Zombie.pl 2

Okładka książki Zombie.pl 2 Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
Okładka książki Zombie.pl 2
Robert CichowlasŁukasz Radecki Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: zombie.pl (tom 2) horror
horror
zombie.pl (tom 2)
Zysk i S-ka
2018-01-01
2018-01-01
zombie

Druga część jeszcze lepsza od poprzedniej. Mam nadzieję że będzie trzecia część bo to książki najwyższych lotów. Widać że panowie Cichowlas i Radecki znają temat i brawa dla nich za napisanie tak dobrych książek o żywych trupach. Te książki to prawdziwa petarda.

miałem nie czytać 2 tomu, pierwszy jakoś nie bardzo do tego zachęcał, ale... ale przeczytałem i powiem, że kontynuacja jest znacznie lepsza. fakt, że autorzy czerpią sporo z filmowego "resident evil" zdecydowanie wpływa na korzyść. zakończenie jest tak zbudowane, iż może to być koniec definitywny serii to jeśli ukaże się część 3, pewnie przeczytam.

Druga część trzyma poziom! Mamy tu jeszcze więcej motywu drogi, jeszcze więcej interakcji między bohaterami i jeszcze więcej zombie :) Tylko dlaczego opowieść się urwała!! Takie pozostawienie czytelnika w zawieszeniu jest niefajne drodzy Panowie Autorzy

Miasta pełne tysięcy zombie. Garstka ocalałych. Wiele pytań pozostawionych bez odpowiedzi. I tylko jeden cel-Poznań. A to wszystko znajdziemy w tej post-apokaliptycznej powieści.
Zombie.pl 2 jest zdecydowanie książką niezwykle prostą, łatwą i szybką do przeczytania. Zważywszy na to, że nie czytałam pierwszej części początek był bardzo nużący. Akcja rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach z poprzedniego tomu. Karol Szymkowiak jako jedyny ocalał po masakrze, która miała miejsce w zamku krzyżackim. Ciężko ranny trafia pod opiekę swojego starego znajomego. Bohaterowie snują domysły i zasypują nas nudnymi filozoficznymi rozważaniami. W końcu akcja się rozkręca, książka zamienia się w powieść drogi. Karol chcąc odnaleźć zaginioną rodzinę, zabiera swoich towarzyszy w mniej lub bardziej ciekawą podróż po opuszczonej Polsce.
Podsumowując troszkę się zawiodłam. Mimo dobrego pomysłu książka jest przeciętna, przegadana, postacie bezbarwne a akcja dość przewidywalna i rozwleczona.

Druga część wydaje się bardziej spójna od pierwszej. W pewnym stopniu zostały wyjaśnione wątki, które w Zombie pl nie do końca mały sens (chociażby jak grupa przypadkowych ludzi byla w stanie w ciągu kilku dni stworzyć sprawnie prosperującą enklawę). Jednak wciąz niektóre zabiegi okoliczności były trochę naciągane. W ogólnym rozrachunku zadowalająca lektura do poczytania.

Druga część polskiej książki o apokalipsie zombie. Czy lepsza od poprzedniej? Zapraszam do recenzji:

Ojej, jak bardzo mi się to dobrze czytało. Pan Robercik i Pan Łukaszek odwalili kawał dobrej roboty. I mam tu apel do naszych rodzimych autorów: Bierzcie przykład z tych panów i piszcie książki o zombiakach. Chcę więcej mięsa i mózgów!!!

Wydaje mi się, że dużo lepsza od pierwszego tomu. Jednakże czuje się pewien niedosyt, ponieważ zakończenie nie wnosi za wiele i sugeruje, że będzie trzecia część, a tu jej brak.

Książka bez rewelacji ale najgorsze jest to że urywa się bez wyjaśnienia, liczyłem na 3 część ale upłyneło 5 lat i nic....

Druga część bardziej absurdalna od pierwszej, ale jednocześnie bardziej przyjemna w odbiorze. O ile pierwsza mnie zmęczyła, tak drugą łyknąłem lekko i bez znużenia.

• Horror
  • Zombie