Młodzież PRL. Portrety pokoleń w kontekście historii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04529-9
historia
Stonee

Na kartach Młodzieży PRL autorka opowiada o tym, jak żyła młodzież w latach 1949–1980, o dojrzewaniu, pracy i zabawie w PRL-u. Książka pod wieloma względami burzy stereotypowy obraz lat komunizmu budowany przez media zwłaszcza w ostatnich latach.

Monka | 2012-03-28
Przeczytana: 27 marca 2012

Bardzo dobre studium socjologiczne zawierające rzetelną informację na temat młodzieży PRL-u. Mnóstwo nawiązań do wydarzeń historycznych i politycznych mających wpływ na realia tamtego czasu. Książka byłaby jeszcze ciekawsza, gdyby była przeplatana jakimiś autentycznymi relacjami owej młodzieży, które zawierałyby anegdoty z tamtych czasów. Brakowało mi również zdjęć.

wierzbickaj | 2012-04-11
Przeczytana: lipiec 2011

piękne ujęcie historyczne tego okresu, z lekkością napisana, po prostu super

goleniowa | 2016-06-15
WojtekS | 2013-08-18
hesa | 2013-08-02
Przeczytana: 27 sierpnia 2013
16. Targi Książki w Krakowie. Rozdajemy wejściówki

Znane nazwiska, niezwykłe spotkania, tysiące książek i 4 dni literackiej uczty w Krakowie. Tak zapowiada się 16. edycja Targów Książki w Krakowie.

16. Targi Książki w Krakowie

Tegorocznym hasłem przewodnim najważniejszego wydarzenia branży wydawniczej w Polsce, stały się słowa brytyjskiej pisarki Clare Morrall: Istnieję po to, by czytać książki…