Z życia zdeklarowanej singielki

Wydawnictwo: Novae Res
singiel, plagiat, romans
giovanna

O tym, jak dojrzewa się do poważnych decyzji. Izka pracuje w salonie sukien ślubnych. Choć mówi o sobie, że jest singielką z wyboru, skrycie marzy, że sama kiedyś założy jedną z tych pięknych kreacji, które ogląda na co dzień. Los jednak nieustannie rzuca jej kłody pod nogi i funduje przyspieszony kurs dorosłości. Nowe problemy, nowe role, nowe wyzwania. Bohaterka z dużą dawką dystansu,...

O tym, jak dojrzewa się do poważnych decyzji.
Izka pracuje w salonie sukien ślubnych. Choć mówi o sobie, że jest singielką z wyboru, skrycie marzy, że sama kiedyś założy jedną z tych pięknych kreacji, które ogląda na co dzień. Los jednak nieustannie rzuca jej kłody pod nogi i funduje przyspieszony kurs dorosłości. Nowe problemy, nowe role, nowe wyzwania. Bohaterka z dużą dawką dystansu, samokrytyki i humoru opisuje, jak potoczyło się jej życie. Przy okazji osobistego rachunku sumienia i rozliczania się z własną przeszłością Iza niezwykle błyskotliwie ocenia stan relacji międzyludzkich we współczesnym świecie. Czy bogatsza o trudne doświadczenia zdoła wreszcie wszystko sobie poukładać?

źródło opisu: http://novaeres.pl/

źródło okładki: http://novaeres.pl/

Michelle | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Metryka nie świadczy o dojrzałości – to wiadomo od dawna, tak samo, jak to, iż najlepszym nauczycielem jest samo życie… nikt ani nic nie potrafi zaserwować człowiekowi kursu szybkiego dorastania w takim stylu jak ono.

Sięgając po tę powieść, nie spodziewałam się tak dobrej, lekkiej i zabawnej lektury. Ostatnimi czasy znaczna część krótkich powieści okazywała się średniej „jakości”, ta zaś była miłym zaskoczeniem.
Małgorzata Ciechanowska wprowadza czytelnika w świat dwudziestopięcioletniej Izki, pracownicy salonu z sukniami ślubnymi. Młodej, przebojowej na pozór dziewczyny, której życie nie rozpieszczało… przynajmniej przez znaczną część jej życia, której pozornie odpowiada status „singielki”.

Autorka zastosowała w powieści nie dość, że narrację pierwszoosobową to jeszcze czas teraźniejszy, dzięki czemu czytelnik od samego początku może wczuć się w sytuację dziewczyny, poznając jej przemyślenia i sposób patrzenia na świat, w tym również otaczających ją ludzi.

Powieść ta w dość...

Monika Hetz | 2017-04-24
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

„Z życia zdeklarowanej singielki” Małgorzaty Ciechanowskiej to niezwykle lekka oraz pełna humoru powieść, w sam raz na niedzielne popołudnie. Ukazuje ona życie 25 letniej singielki, jej wybory oraz decyzje życiowe. Lekki styl autorki sprawił, że książkę czytałam z wielką przyjemnością.

Główną bohaterką jest Iza- młoda i niezależna kobieta, pracująca w salonie sukien ślubnych. Skrycie jednak marzy ona o tym, że kiedyś będzie miała okazję założyć jedną z tych przepięknych kreacji. Los nie jest dla niej łaskawy. Ciągłe problemy oraz coraz to nowe wyzwania stanowią nieodłączny element jej rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka wielu różnych mężczyzn. Ale czy któryś z nich okaże się tym jedynym?

Jest to ciekawa historia, która uświadamia nam, że każdy z nas musi dojrzeć, dorosnąć do tych najważniejszych życiowych decyzji. Niezależnie czy dotyczy to ślubu, kupna mieszkania, czy też wyboru studiów. To właśnie czas i jego upływ sprawia, że jesteśmy w stanie pogodzić się ze swoją...

zksiazkawreku | 2017-04-15
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Na rynku wydawniczym książek o singielkach jest naprawdę sporo. Można nawet rzec, że półki w księgarniach uginają się od książek tego typu. Bardzo trudną rzeczą dla autora jest więc napisać taką książkę, która będzie wyróżniać się wśród innych podobnych. Czy Małgorzata Ciechanowska, autorka książki „Z życia zdeklarowanej singielki” spełniła swoje zadanie?

Główną bohaterką książki jest Iza - młoda singielka pracująca w salonie sukien ślubnych. Jak mówi o sobie - bycie singielką to jej zawód, który sama sobie wybrała. Jednak tak naprawdę, w głębi serca marzy o tym, aby założyć jedną z tych pięknych kreacji, które widzi na co dzień w salonie. Niestety, los przez cały czas rzuca jej kłody pod nogi i funduje przyspieszony kurs dorosłości. Przez Izą pojawiają się nie tylko nowe problemy ale także nowe wyzwania. Bohaterka jednak z dużą dawką dystansu, samokrytyki, ale przede wszystkim humoru opisuje, jak potoczyło się jej życie. Rozlicza się również z własną przeszłością i robi...

Nerd Książkowy | 2017-06-14
Przeczytana: 12 czerwca 2017

"O tym jak dojrzewa się do poważnych decyzji."

Jeszcze jakiś czas temu nie pomyślałabym, że sięgnę po tę książkę, atym bardziej, że całkiem mi się ona spodoba.
Styl autorki jest naprawdę nie zły, zwłaszcza patrząc pod kątem, że jest to debiut, czytałam dużo gorzej napisanych książek. Bohaterka czasem sprawiała wrażenie irytującej, ale nie na tyle, aby zaprzestać czytania. Zresztą myślę, że był to oczywisty zabieg, który miał ukazać przemianę głównej bohaterki z nieogarniętej dziewczyny, w dorosłą, odpowiedzialną kobietę. Iza jest bardzo zabawna a sama książka napawa pozytywnym nastawieniem, ponieważ te przeciwności losu, a także wszystkie wpadki Izy czyta się niezwykle przyjemnie. Fabuła jak najbardziej się klei, wątki zostały dobrze zamknięte, a samym zakończeniem jestem usatysfakcjonowana.
Książka jest jak najbardziej okay, lekka, naprawdę przyjemna. Od tak do przeczytania dla relaksu, na kocyku czy plaży. Nie jest to pozycja obowiązkowa, wręcz nic nie stracicie, jeśli po nią...

martadafcik | 2017-06-11
Przeczytana: 07 czerwca 2017

----------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------

„Z życia zdeklarowanej singielki” jest powieścią lekką i zabawną. Opowiada o losach Izki, singielki której los trzyma ją kurczowo o ironio w salonie sukien ślubnych.

Początkowo nasza bohaterka twierdzi, że zaistniały stan rzeczy jej odpowiada. Praca jest dobra, starcza na miarowe życie na ulicy wrzosowej, przy której mieści się jej kawalerka. W życiu Izy pojawiają się mężczyźni, ale nie każdy wzbudza w niej jakiekolwiek uczucia jak np. Karol, stateczny, pedantyczny synek mamusi, traktujący naszą bohaterkę jak przystań „seks". Gdy w jej życiu pojawiają się dwaj mężczyźni z przeszłości, jej życie wywraca się do góry nogami, na dwóch różnych płaszczyznach równocześnie. Filip czy Witold? Który z nich zmieni Izę na zawsze.

„W życiu spotykałam...

Ania Tyszka | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Głowna bohaterka ma na imię Iza i jest ona 25-letnią kobietą. Mieszka w małej kawalerce. Wcześnie wyprowadziła się z rodzinnego domu ze względu na jej nieprawidłowe relacje z matką. Mówiła o sobie, że jest singielką z wyboru, ale tak naprawdę skrycie marzyła o założeniu sukni ślubnej. Być może, jej sceptyczne nastawienie do miłości miało podłoże w nieprawidłowych kontaktach z matką. Bała się odrzucenia, bo już na kimś się zawiodła. Jednak. w głębi serca marzyła o założeniu pięknej sukni ślubnej.

