Okładka książki Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy Pielęgniarstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
Duszyczka
7.2 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich. Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco z...

Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.
Wartościowym dodatkiem do II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Booka | 2012-08-15
Przeczytana: marzec 2010

Drugi tom podręcznika "Podstawy pielęgniarstwa".

Bardzo dobre uzupełnienie pierwszego tomu.
Książka podzielona jest na 6 części.
I tak kolejno:
- część pierwsza zawiera szczegółowe opisy działań opiekuńczych pracy pielęgniarki.
- część druga dotyczy działań profilaktycznych,
- część trzecia dotyczy diagnostycznych działań pielęgniarki,
- część czwarta zawiera działania lecznicze,
- część piąta opisuje działania rehabilitacyjne,
- część szósta opisuje rolę edukacyjną w pracy pielęgniarki.

We wszystkich rozdziałach opisane działania posiadają dokładny opis poszczególnych czynności pielęgniarki w opiece nad pacjentem. Dodatkową zaletą jest obecność przed każdym opisem czynności: celów danego działania oraz obowiązujących zasad ich wykonania.
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i tutaj po każdej większej partii zagadnień znajdują się ćwiczenia sprawdzające w formie pytań testowych.

Książka bardzo przydatna nie tylko na studiach, ale też w późniejszej pracy.

Katarzyna | 2014-07-16

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku