Michaił Bułhakow. Biografia Mistrza

Okładka książki Michaił Bułhakow. Biografia Mistrza Aleksiej Warłamow
Okładka książki Michaił Bułhakow. Biografia Mistrza
Aleksiej Warłamow Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Świat Książki
2017-10-25
2017-10-25
michał bułhakow literatura rosyjska biografia mistrz i małgorzata Rosja

Okładka książki Nieprzysiadalność. Autobiografia Rafał Księżyk, Marcin Świetlicki
Nieprzysiadaln... Rafał Księżyk, Marc...
Okładka książki Inne ochoty. Jerzy Pilch w rozmowach z Eweliną Pietrowiak. Część 2 Ewelina Pietrowiak, Jerzy Pilch
Inne ochoty. J... Ewelina Pietrowiak,...
Okładka książki Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa Zdzisław Beksiński, Norman Leto, Jarosław Mikołaj Skoczeń
Detoks. Zdzisł... Zdzisław Beksiński,...

Niesamowita biografia Mistrza. Zaczytałam się w niej. Cieszę się, że została wydana w języku polskim. Dzięki niej inaczej spojrzałam na Bułhakowa, na jego literaturę.

Imponująca praca autora, ale trzeba się natrudzić, by przebrnąć. Dobra okazja, żeby lepiej zapoznać się z twórczością Bułhakowa. Tylko dla fanatyków. Reszcie polecam to, co napisał sam bohater biografi. Teraz w pięknym wydaniu PIW.

Jestem zachwycona wspaniałym stylem Warłamowa, świetnym tłumaczeniem i redakcją.
Czytałam z zapartym tchem, nie mogłam doczekać się każdej następnej strony. Ciekawe podejście do tematu, wartka akcja, interesujące wątki, brak powtórzeń, czyta się jak dobry kryminał a nie biografię. Trzy żony, trzy życia, trzy części... Na pewno przeczytam tę książkę jeszcze raz.

• Biografie
  • Do kupienia