To jest skrót całej fabuły. Według mnie, jest ona bardzo wciągająca, a historia Izki pokazuje, iż pomimo sprzeczności losu, warto walczyć o swoje własne szczęście. Dodam jeszcze, że książka ta została napisana prostym, przejrzystym językiem. Niezwykle przyjemnie się ją czyta. Z czystym sumieniem polecam tę lekturę nie tylko singielkom, lecz każdej osobie ciekawej przygód Izy.
Bardzo przyjemnie czyta się tę lekturę, fabuła jest wc

Biały_Notes | 2017-05-15

Śluby bywają różne. Jedni podczas organizacji wesela kierują się zasadą „zastaw się, a postaw się” i aranżują wszystko tak, aby olśnić gości i zrobić na nich ogromne wrażenie. Białe gołębie, dorożka zamiast samochodu, piętnaście dań głównych do wyboru i cała masa innych elementów, które nadają uroczystości bajkowego charakteru. Inni decydują się na prostotę. Skromna suknia, garstka zaproszonych, obiad w restauracji zamiast wystawnego przyjęcia. Niezależnie od oprawy, ślub to pierwszy dzień nowego życia zakochanych. Początek wspólnej drogi i zwieńczenie głębokiej miłości. Miłości, która trwać ma na przekór wszystkim problemom, na dobre i na złe. I właśnie taką miłość wymarzyła sobie Iza, główna bohaterka książki „Z życia zdeklarowanej singielki”.

Dwudziestopięcioletnia Iza pracuje w luksusowym salonie sukien ślubnych. Lubi swój zawód i jest nim dobra, ale straciła już nadzieję, że kiedyś stanie po drugiej stronie lady i wybierze strój na własne wesele. Wszystkie dotychczasowe...

Anielkowe | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

"Z życia zdeklarowanej singielki" to przede wszystkim książka dla każdego. Wbrew pozorom nie tylko dla singli.
Bohaterką jest Izka, która podjęła decyzję o byciu singielką z wyboru. Jednak wydarzenia w jej życiu, nieco zmieniają jej pogląd nie tylko na temat singlii, ale również na całe życie. Musi dorosnąć do pewnych roli, często nie łatwych.

Książka jest niebanalna a lekkie pióro autorki sprawia, że czyta się ją przyjemnie. Znajdziemy tam wiele ciekawych wątków, zróżnicowanych postaci i wiele zaskakujących wydarzeń.

Wielki plus za narrację pierwszoosobową (czas teraźniejszy)- dzięki niemu możemy przenieść się do Świata Izki i przeżywać z nią te wszystkie chwile...

Warta przeczytania. Pod warunkiem, że lubicie lekkie pióro.

Marina | 2017-05-30

Książka ma tylko, albo aż 168 stron na których los bohaterki jest opisany w taki sposób, że czujesz niedosyt i z niecierpliwością oczekujesz drugiej,a może i trzeciej następnej części, kto wie?
Główną bohaterką jest dziewczyna o imieniu Izka. Młoda. zdolna i energiczna. Z zewnątrz udaje twardzielkę, lecz wewnątrz jest delikatna i wrażliwa. Spotka ją wiele zarówno dobrego, jak i złego, no ale takie jest prawdziwe życie, nie prawda?
Czytając, zdajemy sobie sprawę,że Izka wcale nie chce być singielką, a główną cechą jej charakteru jest nadużywanie życiowych mądrości. Pod pozorem lekkiej lektury, kryje się wiele sytuacji życiowych i perypetii, które spotykamy na swojej drodze przez całe nasze życie. Decyzję podejmowane przez naszą bohaterkę zmuszają nas do refleksji i odpowiedzi sobie nie pytanie: Co ja zrobił/a bym w tej sytuacji?
Mimo niektórych drobnostek książkę zaliczam do jak najbardziej udanych. Cenię sobie ciężką prace autorki i jej własny pomysł na historię, którą stworzyła. ...

Czytaj_na_walizkach | 2017-05-27