Stereotypy i uprzedzenia. Uwarunkowania psychologiczne i kulturowe

83-88495-30-5
stereotypy
Mariusz

Jest to książka o stereotypach i uprzedzeniach, a ściślej o psychologicznych i społeczno-kulturowych uwarunkowaniach ich powstawania i funkcjonowania. Ma ona charakter akademicki w tym sensie, że nie unika podejmowania podstawowych problemów teoretycznych (dotyczących chociażby natury stereotypów czy modeli ich zmian). Jednakże ze względu na rodzaj problematyki, jak i sposób jej ujęcia jest adresowana do szerszego kręgu czytelników. Może być bardzo przydatna w dydaktyce uniwersyteckiej na takich kierunkach, jak: psychologia, socjologia, pedagogika, filozofia, antropologia społeczna, nauki polityczne, sprzyjając rozszerzaniu horyzontów intelektualnych studentów i przełamywaniu - niewątpliwie jeszcze istniejących - barier pomiędzy różnymi kierunkami nauk społecznych.

Książka pod redakcją M. Kofty i A. Jasińskiej-Kani

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe