albumy
ic4mdkpxiprc

Album ukazujący perłę baroku ziemi lubelskiej w bogactwie fotografii oraz miasto w ujęciach dokonanych z różnej perspektywy. Wprowadzeniem do świata fotografii jest słowo metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika oraz artykuły opisujące historię świątyni, jej dekoracji i wyposażenia. Lektura tych tekstów daje okazję do zaznajomienia się z historią badań archeologicznych i prac konserwatorskich prowadzonych w katedrze oraz z zasobami skarbca. Na końcu albumu znajduje się kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z dziejami świątyni.

źródło opisu: https://gaudium.pl/pl/p/ARCHIKATEDRA-LUBELSKA/4288

źródło okładki: https://gaudium.pl/pl/p/ARCHIKATEDRA-LUBELSKA/4288