Ostatnie wołanie Maryi

Esprit
2019-06-06
2019-06-06
2023-01-12
Maryja ks piotr glas esprit wydawnictwo esprit

Okładka książki Nie jesteś skazany Renata Czerwicka, Grzegorz Czerwicki
Nie jesteś ska... Renata Czerwicka, G...
Okładka książki Nieplanowane Abby Johnson, Cindy Lambert
Nieplanowane Abby Johnson, Cindy...
Okładka książki Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych Piotr Glas, Tomasz P. Terlikowski
Dzisiaj trzeba... Piotr Glas, Tomasz ...

Ukazanie najważniejszych objawień maryjnych, zatwierdzonych przez KK w których Maryja wzywa nas do nawrócenia i pokuty. Powrotu na ścieżkę wiary.

Piękna i wartościowa książka.

Piękna i wartościowa książka.

Bardzo dobra książka traktująca o tym jak w obecnych trudnych czasach dobrze jest się uciekać do modlitwy różańcowej oraz pod opiekę Matki Boskiej.

Jest to jedna z tych pozycji które warto przeczytać jak najwcześniej.

Jest to jedna z tych pozycji które warto przeczytać jak najwcześniej.

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie.
Właściwie to smutno mi się zrobiło, bo jako osoba wierząca już sama nie wiem, w którym kierunku nasz świat zdąża. Byłam bardzo zszokowana wstępem tej książki, ale kiedy potem przeczytałam słów parę o jego autorze, w mojej głowie zaczęły się kłębić jeszcze gorsze pytania: dlaczego Kościół od jakiegoś czasu straszy i gra na emocjach swoich wiernych, których rzekomo próbuje w ten sposób ocalić? Co innego Bojaźń, co innego Strach.
Po lekturze, która jasno podkreśla, że zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, zaczynam się zastanawiać, czy aby zwycięstwo nie przyjdzie w ogóle ze strony kobiet. Dla wierzącego nic trudnego.

"Czystość, cichość i pokora to Maryi strój,
Przez nie miła niebios córa łask zyskała zdrój."

Taki fragment pieśni na koniec (świata :D).

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Polecam wszystkim tym, którzy chcą bliżej poznać Matkę Bożą i jej spojrzenie na otaczający nas świat ..

Książka pokazuję wielką rolę Maryi w życia człowieka.

Książka pokazuję wielką rolę Maryi w życia człowieka.

Ks. Piotr Glas, niezłomny rycerz Maryi, niestrudzenie wzywa do nawrócenia się w kierunku tradycji pokazując upadek religijnych praktyk nas, współczesnych katolików;
wspaniałym dodatkiem jest 25-stronicowy wstęp ojca Augustyna Pelanowskiego ukazujący, jak w soczewce, problemy współczesnego Kościoła.

Ciężko mi jest oceniać książki z tego gatunku literackiego. Bo mam osobisty dylemat wtedy. Oceniać ją jako książkę taką świecką, zwykłą i oceniać pisarza w ten sam sposób czy oceniać ją inaczej jako osoba wierząca. I właśnie taki ten dylemat nierozstrzygnięty we mnie często drzemie. Z pierwszego punktu widzenia niby nic nadzwyczajnego, z innego punktu widzenia książka mówiąca i dająca nam nadzieję i swoisty spokój duszy , który jest niezwykle ważny w tych czasach w których żyć nam przyszło. Książka jako drogowskaz. Książka jako mapa skarbu. Ta sama książka, a dwa punkty widzenia. Inaczej nie umiem, a może nie chcę ? Z jednej strony znowu książka bardzo dobra, a z drugiej niezwykła, nieoceniona......?

Wspaniała ksiàżka napisana przez màdrego księdza.Oddać się Maryi pod opiekę,to jedyna droga w dzisiejszych czasach.
Polecam ksiáżkę!

Polecam ksiáżkę!