albumy
Róża_Bzowa

Lale, klocki, samochodziki, skakanki, gry planszowe, misie. Miękkie przytulanki i rozbudowane konstrukcje kolejek na szynach. Zabawki po prostu są. Zawsze były. Zabawki to przedmioty, które towarzyszą człowiekowi od pierwszych miesięcy życia. Ich formy, kształty, kolory, zawarta w nich myśl kształtują nasz gust na całe życie. Powinny być naszą pierwszą drogą do sztuki. Pełen uroku album...

Pełen uroku album towarzyszy wystawie przygotowywanej w Muzeum Narodowym w Warszawie, na której zaprezentowane zostaną zabawki – przedmioty od zawsze towarzyszące człowiekowi, bywające niekiedy autentycznymi dziełami sztuki. Książka, która może zachwycić dzieci, a zaciekawić dorosłych.

Słowo wstępne Dorota Folga-Januszewska.
Fotografie Piotr Ligier.

źródło opisu: BOSZ, 2008