Zaburzenia psychiczne u młodzieży

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320003032
zaburzenia psychiczne
ZieLonyKumak

Książka jest pierwszym polskim opracowaniem monograficznym z zakresu zaburzeń psychicznych w wieku rozwojowym. W monografii przedstawione zostały problemy psychologiczne i biologiczne okresu dojrzewania, specyfika psychopatologii tego okresu oraz dynamika przebiegu zaburzeń psychicznych u młodzieży. Problemy leczenia i profilaktyki zostały omówione w powiązaniu z aspektami psychosocjalnymi i eksponują rolę socjologicznych oraz psychoterapeutycznych metod oddziaływania z podkreśleniem znaczenia wczesnej diagnostyki biologicznej i społecznej. Dzieło przeznaczone jest dla psychiatrów, pediatrów, neurologów, zainteresuje też psychologów i pedagogów.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1981

źródło okładki: Zdjęcie autorskie