Teoretyzowanie Komunikacji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
filozofia i etyka
Ela91

O komunikacji praktycznej jako nowej dyscyplinie w odniesieniu do teorii Craiga.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ela91 | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Emanuel Kulczycki przedstawia wizję zagranicznego "kolegi po fachu" Roberta T. Craiga. Przetłumaczył on jego książki, artykuły na język polski i odniósł jego twierdzenia do swojego pomysłu na stworzenie odrębnej dziedziny komunikacji w ramach nauki. Emanuel Kulczycki to filozof, dlatego filozofii w całej książce nie brakuje. To oznacza również, że niektóre twierdzenia są mało zrozumiałe - ale, in plus, autor za jakiś czas podsumowuje lub "Innymi słowy" opisuje zawiłe wątki. Brakuje mi większej ilości tabel, schematów, w całym tekście jest tylko 1 własna autora oraz 2 Craiga - dlatego nie arcydzieło ale wybitna. Sądzę, że każdy by ją zrozumiał, po przeczytaniu omówień, nawet jeśli wcześniej nic by nie rozumiał.

Na półkach