Jego miłość Cię uleczy. Chrześcijanin w czasach ostatecznych

Wydawnictwo: Esprit
religia

Ks. Dominik Chmielewski, kapłan katolicki, salezjanin, należy do Salezjańskiej Wspólnoty Zakonnej w Lądzie nad Wartą. Zanim został kapłanem, był mistrzem wschodnich sztuk walki. Niniejsza książka ks. Dominika Chmielewskiego jest porywającym studium na temat tożsamości chrześcijan, umiłowanych dzieci Boga, oraz wściekłych ataków szatana, aby skraść i zniszczyć naszą tożsamość synów i córek Boga. W swojej książce autor daje proste odpowiedzi na wiele dylematów, jakie targają sumieniami współczesnych katolików, żyjących w świecie coraz bardziej przypominającym bezładne pustkowie, o którym na samym początku mówi Księga Rodzaju. Autor pokazuje, jak niewiele trzeba, aby owo pustkowie zamienić w pełen harmonii, piękna i miłości kwitnący ogród.

Istotą naszego życia duchowego jest więc dążenie, aby jak najmocniej i najskuteczniej otwierać się na Bożą miłość, która ma moc przemienić nasze życie i dać nam upragnione szczęście. Otwierając się na tak wspaniałą Dobrą Nowinę o Bogu zakochanym w Tobie i Twoim niesamowitym przeznaczeniu na całą wieczność, musisz jednak zobaczyć, że czeka Cię trudna, ale niesamowita walka z mocami ciemności, które zrobią wszystko, żebyś nie odkrył planu Boga dla Ciebie, nie przyjął swojej niezwykłej tożsamości i nie żył zwycięskim życiem w swoim powołaniu i fascynującej misji na ziemi. Bardzo często będą to czynić przez nieustanne kłamanie na Twój temat, na temat innych ludzi, przez fałszowanie obrazu Boga Abba, przez zniewalanie Cię grzechami ciężkimi, namawiając Cię jednocześnie, żebyś się z nich nie spowiadał lub źle się spowiadał, lub w ogóle dał sobie spokój z jakąkolwiek walką duchową. W efekcie Twoje życie może toczyć się w mocy diabelskiego przekleństwa, przestrzeni, która jest bardzo mroczna, pełna bólu i cierpienia. fragm.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl

Breaking_Bad | 2018-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Ks. Dominik Chmielewski zanim wstąpił na drogę kapłaństwa był mistrzem wschodnich sztuk walki. Trochę opowiada o tym w tej książce: "Uczyłem się najskuteczniejszych, bardzo brutalnych technik - wykłuwania oczu, przegryzania tętnic, skręcania karku, ataków na najbardziej niebezpieczne punkty w ciele człowieka". Jest też rozdział poświęcony sztukom walki, ich charakterystyce i ewentualnych zagrożeniach duchowych płynących z ich uprawiania. Ks. Chmielewski wspomina również swoje doświadczenie duchowe związane z pielgrzymką do Medjugorie, które skutkowało decyzją o porzuceniu sztuk walki i zostaniu księdzem.
W pewnym stopniu doświadczenia wyniesione przez niego z treningu są obecne w treści książki. Słowa ks. Dominika są nieraz ostre i bezkompromisowe jak ciosy karate. Dużo pisze o skutkach naszych grzechów - nawet jeśli są już one odpuszczone w konfesjonale. Przyznam, że takie spojrzenie na grzech było dla mnie pewną nowością. Świetny jest przykład dyrektora w firmie, który mając zły...

Piotr | 2018-06-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 09 czerwca 2018

To dobra książka.

Mam tylko wątpliwości co do umieszczonego jako dodatek tekstu ks. G. Amortha.

JulkaBu | 2017-11-23

Nie ze wszystkim się zgadzam, nie mniej jednak warto było poznać parę
nowych perspektyw patrzenia na świat.
Czasami odnosiłam wrażenie że autor pisze chaotycznie, nie będąc pewnym jak poprawnie nazwać coś co myśli.

Marzenia | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Uważam, że tę pozycję, jak każdą książkę religijną, nie należy ocenić z poziomu wartości literackich, a jedynie jako służącą pogłębianiu, rozwijaniu, wiary.
"Jego miłość Cię uleczy" zwraca uwagę na grzech i jego rodzaje, jego konsekwencje, spustoszenie w życiu człowieka, na działanie diabelskich mocy w przestrzeni, w której żyjemy. Ksiądz przytacza przykłady opętania przez złe duchy i ich wyjście z człowieka podczas Mszy św. o uzdrowienie.
Dość interesujące i ważne są informacje o relacjach w małżeństwie, konsekwencje zranień, sile wspólnej modlitwy, o tym jak powinno odbywać się wzajemne przebaczenie, o tym jak ważna przed Bogiem jest relacja małżeńska.
Jak dla mnie ważna, odkrywcza jest wiedza, o tym, że niedocenianie siebie samego, pesymizm, wręcz poniżanie siebie przed samym sobą jest działaniem diabła w naszym życiu, umniejszaniem Bożej miłości.
Polecam.