William Wenton. Instytut szyfrów

Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Cykl: William Wenton (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
8 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Luridiumstyven
Justyna Lesień

Rozszyfruj przeszłość! William Wenton – czy raczej: Olsen! – od czasu tajemniczego wypadku musi wraz z rodzicami żyć w ukryciu, pod przybranym nazwiskiem. Fascynują go szyfry, kody i łamigłówki, które widzi wszędzie wokół. Kiedy w ręce wpada mu najbardziej skomplikowany mechanizm szyfrujący na świecie, chłopak nie spodziewa się, że to dopiero początek przygody. Wkrótce będzie musiał...

Rozszyfruj przeszłość!

William Wenton – czy raczej: Olsen! – od czasu tajemniczego wypadku musi wraz z rodzicami żyć w ukryciu, pod przybranym nazwiskiem. Fascynują go szyfry, kody i łamigłówki, które widzi wszędzie wokół. Kiedy w ręce wpada mu najbardziej skomplikowany mechanizm szyfrujący na świecie, chłopak nie spodziewa się, że to dopiero początek przygody. Wkrótce będzie musiał wykorzystać swój talent, by pokonać chciwego wynalazcę i odkryć prawdę o swoim dawno zaginionym dziadku.

Bobbie Peers pochodzi z Norwegii, jest pisarzem i twórcą filmowym. Jego animowany „Wąchacz” zdobył Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. „William Wenton. Instytut szyfrów”, jego pierwsza powieść, rozpoczyna cykl przygód nastoletniego adepta kryptologii.

„William Wenton. Instytut szyfrów” został norweską Książką Roku 2016, zdobył także Ark’s Children’s Award – nagrodę przyznawaną przez czytelników. Prawa do książki kupiło już 37 krajów. Ekranizacją powieści zajmie się Morten Tyldum, reżyser filmów „Gra tajemnic” i „Pasażerowie”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoznak.pl

Sage | 2018-08-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

MAŁO ZNANA KSIĄŻKA

Zacznę od tego, że książkę dostałam na dzień dziecka ( co było dla mnie całkowitym zaskoczeniem, bo parę latek już mam :) ) od osoby, która nie wiedziała do końca dla jakiego wieku jest to książka za to wiedziała że interesuję się szyframi, zagadkami itd. Mimo wszystko miła niespodzianka.

Według mnie jest to książka kierowana do dzieci i młodzieży do 15-16 lat, oraz do tych wszystkich którzy chcą sobie przypomnieć młode lata i książki z nimi związane.

Książka nie zawiera dużo opisów ( nawet nie wiemy dokładnie jak wyglądał główny bohater - tylko że był np. szczupły i silny)za to akcja była wartka a rozdziały były krótki. Co nie jest wadą, zwłaszcza jeśli książkę czyta początkujący czytelnik i musi się coś dziać od razu, bo jak nie to po kilku pierwszych stronach przerywa ( pamiętam to dobrze u siebie jak nie mogłam znaleźć książki co mnie zachęci niemal natychmiast akcją czy tajemnicą i wszystkie były nudne niegodne by je kontynuować).

Jeśli chodzi o...

diamencik_ | 2018-03-14
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Super książka!!!
Przeczytałam ją w 3 dni. Nie wiedziałam, że będzie taka interesująca. Jest warta polecenia i tym bardziej przeczytania. Nie wiem, czy będzie druga część, a jeśli tak to przeczytam ją na pewno.

Zaksiążkowana | 2018-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Genialna książka! Wypożyczyłam ją z biblioteki i nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra. "Instytut szyfrów" jest pierwszą częścią przygód Williama Wentona. Książka jest przygodowa z nutka kryminału. Nie zawiera wielu zbędnych opisów co czyni ją bardzo interesujacą. Naprawdę jest bardzo warta polecenia.:)

eliza | 2018-01-11

Może być, ale w stylu Maleszki za dużo się dzieje w wąskim przedziale czasowym, przez co ma się wrażenie że czytamy scenariusz do filmu,a nie książkę.

Kasztan003 | 2018-01-18
Hermiona | 2017-09-10