Wojny konsolowe

Okładka książki Wojny konsolowe
Blake J. Harris Wydawnictwo: Sine Qua Non reportaż
576 str. 9 godz. 36 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
Console Wars: Sega, Nintendo, and the Battle that Defined a Generation
Wydawnictwo:
Sine Qua Non
Data wydania:
2017-09-13
Data 1. wyd. pol.:
2017-09-13
Liczba stron:
576
Czas czytania
9 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365836380
Tłumacz:
Bartosz Czartoryski
Tagi:
przemysł gier wideo thriller korporacyjny
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
335 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
102
99

Na półkach: ,

"Wojny Konsolowe" opisują walkę rzucającego wyzwanie znacznie większemu, drobnego producenta - SEGI, z niekwestionowanym potentatem na rynku konsol - NINTENDO.

Moją opinię podzielę na kilka części. I raczej będą to spostrzeżenia aniżeli spójna recenzja.

1. Od strony atrakcyjności dla czytelnika nie można książce nic zarzucić. Nie jest może porywająco napisana, ale to w końcu nie jest temat który ma porwać, wbić w fotel, wywołać dreszcze czy co tam jeszcze. Czyta się dobrze, szybko a przecież do chudych pozycja ta nie należy. Pisana jest językiem przyzwoitym, myślę, że w dobry sposób przybliża ten kawałek historii gier.

2. Polski - a jeszcze lepiej, gdy w kulcie pieniądza nieobyty - czytelnik - ma dzięki tej książce możliwość przypatrzenia się mechanizmom masowej sprzedaży i promocji. Ma możliwość przyjrzeć się nie tylko sprycie Amerykanów w "robieniu pieniędzy", ale i często służącym do tego zagrywkom nieetycznym. W ich mniemaniu zapewne po prostu sprytnym, w moim - drańskim. Bo przecież najważniejsza jest sprzedaż i wykończenie konkurencji, abyśmy mogli sprzedawać jeszcze więcej i kupić sobie jeszcze większy dom z tekturowymi ścianami.

3. Czytelnik widzi też, choć niejako tylko z wierzchu przedstawione, inne podejście do tych kwestii ze strony Japończyków. Czy to zazdrość - w stosunku do Amerykanów - o lepsze wyniki sprzedaży, zazdrość o produkt - wszak to nasze? Czy brak sprytu, brak umiejętnośc i handlowych czy też wynikające z różnic kulturowych, inne traktowanie mamony? Należałoby się nad tym jeszcze zastanowić, ale bez wątpienia jest to ciekawy aspekt książki.

3. Czego tak książka mi nie dała? Nie zrewidowała mojego poglądu na USA. Poglądu, ukształtowanego choćby książką Teresy Hołówki "DELICJE CIOTKI DEE" a bieżącą pozycją ugruntowanego. Nadal uważam, że panujące tam stosunki robią z ludzi chciwych drani - by nie rzec "gównojadów" - co niestety ochoczo różne korporacje przenoszą na nasz rodzimy grunt. I wreszcie - co ta książka mi dała? Sympatię i większy szacunek dla Japończyków. Choć chyba coś przeciwnego chciał autor książki osiągnąć.

-----

Dla niecierpliwych, którzy skoczyli wzrokiem od razu na koniec: czy warto zakupić tę pozycję?
Warto.

"Wojny Konsolowe" opisują walkę rzucającego wyzwanie znacznie większemu, drobnego producenta - SEGI, z niekwestionowanym potentatem na rynku konsol - NINTENDO.

Moją opinię podzielę na kilka części. I raczej będą to spostrzeżenia aniżeli spójna recenzja.

1. Od strony atrakcyjności dla czytelnika nie można książce nic zarzucić. Nie jest może porywająco napisana, ale to w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    410
  • Chcę przeczytać
    398
  • Posiadam
    113
  • Teraz czytam
    27
  • 2018
    10
  • 2019
    9
  • Literatura faktu
    7
  • Chcę w prezencie
    7
  • Ulubione
    6
  • 2021
    5

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wojny konsolowe


Podobne książki

Przeczytaj także