Ilustrowanie mody

Tłumaczenie: Joanna Kolczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Portfolio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arkady
Fashion Iliiustrator
moda, ilustratorstwo
poradniki

Książka prezentuje wszystkie aspekty ilustrowania mody od początkowej inspiracji aż do rysunków wykonawczych. Jest to kompletny poradnik, jak rysować sylwetki, jak używać koloru i technik graficznych do przedstawienia faktury tkanin. Opisano historię ilustrowania mody i prace 35 współczesnych znaczących rysowników. Szczegółowe porady podpowiadają, jak wykorzystać tradycyjne techniki i metody cyfrowe, żeby właściwie przygotować portfolio i dobrze wypaść na spotkaniu z przyszłym pracodawcą.

Artystyczna | 2014-06-01

Książka napisana prostym językiem, zawiera dużo porad; jak szukać inspiracji, rysować poszczególne części ciała, tkaniny. Mniej więcej połowa książki to wywiady ze współczesnymi ilustratorami mody. Na pewno jest świetną inspiracją dla ludzi z pasją. Niestety cena jest duuużym minusem.

rumo | 2013-06-03
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczycę się tym, że na polu historii mody, jej ilustrowania i sław psoiadam/czytałam niemalże wszystkie dostępne pozycje. "Ilustrowanie mody" dość dobrze kompletuje moją wiedzę. Jest napisana bardzo (prawie za bardzo) przystępnie, oprócz wprowadzenia w temat, wprawki rysowaniczej, malutkiego akapiciku o historii ilusrtowania mody i pomocy w "szukaniu inspiracji" oferuje też sporo wywiadów z renomowanymi ilustraorami. Choć czasem mam wrażenie, że autor nie daje konkretnych rad, tylko nieco obwąchuje temat, jest to bardzo dobra pozycja.

Adrianna | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2014