Piosenki o dziewczynie

Cykl: Piosenki o dziewczynie (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Songs about a Girl
20003814

„To było takie samo uczucie, jakie masz wtedy, gdy wspinasz się na bardzo wysoki budynek, stajesz na krawędzi dachu, trzymając się barierki, a jakiś głos w twojej głowie każe ci skoczyć, przechylić się przez balustradę i runąć w dół niczym spadająca gwiazda”. Tak właśnie czuje się Charlie, gdy pierwszy raz patrzy na nią Gabe West – frontman najpopularniejszego boysbandu świata, Fire&Lights. Do...

najpopularniejszego boysbandu świata, Fire&Lights.
Do tej pory Charlie najlepiej czuła się schowana za obiektywem swojego aparatu –
niewidzialna i niesłyszalna. Wcale nie chciała robić zdjęć na koncercie Fire&Lights,
chociaż poprosił ją o to Olly, dawny kolega ze szkoły, a obecnie członek zespołu. Ktoś
ją w to wrobił i nie mogła już odmówić.
Szalony, charyzmatyczny Gabe sprawia, że jej życie zmienia bieg. Charlie czuje, że
jest między nimi niezwykła bliskość, związek, który trudno wytłumaczyć. Dlaczego
wszystkie teksty Gabe’a są o niej? Jaka tajemnica kryje się w ich słowach?

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/piosenki-o-dziewczynie

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/piosenki-o-dziewczynie

Jabłuszkooo | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Książka jest bardzo prosta, autentyczna i przyjemna w odbiorze, na wakacje wręcz idealna, przecież teraz będzie najwięcej koncertów różnych zespołów! Charlie Bloom to bohaterka, z którą być może wiele osób może się utożsamić, a jeśli nie, to na tyle skromna i spokojna, że ciężko jej nie lubić. Wiadomo chłopcy z zespołu są bardzo miłym dodatkiem ;). A tak na poważnie, to są inni niż by mogło się wydawać. W powieści autor zadbał o to, by nadać klimatu i zamieścił fragmenty piosenek o których mowa w samej książce. Ogólnie rzecz biorąc książkę polecam na miły wakacyjny wieczór czy na jakąś podróż, na pewno umili czas. Jest niewymagającą i niezobowiązującą książką, która ma w głównym celu dawać przyjemność podczas lektury. Myślę, że spełnia swoje zadanie.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Martha Oakiss | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017

Kim jest "girl" ze wszystkich romantycznych piosenek? - "Piosenki o dziewczynie" / Chris Russell

Chyba każda nastolatka (a może i nie tylko nastolatka, bo ja już do tych najmłodszych nie należę) była kiedyś zakochana w artyście muzycznym. Piski, plakaty porozwieszane po całym pokoju i płyty odtwarzane w kółko na cały regulator. Mówi Wam to coś?

Zawsze jednak jest ktoś, kto nie podziela tego fangirlzmu. Taka jest Charlie Bloom. Dziewczyna nie pisze listów do swego ulubionego zespołu. To oni piszą listy do niej.
"Piosenki o dziewczynie" Chrisa Rusella to jak książka o mnie. I fabuła wyciągnięta z moich snów. Choć paru rzeczy można się przyczepić, a całość przypomina fanfiction, to przewracałam jej kolejne strony z szeroko otwartymi oczami. Bo widziałam tam siebie. A zakończenie sprawiło, że jak najszybciej chcę sięgnąć po kolejny tom tej serii. Do tego zainteresował mnie sam autor :)
Więcej szczegółów w poniższym...

Paulina | 2017-06-20
Przeczytana: 12 czerwca 2017

„Piosenki o dziewczynie” dotarły do mnie przedpremierowo i taka też miała pojawić się recenzja. Niestety, z wielu powodów nie udało mi się jej napisać wcześniej. Ostatnio mam bardzo mało czasu i z przykrością muszę stwierdzić, że czytanie i pianie zeszło na dalszy plan. Mam nadzieję, że w lipcu ta sytuacja ulegnie poprawie, bo na mojej półce czeka wiele książek, które aż proszą się o uwagę. Wracając do tematu, lektura, która do mnie przywędrowała, zbiera same pozytywne opinie. A to tylko pobudziło moją ciekawość, zastanawiałam się, co w niej jest takiego, że czytelnicy, przede wszystkim blogerzy, tak ją kochają. Czy we mnie wzbudziła taki sam zachwyt?

Charlie nie należy do popularnych uczniów. Woli odosobnienie i swój aparat. Kiedy Olly były kolega ze szkoły, a obecnie członek zespołu Fire&Lights proponuje jej, aby pstryknęła im parę fotek – odmawia. Jednak ktoś postanawia, że dziewczyna musi to zrobić. Wrabia ją i już nie ma odwrotu…
Zaczyna się szalona przygoda, która skrywa w...

Nevermore | 2017-06-21
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Charlie nie lubi być w centrum uwagi. Woli trzymać się na uboczu i bacznie obserwować otoczenie. W międzyczasie robi zdjęcia i pokazuje świat swoimi oczami. Oprócz zajmującego hobby, Charlie ma też najlepszą przyjaciółkę, z która uwielbia spędzać czas. Dziewczyna mieszka jedynie z ojcem, ponieważ jej mama nie żyje, jednak jest z nim bardzo zżyta.

Zdawać by się mogło, że Charlie jest typową nastolatką, może nieco bardziej skrytą niż inne, jednak w zasadzie nie różni się od swoich rówieśniczek, gdyby nie fakt... że przytrafia jej się coś niezwykłego. Do szkoły dziewczyny chodził kiedyś pewien chłopak, który teraz jest członkiem uwielbianego przez nastolatki boysbandu. I właśnie on wysyła do naszej bohaterki wiadomość z propozycją zrobienia zdjęć sobie i kolegom z zespołu po koncercie. Mimo obaw Charlie zaczyna spotykać się z muzykami i jak nietrudno się domyślić tak rozpoczyna się największa przygoda jej życia.

Książek o romansach z muzykami było całe mnóstwo. Przyznam szczerze, że...

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2017/05/166-przedpremierowo-piosenki-o.html

Charlie Bloom jest niezwykle spokojną i stroniącą od towarzystwa dziewczyną. Najlepiej czuje się za obiektywem swojego aparatu, mogąc uwieczniać za jego pomocą różne codzienne chwile na zdjęciach. Pewnego razu dostaje wiadomość od dawnego znajomego ze szkoły. Olly Samson nie jest jednak wcale jakimś zwykłym chłopakiem - od czasów popularnego show Make or Break stał się członkiem jednego z najpopularniejszych młodych boysbandów w całej Wielkiej Brytanii. W wiadomości Olly prosi Charlie, aby wcieliła się w rolę profesjonalnego fotografa i wykonała kilka zdjęć Fire&Lights za kulisami, które później znajdą się na oficjalnej stronie zespołu. Zaskoczona dziewczyna nie jest przekonana do tego pomysłu, w końcu zdjęcia jakie wykonuje to tylko zabawa. Za namową przyjaciółki postanawia jednak spróbować swoich sił w nowej roli. Szybko zaprzyjaźnia się z członkami grupy, wpada w...

hardreamer | 2017-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Umówmy się: to nie jest żadna przełomowa powieść. Ale zachęcił mnie do niej motyw, czyli świat szeroko pojętej muzyki popularnej.
Główna bohaterka, Charlie Bloom, cicha i niczym się nie wyróżniająca pasjonatka fotografii, zostaje poproszona o zrobienie kilku zdjęć za kulisami koncertu Fire&Lights - najpopularniejszego boysbandu na świecie. Propozycja nie wzbudza w niej entuzjazmu, ale dzięki działaniom swojej przyjaciółki i tak ląduje na backstage'u w Reading. I, jak się domyślacie, to i kolejne spotkania z chłopakami kompletnie zmieniają jej spojrzenie na zespół.
Byłam zaskoczona, jak dobrze czytało mi się tę książkę - to naprawdę fajna lektura na wolne popołudnie - chociaż kilka rzeczy mi się nie podobało. Na przykład przez ponad 300 stron nie mogłam przekonać się do głównej bohaterki - mam wrażenie, że wiele jej problemów mogłaby rozwiązać rozmowa z ojcem lub szybkie research na temat zespołu (dlaczego Charlie tego nie zrobiła, na Boga?!). Z drugiej strony autorowi udało się...

Vicky | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Mimo że książka porusza poważne, aktualne tematy, jest lekturą lekką i niezwykle wciągającą. Charlie to sympatyczna bohaterka, chłopaki z zespołu są fantastycznie opisani i żaden z nich nie wydaje się wyblakły na tle pozostałych. Pisarz, który sam jest muzykiem, w doskonały, niezwykle szczegółowy sposób, opisał świat za kulisami. Dodatkowo sprawił, że fikcyjny zespół zaistniał w realnym świecie (można go znaleźć na przykład na twitterze, czy na stronie pisarza posłuchać ich piosenek). Właściwie jedynym, nie specjalnie rzucającym się w oczy na tak barwnym tle mankamentem, są przemyślenia i uczucia głównej bohaterki, które nieco bardziej przypominają jednak profil nastoletniego chłopca niż dziewczynki. Co jednak mógł poradzić na to pisarz, który nastoletnią dziewczyną nigdy nie był?

Jeżeli miałabym komuś polecić wakacyjną lekturę, to z pewnością byłyby nią „Piosenki o dziewczynie”. Powieść przeczytałam niezwykle szybko, a teraz niecierpliwie czekam na kolejną część (mimo że...

Chris Russell posiada lekki i zarazem przyjemny styl, warstwa językowa nie jest skomplikowana, ale w tym przypadku prostota i wyrazistość wyszły powieści na plus. Książka jest zgrabnie napisana, pojawiają się nieoczekiwane zwroty akcji oraz niesamowita dawka emocji związanych z odkrywaniem nieznanej dla Charlie przeszłości. Mocną stroną książki jest też jej spójność, gdzie żaden wątek nie jest przypadkowy, a wszystkie sytuacje mają duże znaczenie w przebiegu fabuły. Zakończenie jest otwarte i myślę, że nikogo nie zaskoczę, pisząc, że miałam wielką ochotę od razu sięgnąć po kontynuację, poznać dalsze losy Gabriela oraz Charlie i rozwikłać zagadkę tajemnicy z przeszłości. To lekka i niezwykle wciągająca lektura, idealna na zbliżające się wakacje, którą polecam młodszej grupie odbiorców.

Recenzja:

Dominika Szałomska | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Cała recenzja pod linkiem: http://dominika-szalomska.blogspot.com/2017/06/164-przedpremierowo-recenzja-ksiazki.html
Mimo że mamy tutaj powtarzający się schemat, to książka ma w sobie coś nowego i świeżego. Czytało ją się bardzo lekko i szybko, nim się obejrzałam, miałam już ją za sobą. Bardzo podobał mi się motyw z fotografią. W romansach bardzo rzadko są poruszane jakieś głębsze pasje, raczej skupiają się na pracy w biurze, a jak jest młodzieżówka to cała akcja dzieje się w szkole i bohaterzy nie mają swoich hobby, bo wszystko skupia się na tej drugiej osobie. Jednak tutaj autor nie tylko skupił się na uczuciach, ale również pozwolił nam zagłębić się w muzykę, piękne teksty i tajniki fotografii. Nie jest to zwykła młodzieżowa książka, która zachwyca lekkością i dobrze wykreowanymi bohaterami, ale także posiada swoją historię i przesyła uczucia.

Cyrysia | 2017-06-05

''Piosenki o dziewczynie'' to słodko-gorzka opowieść o niespodziankach losu, młodzieńczych namiętnościach i spełnianiu marzeń. To także przejmująca historia o mierzeniu się z różnymi trudnościami i wyzwaniami. Porywa, intryguje swoimi sekretami i prowadzi do nieoczywistego finału. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym Satysfakcja gwarantowana.