Zombie PL 2

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
zombie
horror
LubimyCzytać

W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie dla resztek ludzkości. Karol Szymkowiak ma tylko jedno pragnienie – zobaczyć swojego synka i żonę – i zrobi wszystko, by dostać się do Poznania, gdzie zostawił swoją rodzinę. Problem w tym, że dzielą go od niej setki kilometrów...

Karol Szymkowiak ma tylko jedno pragnienie – zobaczyć swojego synka i żonę – i zrobi wszystko, by dostać się do Poznania, gdzie zostawił swoją rodzinę. Problem w tym, że dzielą go od niej setki kilometrów wypełnione krwiożerczymi zombie i polskim wojskiem, które nie zawaha się strzelać do cywili, jeśli uzna to za słuszne.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/zombi...(?)

kupiona

fabuła
Dalszy ciąg ataku zombie.Z tomu numer 1

Moja opinia

Raczej od przeciętnej do dobrej.Brakowało mi,tu elementu.Strachu i makabry.Jak w horrorach.Samych zombie,za mało.
Dobrze ,że pojawiają się behemoty.
A już,mnie wkurzały.Te rozmyślania,o upadku cywilizacji.
Czyżby autorzy,byli za PIS.
Koniec,dobry.Chętnie kupię tom 3.

marindek | 2018-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Kontynuacja przygód Karola Szymkowiaka, restauratora z Gdańska, który za wszelką cenę chce dotrzeć do Poznania, do dwóch najważniejszych osób w jego życiu - żony i synka. Podróż przez połowę Polski oczywiście nie będzie usłana różami, a wręcz przeciwnie - pokonując kolejne kilometry, zostawi za sobą ślad krwi i flaków: zarówno zombie (dużym plusem jest to, że nie są one jednowymiarowe, a dzielą się na różne typy - zwłaszcza BEHEMOT) jak i zabitych przez nich znajomych i przyjaciół. Na szczęście nie jest sam, ale nie chcę pisać za dużo, by nie spojlerować. Zombie w polskim wydaniu naprawdę nie odbiegają od tych Kirkmana i Bonansingi (z komisków Walking Dead) czy książek Loureiro (trylogia Apokalipsa Z) - są ohydne, brudne i gnijące, a smród ich ciał wyziera z każdego opisu. Robert Cichowlas i Łukasz Radecki z bardzo popularnego motywu w literaturze grozy, a więc żywych trupów, stworzyli naprawdę interesującą literaturę, która ma wszystko co powinna mieć w sobie powieść postapo:...

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2018

Czy zastanawialiście się czasem, jak wyglądałby świat, gdyby nagle z grobów powstali umarli? Gdyby apokalipsa zombie nie ograniczałaby się tylko i wyłącznie do ekranów kin lecz miała miejsce w prawdziwym życiu? Jeśli tak, to z pewnością zakochacie się w "Zombie.pl", a mi nie pozostało nic innego, niż zachęcić was do zapoznania się z resztą recenzji.

Już na samym początku spotkałam się z miłym i przyjemnym w odbiorze stylem autorów, dzięki czemu całość czytałam szybko oraz pozostało mi po niej wiele wspaniałych wspomnień. Była to moja jedna z pierwszych książek o tematyce apokalipsa zombie, z którą zdecydowałam się zapoznać, jednak muszę przyznać, że z pewnością jeszcze niejednokrotnie zdecyduję się sięgnąć po tego typu lektury.

Świat został opanowany przez zarazę zombie, a kilkoro ocalałych musi nieustannie walczyć o przetrwanie. Znaleźli schronienie w zamku krzyżackim, gdzie mogli sobie pozwolić na chwilę odpoczynku, jednak szybko odkrywają, że to nie zombie są ich...

