Jak wychować dziecko w wierze. Od narodzin do dojrzałości

Tłumaczenie: Magdalena Osocha
Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
I FIGLI CI PARLANO DI DIO Una psicologa e un prete in dialogo con la famiglia
Margo

Jak przekazać wiarę naszym dzieciom? Jak pomóc im doświadczać Bożej miłości i nawiązywać żywą relację z Bogiem? Ważne, by nie zwlekać, ale by od początku zadbać o solidny grunt wiary, który okaże się owocny w dorosłym życiu. Tak jak małe dziecko uczy się chodzić, tak też uczy się relacji z Bogiem. Właśnie rodzice, ich osobiste świadectwo, obecność i troska okazują się nieodzowne. I o tym jest ta książka. Autorzy nie teoretyzują, ale przywołują konkretne doświadczenia z życia rodzin i dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju. W prosty i fachowy sposób pomagają rozumieć duchowy świat dzieci. Pomagają też − omawiając kolejne sakramenty − odkrywać wartości i szanse, jakie daje wspólnota Kościoła.

źródło opisu: www.bratnizew.pl

źródło okładki: www.bratnizew.pl