Black Metal: Kult wiecznie żywy, tom 1

Black Metal: The Cult Never Dies, Vol. 1
muzyka, metal, black metal
muzyka
Casthaluth

Autor Black Metalu – Ewolucji kultu przedstawia Black Metal: Kult wiecznie żywy – Tom I! W ramach starannie dobranych wywiadów inkrustowanych wieloma niepublikowanymi wcześniej zdjęciami, Dayal zagłębia się jeszcze bardziej w historię black metalu na kartach książki, którą można traktować zarówno jako osobną pozycję, jak i część serii. „Książka ta powinna zainteresować każdego, kto dał się...

„Książka ta powinna zainteresować każdego, kto dał się uwieść temu szczególnemu gatunkowi lub będzie nim owładnięty w przyszłości”.
Leere (SILENCER)

„Blackmetalowa scena czekała na tę książkę. TYTANICZNA praca Dayala Pattersona jest świadectwem NASZEGO istnienia”.
Flauros (MASTIPHAL)

„Ilekroć udzielam wywiadu Dayalowi, mam pewność, że moje odpowiedzi są w bezpiecznych rękach, a ostateczny rezultat będzie najlepszy z możliwych. Przenikliwość i zmysł obserwacji sprawiają, że jego zgrabny i wyrazisty styl pisania nabiera walorów artystycznych”.
Kvitrafn (WARDRUNA)

„Dayal to jedna z niewielu osób potrafiących wyciągnąć z ciebie informacje, którymi nigdy nie podzieliłbyś się publicznie. W ciągu 24 lat spotkałem zaledwie jednego czy dwóch rozmówców, którzy traktowali to wszystko z absolutną powagą... Tak intensywny obraz maluje się tylko raz”.
Jürgen Bartsch (BETHLEHEM)

„Ewolucja kultu, poprzednia książka Dayala, była niesamowita, udzielenie odpowiedzi na wszystkie jego pytania było więc i tym razem ogromną przyjemnością”.
Cernunnus (MANES)

źródło opisu: www.kagra.com.pl

źródło okładki: www.kagra.com.pl

Heisenberg | 2017-08-31

Doskonały dodatek do „Black Metal. Ewolucja kultu”. W zasadzie mógłbym skopiować własną opinię do w/w książki, i przytoczyć ją ponownie w tym przypadku. Jednak „Kult wiecznie żywy” zasługuje niewątpliwie na swoją ‘własną’ opinię.
Przede wszystkim należy się Autorowi szacunek za część poświęconą polskiemu black metalowi! Owszem, w książce-matce przedstawił ten aspekt koncentrując się na Behemoth i Graveland, ale tym razem mamy to bardziej wysunięte przed szereg. Mgła, Kriegsmaschine, Arkona, kompletnie niedoceniany (głównie medialnie) Evilfeast - to tylko kilka nazw które są szerzej omówione w „Kulcie…”. Żeby jednak nie było tak całkiem różowo (a raczej blackowo…), to brakuje mi jednej nazwy, ale bardzo konkretnej jeśli chodzi o rozwój sceny BM w Polsce - Christ Agony. Działający po dziś dzień zespół Cezara to wręcz ikoniczna instytucja polskiego BM, i pominięcie jej uważam za błąd (pamiętam doskonale rok 1993 i genialne demo „Epitaph of Christ”, które rozniosło mnie na...

Kvelertak | 2017-09-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 w 2017