Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy Pielęgniarstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
9788320043181
medycyna, pielęgniarstwo, podstawy
zdrowie, medycyna
typ
papier
Duszyczka
7,2 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich. Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego...

Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.
Wartościowym dodatkiem do II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Booka | 2012-08-15
Przeczytana: marzec 2010

Drugi tom podręcznika "Podstawy pielęgniarstwa".

Bardzo dobre uzupełnienie pierwszego tomu.
Książka podzielona jest na 6 części.
I tak kolejno:
- część pierwsza zawiera szczegółowe opisy działań opiekuńczych pracy pielęgniarki.
- część druga dotyczy działań profilaktycznych,
- część trzecia dotyczy diagnostycznych działań pielęgniarki,
- część czwarta zawiera działania lecznicze,
- część piąta opisuje działania rehabilitacyjne,
- część szósta opisuje rolę edukacyjną w pracy pielęgniarki.

We wszystkich rozdziałach opisane działania posiadają dokładny opis poszczególnych czynności pielęgniarki w opiece nad pacjentem. Dodatkową zaletą jest obecność przed każdym opisem czynności: celów danego działania oraz obowiązujących zasad ich wykonania.
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i tutaj po każdej większej partii zagadnień znajdują się ćwiczenia sprawdzające w formie pytań testowych.

Książka bardzo przydatna nie tylko na studiach, ale też w późniejszej pracy.

Katarzyna | 2014-07-16

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica