Komunizm, legitymizacja, nacjonalizm. Nacjonalistyczna legitymizacja władzy komunistycznej w Polsce

Seria: W krainie PRL
Wydawnictwo: TRIO
978837436064X
historia
Adrianna

Rozprawa poświęcona problemowi nacjonalizmu w najnowszej historii Polski - oparta o ogromną bazę źródłową akt pozostałych po KC PZPR - stanowi bardzo poważny wkład do wiedzy o PRL-u. Autor ukazuje w niej, w jaki sposób polscy komuniści wykorzystywali argumenty nacjonalistyczne do uprawomocniania wprowadzonego przez siebie systemu władzy. Ciekawy materiał źródłowy, rzetelny warsztat historyczny, nowatorska koncepcja pracy sprawiają, że jest to publikacja ważna i znacząca.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Łukasz | 2014-03-14

Ciekawa książka opisująca zmienne podejście komunistów do historii, tradycji, przeszłości. Autor pokazuje jak władza zmieniała swoje stanowisko wobec przeszłości wraz ze zmieniającą się ich pozycją w Państwie.

Rafał | 2017-08-02
julla | 2015-10-20