Minstrele w Galerii - historia Jethro Tull

83-87598-78-X
rock, progresja, Jethro Tull, Anderson
muzyka
Krzak

"Zdumiewające, ale to dopiero pierwsza dobra książka o Jethro Tull. Brak takiej był haniebnym niedopatrzeniem, które naprawiło proste ale jakże absorbujące dzieło Davida Reesa. Rees, mimo bliskiego kontraktu z zespołem nie napisał peanu na jego cześć. Zachować zarówno entuzjazm jak i wiarygodną perspektywę, a śledząc powikłaną często historię Tull udało mu się nie popaść w skandalizującą manierę. To obowiązkowa lektura dla każdego prawdziwego fana."
- Record Collector

''Znakomite, niezależne spojrzenie na zespół... Doskonała pozycja zarówno dla fanów Tull jak i niedowiarków''
- Mojo

David Rees, wieloletni redaktor ''A New Day'', magazynu Jethro Tull, jest idealnym kronikarzem historii zespołu. Łącząc celny dowcip i ironię z opisem muzyki sprawił, że książka Minstrele w galerii jest doskonałym przewodnikiem po świecie Tull.

źródło opisu: Wydawnictwo Kagra, 2002

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/?p=productsMore&iProduct=20

electric_cat | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2013, historia
Przeczytana: 07 maja 2013

Kiedyś na kolegium kształcącym przyszłych nauczycieli języka angielskiego poczyniłam pewien eksperyment - poprosiłam kilka wybranych losowo wśród studentów i wykładowców osób o wymienienie trzech zespołów lub wykonawców brytyjskich. Łatwo się domyślić, jako pierwsi wymieniani byli The Beatles [po czym w większości następowała dłuższa chwila milczenia przerywana jedynie "czekaj, ten no, ten!"], potem z reguły następował Iron Maiden, potem może Spice Girls, może Take That!, sporadycznie [w sumie chyba tylko raz] przewinął się Black Sabbath.
No dobrze - możecie stwierdzić. - A gdzie reszta? Gdzie cała rzesza niewymienionych wykonawców i kapel, które tak wiele wniosły do śwaitowej muzyki?

Jednym z pominiętych przez kolegów i koleżanki z mojej uczelni był zespół Jethro Tull pod wodzą charyzmatycznego Iana Andersona, od czterdziestu pięciu już lat [oficjalnie od 1968] złotymi literami wpisujący się w historię muzyki nie tylko "wyspiarskiej", lecz także światowej. Wielokrotnie gdy...

Varken | 2014-01-16
kuman666 | 2014-01-06