Podstawy pielęgniarstwa. Tom 2. Wybrane działania pielęgniarskie.

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podstawy Pielęgniarstwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
Duszyczka
7,2 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich. Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego...

Redaktorzy wyszli z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. Dlatego wyczerpująco zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.
Wartościowym dodatkiem do II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2013

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Booka | 2012-08-15
Przeczytana: marzec 2010

Drugi tom podręcznika "Podstawy pielęgniarstwa".

Bardzo dobre uzupełnienie pierwszego tomu.
Książka podzielona jest na 6 części.
I tak kolejno:
- część pierwsza zawiera szczegółowe opisy działań opiekuńczych pracy pielęgniarki.
- część druga dotyczy działań profilaktycznych,
- część trzecia dotyczy diagnostycznych działań pielęgniarki,
- część czwarta zawiera działania lecznicze,
- część piąta opisuje działania rehabilitacyjne,
- część szósta opisuje rolę edukacyjną w pracy pielęgniarki.

We wszystkich rozdziałach opisane działania posiadają dokładny opis poszczególnych czynności pielęgniarki w opiece nad pacjentem. Dodatkową zaletą jest obecność przed każdym opisem czynności: celów danego działania oraz obowiązujących zasad ich wykonania.
Podobnie jak w pierwszym tomie, tak i tutaj po każdej większej partii zagadnień znajdują się ćwiczenia sprawdzające w formie pytań testowych.

Książka bardzo przydatna nie tylko na studiach, ale też w późniejszej pracy.

Katarzyna | 2014-07-16

Kalendarium literackie
  • Brent Weeks
    38. rocznica
    urodzin
    Maski się zmieniają, ale twarze pod maskami pozostają te same.
  • Bret Easton Ellis
    51. rocznica
    urodzin
    Czuję się jak kupa gówna, ale wyglądam wspaniale.
  • Kōbō Abe
    91. rocznica
    urodzin
    Przegrana zaczyna się w momencie, gdy pomyślałeś, że przegrywasz.
  • Robert Harris
    58. rocznica
    urodzin
    Wszystkie dobre książki są różne, natomiast wszystkie złe są dokładnie takie same.
  • Ai Yazawa

85. rocznica
  • Adolf Dygasiński
    176. rocznica
    urodzin
    Tego zimnego okrucieństwa nie dała przyroda żadnemu stworzeniu. Każde zwierzę popełniając morderstwo popada w szał wściekłości. Wyrafinowanym zimnym mordercą potrafi być tylko człowiek.
  • Elizabeth Moon
    37. rocznica
  • Arkady Fiedler
    30. rocznica
    śmierci
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Agnieszka Osiecka
    18. rocznica
    śmierci
    Często kocha się "z przerwami". To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak, "że można wytrzymać" i w ogóle myśli się mocno o czym innym.
  • Arystoteles
    2336. rocznica
    śmierci
    Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.
  • Georges Perec
    33. rocznica
    śmierci
    Wraz z upływem godzin, dni, tygodni, pór roku wyzbywasz się wszystkiego, od wszystkiego się odrywasz. Czasami, nawet w niejakim upojeniu, uprzytamniasz sobie, że jesteś wolny, że nic Ci nie ciąży, nic ci się nie podoba ani nic cię nie drażni. W tym życiu, które się nie zużywa i pozbawione jest innyc... pokaż więcej
  • Wojciech Witkowski
    2. rocznica
  • Paul Féval
    128. rocznica
    śmierci
    Ludzie zbyt domyślni giną przedwczesną śmiercią.
  • Tadeusz Kwiatkowski
    8. rocznica