Wołaj mnie, kwiecie

Wydawnictwo: Poligraf
poezja

Zmysłowość, subtelność wyrazu, wrażliwość na sztukę i przyrodę to tylko niektóre cechy poezji Janiny Dobrowolskiej. Autorka z odwagą i powodzeniem sięga często do kunsztownej formy sonetu. To prawdziwy sprawdzian umiejętności poetyckich. W tej twórczości zaklęte są ulotne chwile: zmysłowego poranka, ciszy przed burzą, schyłku lata, listopadowego dnia czy nocy w mieście. Poetyckie refleksje nad przemijaniem, istotą piękna i fundamentalnymi sprawami w życiu człowieka skłaniają czytelnika do wnikliwej analizy otaczającej go rzeczywistości i własnego życia wewnętrznego. Poezja Janiny Dobrowolskiej jest niepowtarzalna, bo wyczuwa się w niej optymizm autorki i nieukrywany zachwyt nad światem. Warto delektować się każdym słowem!

Wołaj mnie, Kwiecie to kolejny tomik autorki. Do tej pory ukazały się Z Tobą, poezjo (2012), O świcie zaczynam żyć... (2012), Pisz do mnie... (2014) oraz Wychodząc z burz (2015).

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl