Chrystoterapia

Wydawnictwo Sumus
2021-11-15
2021-11-15
Religia Wiara Katolicyzm Dominik Chmielewski Bóg Chrześcijaństwo

Sam opis jest niezgodny z Pismem. Kolejne pranie mózgu oparte o ideologię KK.

Sam opis jest niezgodny z Pismem. Kolejne pranie mózgu oparte o ideologię KK.

Rozwijanie oraz pogłębianie relacji z Panem Jezusem

Rozwijanie oraz pogłębianie relacji z Panem Jezusem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chrystoterapia, czyli nawiązanie prawdziwej więzi z Bogiem, która daje siłę do zmagania się z codziennością, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć kim jestem dla Boga, jak wielką mam dla Niego wartość i kim On jest dla mnie.
Ksiądz Dominik Chmielewski stara się w przystępny sposób wytłumaczyć czytelnikom czym jest godność dziecka Bożego, jak wielkie znaczenie miał sakrament chrztu świętego, dać wskazówki jak budować swoją relację z Bogiem i jak powinna ona wpływać na nasze życie. Bóg jest miłością i Jego największym oczekiwaniem względem człowieka jest... miłość.
Pojmij swoją wartość, buduj swoje życie na mocnych fundamentach, a żaden wróg, sztorm, ani grom Tobą nie zachwieją.

Z minusów książki: lekki niedosyt, bo czuję, że można było tu jeszcze trochę więcej powiedzieć, dać więcej przykładów, lepiej wytłumaczyć, a druga rzecz to brak przypisów, przez co czasem ciężko zrozumieć skąd pochodzi dany cytat i wczuć się w szerszy kontekst tych słów.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Słowa "wchodzą" lekko. Mam wrażenie, że lżej niż przy poprzednich pozycjach księdza ale może to być spowodowane pewnym obyciem z autorem.
Wartościowe treści zawarte w książce sprawiają, że książki nie da się po prostu odłożyć i warto a nawet powinno się ją polecać dalej. Jedynym minusem jest dla mnie pewne powtarzanie się i wrażenie, że ks. Dominik już o tym gdzieś mówił.
Dobra pozycja na pierwszą książkę tego autora.
Żal tylko, że jest taka krótka bo księdza można czytać i słychać bez końca.

• Religijne
  • Wiara / Religia