Okładka książki Kino i choroby psychiczne. Filmy, które pomagają zrozumieć zaburzenia psychiczne Mary Ann Boyd, Ryan M. Niemiec, Danny Wedding
Mary Ann BoydRyan M. Niemiec Wydawnictwo: Paradygmat nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Movies & Mental Illness: Using Films to Understand Psychopathology
Paradygmat
2014-01-01
2014-01-01
Katarzyna Strzałkowska
psychologia zaburzenia psychiczne psychopatologia choroby psychiczne zaburzenia psychiczne w kinie

Uwielbiam dobre filmy psychologiczne,interesuje się też różnego rodzaju zaburzeniami,szczególnie autyzmem. Dzięki tej książce stworzyłam listę filmów które muszę obejrzeć.Lektura jest bardzo wartościowa,przykłady poszczególnych chorób są wytłumaczone w taki sposób,że nawet taki "laik" jak ja potrafi zrozumieć na czym polega dane zaburzenie.

Po "Kino i choroby psychiczne" spodziewałam się co najwyżej przeglądu najbardziej znanych filmów o schizofrenii, depresji i uzależnieniach. Otrzymałam de facto podręcznik do kursu 'Kino i zaburzenia psychiczne' prowadzonego na uniwersytecie w Seulu - solidne i rzetelne omówienie niemalże wszystkich zaburzeń jakie można znaleźć w klasyfikacja zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i listę tysiąca (!) filmów opisujących psychopatologie. Genialna rzecz dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat psychiatrii albo kinematografii - albo obu na raz. Odradzam jedynie czytanie całości "na raz". Lepiej powoli, fragmentami, bo ilość informacji może przytłoczyć.

Moja opinia o tej książce (i nie tylko o tej) do przeczytania tutaj: http://jjtravel.zuikotek.pl/polka-z-superbohaterami-fandomami-kultura/ :)

• Psychologia
  • Do kupienia