W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968-1976

Wydawnictwo: In Rock
muzyka

Prawdziwa gratka dla fanów klasycznego rocka, hard rocka, blues rocka, folku, psychodelii z przełomu lat 60. i 70. „W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968 – 1976” to skarbnica wiedzy na temat zapomnianych zespołów z całego świata, które tworzyły wspaniałą muzykę, niejednokrotnie na poziomie niemal porównywalnym z gigantami pokroju Led Zeppelin czy Deep Purple, ale które – z różnych powodów nie dostały (lub nie wykorzystały) szansy na zaistnienie w mainstreamie. Znajdą się tu opisy ponad 100 zespołów, w tym m.in. chilijska Aguaturbia, niemiecki Amon Duul II, japoński Blues Creation (band), izraelski The Churchills-Jericho Jones-Jericho., amerykańskie Josefus, Dust (band), Sir Lord Baltimore , The Damnation of Adam Blessing czy brytyjskie Incredible Hog, The Groundhogs, Hawkwind.

źródło opisu: http://inrock.pl

źródło okładki: http://inrock.pl