Michał Laskowski | 2018-09-07

Doczekałem się, minęły co prawda dwa lata od pierwszej odsłony Zombie, ale jest. I to najważniejsze. Póki co ;)
Historia kontynuuje losy Karola Szymkowiaka, który za wszelką cenę próbuje wrócić do Poznania by odnaleźć żonę i dziecko. Zerknąłem na mapę, trasa około 400 km w kraju gdzie codzienne życie "lekko" się zmieniło. Zniszczone miasta, porzucone auta na ulicach i wszędzie szwendające się zombie. Zombie, które zaczęło ewoluować.
Książkę połknąłem, jak zombie swoje ofiary. Lubię takie klimaty więc mój obiektywizm jest lekko wykrzywiony. Można sobie nieco prześledzić trasę, jednak to też nie jest przewodnik turystyczny ;) Ach i ten schemat, że człowiek potrafi być najokrutniejszym stworzeniem ...
Ogólnie - lekko i przyjemnie. Czekam na więcej.

iminfectedpl | 2018-07-15

Droga z Gdańska do Poznania wcale nie jest tak wymagająca, pod warunkiem, że nie znajduje się na niej horda zombie. Karol Szymkowiak po przetrwaniu wielu przeciwności losu, cały czas stara dostać się do rodzinnego miasta, w którym prawdopodobnie znajduje się jego żona i syn. Nieoczekiwany zwrot akcji jaki nastąpił w Malborku mocno nadwyrężył nie tylko siły restauratora, ale także czas, który w tym wypadku gra bardzo ważną rolę. Pomimo wielu zagrożeń już nie tylko ze strony zombie, mężczyzna nie zamierza się poddać i za wszelką cenę spróbuje dotrzeć do miejsca, w którym ostatni raz widział swoją rodzinę.

Kontynuacja powieści „Zombie.pl” duetu Łukasza Radeckiego i Roberta Cichowlasa po raz kolejny zabiera nas w Polskę wypełnioną żywymi trupami. Niemające litości dla nikogo zombie atakują wszystko, co tylko wpadnie im w ręce. Karol, wraz z grupką ocalałych ponownie rusza w drogę, której celem jest Poznań. Nie znając...

zipp | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Bardzo słabe.
Mimo, że bardzo lubię temat postapo i zombi to czytanie tej książki było męczarnią.
O ile dobrze kojarzą (czytałem ją dość dawno temu) pierwsza część nie była tak tragiczna, ot mało ambitna rozrywka z zombi(ale rozrywka). Niestety druga jest prawdziwym horrorem dla czytelnika. Nie do wiary, że to ci sami autorzy..
Serdecznie odradzam.

nieoczytany | 2018-10-19
Przeczytana: 18 października 2018

Pierwsza cześć wg mnie ciekawsza, aczkolwiek akcja rozwija się z biegiem czasu i warto dać książce szansę czego nie żałuję. Końcówka elektryzująca, ale nie zamykająca jeszcze historii. Cóż, trzeba czekać, poczekam z chęcią :)

anka89100 | 2018-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Dalsze losy bohaterów z poprzedniej części książki.
Niestety, ta książka jest nieco gorsza niż poprzednia. Prawie nic nowego nie wniosła w losy bohaterów.
W swojej podróży do Poznania spotkali bestie behemoty i samoloty wojska, a tak w zasadzie to nie działo się nic. Ciągłe rozmowy, zabijanie zombie, próba przetrwania. Na tym tomie książki spokojnie panowie mogliby zakończyć swój cykl o zombie.
Sam pomysł osadzenia apokalipsy zombie w Polsce to dobry pomysł, bo choć powstało wiele filmów w amerykańskim stylu, to jednak fajnie czyta się, że taka apokalipsa dzieje się również w naszym kraju.
Panowie oczywiście przez całą książkę wspominali o filmach amerykańskich - Świt żywych trupów, Dzień żywych trupów, Resident Evil, Word War Z itp. Wpletli tu dwóch maniaków zombie, którzy są zachwyceni apokalipsą.
Chyba tylko te dwa plusy jakoś ratują książkę, a reszta jest zbędna.

Karina Wiśniewska | 2018-10-21
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2018

Ciężko jest napisać recenzję do tej książki. Niestety nie czytałam wiele książek o zombii w wydaniu polskim. Ale książki Andrzeja Wardziaka były lepsze i ciekawsze. Najbardziej nie podobało mi się ciągłe porównywanie co i jak będą robić bohaterowie wzorując się na filmach i serialach o zombii. I jeszcze gigantyczne stwory żywcem wyciągnięte z Resident Evil. Masakra. I zakończenie drugiego tomu było naprawdę fatalne. Ciekawe kiedy ukaże się trzecia część. Ale nie wiem czy będzie mi się chciało czytać coś takiego.
Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie o danej książce.

Ma ktoś propozycje książek o zombii;-)

"Był pewien, że zobaczył tam mała dziewczynkę przez mgnienie oka, ale nie miał co do tego pewności."