9788320032369
zdrowie, medycyna

W podręczniku zawarto wiadomości na temat zasad i procedur wykonywania wstrzyknięć. Omówiono zagadnienia teoretyczne uregulowania prawne dotyczące tych zabiegów, uprawnienia pracowników służby zdrowia do ich wykonywania oraz przedstawiono opis używanego do nich sprzętu. Szczegółowo, w postaci algorytmu, omówiono sposoby pozajelitowego podawania leków, płynów odżywczych i szczepionek, pobierania krwi do badań laboratoryjnych, a także przetaczania krwi i preparatów krwiopochodnych.Walory dydaktyczne książki to celnie dobrane ilustracje i zamieszczony na końcu zestaw pytań sprawdzających poziom przyswojonej wiedzy

KwiatPustyni | 2013-03-19
Przeczytana: 19 marca 2013