Okładka książki Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy Pielęgniarstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
Duszyczka
7,2 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich. Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco z...

Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.
Wartościowym dodatkiem do II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Booka | 2012-08-15
Przeczytana: marzec 2010

Drugi tom podręcznika "Podstawy pielęgniarstwa".

Bardzo dobre uzupełnienie pierwszego tomu.
Książka podzielona jest na 6 części.
I tak kolejno:
- część pierwsza zawiera szczegółowe opisy działań opiekuńczych pracy pielęgniarki.
- część druga dotyczy działań profilaktycznych,
- część trzecia dotyczy diagnostycznych działań pielęgniarki,
- część czwarta zawiera działania lecznicze,
- część piąta opisuje działania rehabilitacyjne,
- część szósta opisuje rolę edukacyjną w pracy pielęgniarki.

We wszystkich rozdziałach opisane działania posiadają dokładny opis poszczególnych czynności pielęgniarki w opiece nad pacjentem. Dodatkową zaletą jest obecność przed każdym opisem czynności: celów danego działania oraz obowiązujących zasad ich wykonania.
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i tutaj po każdej większej partii zagadnień znajdują się ćwiczenia sprawdzające w formie pytań testowych.

Książka bardzo przydatna nie tylko na studiach, ale też w późniejszej pracy.

Katarzyna | 2014-07-16

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,