Moje podróże z lotką

Okładka książki Moje podróże z lotką Jadwiga Ślawska-Szalewicz
Okładka książki Moje podróże z lotką
Jadwiga Ślawska-Szalewicz Wydawnictwo: Edipresse biografia, autobiografia, pamiętnik
Moje podróże z lotką
Edipresse
2017-01-01
2017-01-01
#badminton #historia #sport

pasja pasja

wyczytałem całe oceany pasji do sportu, do działania, do ludzi...
podoba mi się to.
nie jest to jakaś górnolotna literatura ale za to bardzo sympatyczna.
mi to w zupełności wystarczy

i mam nowy tajny plan. ha ha
mamy w najbliższej okolicy uczniowski klub badmintona- dużo bym dał gdyby L lub M zechcieli się do niego zapisać i w nim ćwiczyć. ha
bo to super sporttttt!!

pasja pasja

wyczytałem całe oceany pasji do sportu, do działania, do ludzi...
podoba mi się to.
nie jest to jakaś górnolotna literatura ale za to bardzo sympatyczna.
mi to w zupełności wystarczy

i mam nowy tajny plan. ha ha
bo to super...

Książka autobiograficzna autorstwa Pani Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz pt. ''Moje podróże z lotką'' ujęła mnie na samym początku tym, że autorka ma bardzo dobre podejście do osób, które z nią współpracują i lubi z nimi pracować dzieląc się przy okazji swoją pasją do sporu, który odegrał w jej życiu bardzo ważną rolę.

Wyjątkowo bardzo dobrze mi się czytało tę biografię ze względu na to, że zastosowany w niej język, którym się posługiwała, autorka był dla mnie zrozumiały.

Mogłam dzięki tej książce przenieść się na moment do historii sportu, który ma ogromne znaczenie dla osób, które zajmują się nim na co dzień i lubią prowadzić aktywny tryb życia.

Szczególnie podobało mi się to, że dowiedziałam się, w jakich warunkach narodziła się ogromna miłość jej rodziców i to, z jakim to wielkim szacunkiem autorka wyraża się o nich.

Każda przedstawiona w tej oto książce autobiograficznej tutaj historia obrazuje, że można uporem zdziałać bardzo wiele i udowodnić sobie, że nawet choroba nie jest w stanie przekreślić planów na nasze wcześniej zaplanowane życie zawodowe.

Takim właśnie przykładem jest autorka, która to pomimo wielu toczonych bitwach w dążyła do upragnionego celu, aby uzyskać wypracowany warsztat rezultatu pracy, który to przyczynił się do tego, aby mogła, iść dalej przez życie to walcząc dalej.

Najlepszym fragmentem, który szczególnie utkwił w mojej pamięci w trakcie czytania, a dotyczył on opowieści zawodników, jak przebiegały treningi, jakie wypowiadał do nich słowa trener Pan Jan Ślawski, którego podejście do zawodu spodobało, mi się zostało ono umieszczone w rozdziale pierwszym.

Książka ta składa się z 3 rozdziałów, posłowia, epilogu dopasowanego trafnie do całości książki.

Elementem dodatkowym w tej książce są umieszczone zdjęcia autorki ze znanymi osobowościami świata sportu i nie tylko.

Nie zabraknie w tej książce płynącego od autorki przekazu ciepła, energii, optymizmu i dzielenia się w niej cząstką życia zawodowego, które zaskoczy wielu z nas.

Wydawnictwu Edipresse Książki dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki autobiograficznej autorstwa Pani Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz
pt. ''Moje podróże z lotką''.

Polecam przeczytać tę książkę autobiograficzną.

Wyjątkowo bardzo dobrze mi się czytało tę biografię ze...

Pierwsze zetknięcie z książką jest niezwykle ważne. Po przeczytaniu zaledwie kilku zdań możemy być nią oczarowani lub wręcz przeciwnie. W przypadku czytania książek biograficznych i autobiograficznych jest to jeszcze ważniejsze. Wzięcie ich do ręki to przecież nic innego jak spotkanie przy kawie z osobą, której ona dotyczy. Może nas sobą zauroczyć, albo zniechęcić. Wspomnienia kobiety aktywnej, jak o sobie mówi sama autorka zachwycają. Jadwiga Ślawska - Szalewicz to osoba odważna, aktywna, niezależna i zdeterminowana. Narracja jej książki jest przez to szczera, pasjonująca i autentyczna. Wcześniej nic nie wiedziałam na temat wielkich nazwisk badmintona. Nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się sportem. Wiem, to co powinnam wiedzieć, żeby nie wypaść na totalnego ignoranta, ale nie jest to mój konik. Z dużą rezerwą zatem wzięłam do ręki "Moje podróże z lotką". Zaczęłam czytać i zostałam oczarowana światem Jadwigi Ślawskiej - Szalewicz. Cieszę się, że zdecydowałam się na lekturę jej wspomnień. Od momentu narodzin podczas bombardowania, przez dzieciństwo w zrujnowanej Warszawie, naukę w szkole przy Smoczej, studia aż po karierę sportową nie możemy oderwać się od czytania. Jej życie było pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, niezwykłych wydarzeń i emocjonujących spotkań. To, co ciekawe w tej książce to również świat sportu widziany od kuchni. To sprawia, że te wspomnienia są jeszcze bardziej interesujące. Nagle poznajemy świat, którego już nie ma. Świat, który momentami wzrusza, przeraża, bawi i fascynuje. Warto przenieść się w czasie i zainteresować sportem i życiem w powojennej Polsce.

mufloneks.blogspot.com

"Moje podróże z lotką" to coś na letnią niedzielę, autorstwa Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz od Edipresse Książki.

Moja dzisiejsza propozycja pewnie przypadnie do gustu nie tylko molom książkowym, które po prostu uwielbiają czytać, ale również zwolennikom wspomnień z przeszłości oraz pasjonatów sportu.

Śledząc bowiem losy naszych bohaterów od lat czterdziestych ubiegłego wieku do chwili obecnej mamy małą powtórkę z historii. Możemy zobaczyć jak wyglądało życie naszych młodych bohaterów w naszym kraju. jak stawiali swoje pierwsze kroki w sporcie. jakich ludzi spotykali na swojej drodze i jak te spotkania wpłynęły na to kim są dzisiaj.

Dowiemy się jak wyglądały ich pierwsze i kolejne zagraniczne wyjazdy sportowe, a także jak rozwijał się związek badmintona. czytając tą książkę możemy zobaczyć jak niewiele wiemy o kulisach sportowych zmagań graczy.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, jeśli kochacie sport, to polecam.

Śledząc bowiem losy naszych bohaterów od lat czterdziestych ubiegłego...

• Inne Sporty
  • Wydawnictwo Edipresse Książki
  • Wyzwanie LC 2017
  • #WyzwanieLC2020
  • Potencjalne prezenty dla innych
  • Egzemplarz recenzencki :-) Edipresse Książki

Dodaj cytat z książki Moje podróże z lotką