Sekrety dusz czyśćcowych

978-83-62927-38-8
czyściec, dusza, objawienia, Emmerich
religia
justi

Żadna praca, żadne wspomaganie cierpiących nędzę nie dokonuje się bez walki i zmagań. Dlatego gdy byłam jeszcze małym, zdrowym dzieckiem, a potem krzepkim dziewczęciem i modliłam się nad grobami na kościelnych cmentarzach, wtedy złe duchy, a nawet sam Nieprzyjaciel, często mi przeszkadzały, straszyły mnie i maltretowały. Wokół słyszałam wrzaski, otaczały mnie straszliwe zjawy, często powalano mnie na groby, popychano i rzucano we wszystkie strony, próbowano przemocą usunąć z cmentarza. Bóg dał mi jednak tę łaskę, że nie dałam się zastraszyć i nigdy nawet na jeden włos nie ustąpiłam Nieprzyjacielowi, a tam, gdzie mi przeszkadzano, podwajałam swe modlitwy. O, ileż podziękowań otrzymałam od moich dusz czyśćcowych!
A. K. Emmerich

Wybór tekstów z dzieł: "Geheimnisse des Alten ind des Neuen Bundes", oraz Thomasa Wegenara "Anna Katharina Emmerich"

źródło opisu: AA, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mroźny_poranek | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich przedstawia w książce wizję Czyśćca.
Ta mistyczka posiadała wielki dar w postaci poznania prawdy i wizji tego miejsca.
Opisała je właśnie w książce "Sekrety dusz czyśćcowych".
Przyznam szczerze, że po tej lekturze inaczej odbieram Czyściec i sprawy z nim związane.
Sama treść dla niejednego może być przerażająca.
Opisy zawarte w książce mogą przyprawić o gęsią skórkę, ale sądzę, że warta jest przeczytania.

Klaudia | 2014-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Książka przybliża nam tajemnicę tego, czym tak naprawdę jest czyściec i jak ogromne cierpienia znoszą wszystkie dusze, którego do niego trafiają. Poruszająca i skłaniająca do większej dbałości o modlitwę za zmarłych i pamięć o nich.

Grażyna | 2014-12-05
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Bonifacius | 2015-03-14

O bł. Katarzynie Emmerich dowiedziałem sie, jak to zwykle bywa - przypadkiem, od znajomego Oblata. Słowa takie jak: objawienia czy mistyczka pewnie nie tylko mnie przyciągnęły. Kiedy czyta sie ten skrót, ten wycinek dotyczacy czyśćca doznaje się nagłego gigantycznego olśnienia. Treść jego zawiera się w słowach: Jest jeszcze tak dużo do zrobienia, że szkoda tracić czas na glupoty, na które niestety tenże tracimy. Zdecydowanie polecam.

justi | 2011-10-04
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 06 października 2011

Warto wiedzieć to, o czym mówi książka.

spacer_biedronki | 2016-03-31
Przeczytana: 27 marca 2016

Otwiera oczy na to, o czym się prawie nie myśli. Odkrywa rzeczywistość, którą postrzegamy jak bajki, a która jest bardzo realna. I każdy może coś w niej zdziałać - póki jest w tej ziemskiej.

Sabina | 2015-07-27
Na półkach: 2015, Przeczytane

Trzeba pomagać duszą czyśćcowym.

kaskus87 | 2016-10-18
Anna | 2016-08-18