoś innego może być jednak plusem) za czasami zbyt wiele szczegółowych opisów, w których natężenie informacji historycznych, nazwisk, dat, zdarzeń jest zbyt duże. Można się w tym pogubić, zwłaszcza, że autor momentami, szczególnie na początku, dosłownie bombarduje nas tymi informacjami z ogromnym natężeniem. Zdarzało mi się nawet dwukrotnie czytać dany fragment tekstu, by zrozumieć o co tu chodzi.
Podziwiam wiedzę autora i chęć przekazania wielu intrygujących wiadomości min. o epoce wielkich odkryć geograficznych, niemniej myślę, że można było część informacji pominąć lub napisać je w sposób krótszy i prostszy.
Książka jednak zdecydowanie warta jest przeczytania, wciąga i dostarcza dużo emocji, a przy tym możemy dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych faktów z naszej historii.

dreamingyarn | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Lubicie historie z tajemniczym spiskiem? Sekretnymi bractwami? Zaginionymi skarbami? Ja uwielbiam! Czy to w przypadku książek czy filmów - w ten sposób chyba chłonę najwięcej wiedzy historycznej, uzupełnionej potem zazwyczaj pogadanka z wujkiem Google 😉 Dlatego bardzo wyczekiwałam tej pozycji.

Rory Fallon dostaje na swoją pocztę głosową niepokojącą wiadomość od dom Joãno. Profesora którego poznał jakiś czas temu w Portugalii. Chcąc pomóc dawnemu znajomemu nasz bohater krok po kroku poznaję tajemnicę zakonu templariuszy. Okazuję się, że to co odkryje może mieć duże znaczenie dla historii. Czy uda mu się rozwiązać tę zagadkę? Czy uratuje starego znajomego? A może jest już za późno?

Fantastyczne opisy uliczek, pomników czy architektury. Informacje historyczne przekazane w przejrzysty sposób, nie są za długie - wystarczające na tyle żeby zaciekawić i wyjaśnić czytelnikowi to co trzeba. Widać, że autor zadbał o detale. A stopniowo odkrywana tajemnica trzyma w napięciu do ostatnich...

Angel KubRick | 2019-05-22
Przeczytana: maj 2019

Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam książki, które rozudzają moją ciekawość na tyle mocno, że jeszcze w trakcie lektury grzebię w necie, poszukując więcej informacji na temat, który zaciekawił mnie na kartach czytanej powieści. A w "Atlantyckiej konspiracji" zaciekawiło mnie sporo, między innymi Padrão Real, kartograficzne dzieło produkcji portugalskiej z w XVI wieku. Praca była dostępna dla ówczesnej elity naukowej, eksponowanej w Casa da Índia (Dom Indii). To ta niezwykła mapa jest jednym z głównych bohaterów tej książki, zaraz obok Rorego Fallona, który po otrzymaniu tajemniczej wiadomości zaczyna podążać szlakiem polityczno-religijnej intrygi, która nawet w czasach obecnych pochłania kolejne ofiary. Najnowsza książka Macieja Makarewicza to thriller łączący w sobie wartką akcję, ciekawe dialogi i historyczny zarys miejsc, w których toczy się akcja. Wszystko napisane ciekawym, łatwo przyswajalnym językiem. Sam początek odrobinę się ciągnie, ale potem wprost nie można oderwać się od...

grejfrutoowa | 2019-05-22
Przeczytana: 22 maja 2019

Na poczcie telefonicznej Rory’ego Fallona znajduje się nagranie od poznanego niegdyś profesora, który zostawia tajemniczą wiadomość. Gdy agent postanawia udać się do staruszka, w domu zastaje kogoś zupełnie innego. W tym samym czasie Ana Ventura dowiaduje się od znajomego o włamaniu do Archiwów Papieskich. Co zostało skradzione i jakie ma znaczenie?
Atlantycka konspiracja Macieja Makarewicza to powieść, w której narrator trzecioosobowy przedstawia wydarzenia skupione wokół różnych postaci. Jednym poświęca więcej miejsca, innym mniej. Dzięki temu zabiegowi czytelnik ma ogląd na całą sytuację i poznaje ją z różnych perspektyw. Nie mamy też sytuacji, w której pojawia się luka w narracji, coś nam ucieka. Autor oczywiście nie wykłada wszystkich kart od razu na stół. Pozostawia nas często w niepewności i wzbudza zainteresowanie, które potrafi skumulować jednym zdaniem kończącym rozdział. To świetny manewr, który sprawia, że nie można doczekać się dalszej lektury.
Akcja w powieści jest...