Obrazki

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Myślenie jest erotyczne. Musi być. Erotyka nie jest bezmyślna – jest namiętna, jest zmysłowa, wielowarstwowa, niebanalna. Seks można uprawiać, ale erotykę należy rozumieć. Obrazki są zbiorem krótkich form literackich, przypominających wpisy blogowe. Historia opowiedziana jest nie wprost, autor koncentruje się nie na fabule, lecz na zapisie towarzyszących emocji; kadruje rzeczywistość...

Obrazki są zbiorem krótkich form literackich, przypominających wpisy blogowe. Historia opowiedziana jest nie wprost, autor koncentruje się nie na fabule, lecz na zapisie towarzyszących emocji; kadruje rzeczywistość bohaterów i zatrzymuje obrazy w słowach. Wątki dotyczą relacji międzyludzkich, seksualności, emocjonalności, poszukiwania swojego miejsca wśród ludzi i zdarzeń.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Marta Daft | 2017-08-05
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Czasami ciężko jest ubrać nasze myśli w słowa bez przestrachu, że czegoś nie zdołam przekazać lub o czymś nie zapomnę. „Obrazki” sprawiły, że lektura tej jakże niepozornej książki była przeładowana wielorakimi emocjami, które ciężko przekazać, lecz absolutnie należy mówić o niej wszędzie, gdzie się da.

Autor sprawił, że moje myślenie o erotyce poszerzyło się ogromnie. Teraz zagadnienie to nie jest dla mnie tylko rozmową o seksie. Teraz każda łza, iskierka nadziei czy uśmiech zaplątany w zapach zmysłów unoszący się nad dwojgiem ludzi ma znaczenie. Każdy krótki czy dłuższy tekst zawarty w „Obrazkach” ma w sobie emocje, które malują nas samych, tworząc czyste pożądanie, smutek i ból rozstania, pragnienie posiadania kogoś na stałe lub na...

Molinka Książkowa | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

www.molinkaksiazkowa.blogspot.com

Myślą dotykam Twojej nagiej skroni, wspomnieniem w powietrzu nakreślam kształt bladych od pocałunków ust zmęczonych. Uczuciem otulam ciało kościste ustrojone krwistą czerwienią. I czuję ja obłęd zaciska na mej szyi pętle z twoich włosów. Myślenie o tobie jest zgubne, erotyczne.

Myślenie to druga po kochaniu się intymna rzecz. Dotyka sfer ducha, cielesności. Porusza nasze serca, wstrząsa ciałem. Myśleniem możemy zburzyć mury, przełamać serce, zbudować most. "Myślenie jest erotyczne" to mała książeczka zawierająca krótkie formy literackie. Specyficzny styl autora i zawarte w niej tematy tworzą ją odmienną, dorosłą i często ciężką w odbiorze. Wymaga od czytelnika skupienia, dojrzałej postawy i wrażliwej duszy. Ostatnio zakochana w wierszach z chęcią sięgam po takie propozycję. Nie było to moje pierwsze zetknięcie się z literaturą kobiecą, lecz drugie tak dogłębne, a zarazem wstrząsające i barwne zaraz po "Moja dusza pachnie...

kogellmogell | 2017-08-04
Przeczytana: 27 lipca 2017

Każdy z nas inaczej spostrzega zagadnienie erotyzmu, dla niektórych jest to nadal temat tabu, o którym głośno się nie mówi, a dla innych to temat jak każdy inny. Niektórzy swobodnie mówią o swoich potrzebach, a inni są skryci i nawet sam na sam ze swoim partnerem nie potrafią powiedzieć głośno o tym czego pragną.

Nie znamy autora "Obrazków", czyli zbioru krótkich form literackich, stylizowanych na wpisy blogowe. Jedne z wpisów są dłuższe, inne krótsze, ale każdy z nich opowiada odrębną historię. Autor nie koncentruje się na fabule, a na oddaniu emocji i refleksji dotyczących wielu różnych form erotyzmu, pożądania, namiętności i fantazji. Poznajemy różne punkty widzenia, różne potrzeby i pragnienia, bo przecież każdy z nas jest inny. Bardzo spodobało mi się to, że wpisy są różnorodne i dotyczą przeróżnych relacji międzyludzkich, ich seksualności, oraz emocjonalności. Każdy z wpisów jest melancholijny, niebanalny, dokładnie przemyślany i idealnie wyważony.
Jedne z wpisów trafiły do...

MójPunktCzytania | 2017-10-01

W książce nie chodzi o fabułę. Jej nawet nie ma. Są tylko uczucia. A nawet bardziej - emocje. Krótkie treści jak obrazki ukazują ich siłę. Namiętność. Seksualność. Zmysłowość. Podobno te emocje aż kipią z książki. Dlaczego "podobno"? Bo ja ich nie odczułam. Zauważyłam, owszem, ale tylko tyle. Jednak komentarze innych, którzy przeczytali książkę są tak pozytywne, że musiałam coś źle zrobić... Nie wierzę, żeby tyle osób się myliło. Może to nie jest książka do tramwaju? Może trzeba przeczytać ją w ciszy i skupieniu?
Myślę, że tak zrobię za drugim podejściem do książki.

www.mojpunktczytania.blogspot.com

edera | 2017-07-17