Moje podróże z lotką

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Moje podróże z lotką
krokus19

O działaczach sportowych wiemy niewiele, rzadko się wypowiadają, jeszcze rzadziej pozwalają nam poznać swą pracę
od kulis. Często są to ludzie oddani całym sercem sportowcom,którzy wraz z medalami zagarniają sławę, nie zostawiając nic swemu zapleczu.Jadwiga Ślawska-Szalewicz pokazuje świat sportu od kuchni, kreśli obraz PRL-u i ludzi, którzy tak jak ona, oddali sportowi całe swoje życie.

źródło opisu: hitsalonik.pl

źródło okładki: strona wydawnictwa hitsalonik.pl

Monka | 2017-08-17
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Pierwsze zetknięcie z książką jest niezwykle ważne. Po przeczytaniu zaledwie kilku zdań możemy być nią oczarowani lub wręcz przeciwnie. W przypadku czytania książek biograficznych i autobiograficznych jest to jeszcze ważniejsze. Wzięcie ich do ręki to przecież nic innego jak spotkanie przy kawie z osobą, której ona dotyczy. Może nas sobą zauroczyć, albo zniechęcić. Wspomnienia kobiety aktywnej, jak o sobie mówi sama autorka zachwycają. Jadwiga Ślawska - Szalewicz to osoba odważna, aktywna, niezależna i zdeterminowana. Narracja jej książki jest przez to szczera, pasjonująca i autentyczna. Wcześniej nic nie wiedziałam na temat wielkich nazwisk badmintona. Nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się sportem. Wiem, to co powinnam wiedzieć, żeby nie wypaść na totalnego ignoranta, ale nie jest to mój konik. Z dużą rezerwą zatem wzięłam do ręki "Moje podróże z lotką". Zaczęłam czytać i zostałam oczarowana światem Jadwigi Ślawskiej - Szalewicz. Cieszę się, że zdecydowałam się na lekturę...

Magdalena | 2017-08-03

"Moje podróże z lotką" to coś na letnią niedzielę, autorstwa Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz od Edipresse Książki.

Moja dzisiejsza propozycja pewnie przypadnie do gustu nie tylko molom książkowym, które po prostu uwielbiają czytać, ale również zwolennikom wspomnień z przeszłości oraz pasjonatów sportu.

Śledząc bowiem losy naszych bohaterów od lat czterdziestych ubiegłego wieku do chwili obecnej mamy małą powtórkę z historii. Możemy zobaczyć jak wyglądało życie naszych młodych bohaterów w naszym kraju. jak stawiali swoje pierwsze kroki w sporcie. jakich ludzi spotykali na swojej drodze i jak te spotkania wpłynęły na to kim są dzisiaj.

Dowiemy się jak wyglądały ich pierwsze i kolejne zagraniczne wyjazdy sportowe, a także jak rozwijał się związek badmintona. czytając tą książkę możemy zobaczyć jak niewiele wiemy o kulisach sportowych zmagań graczy.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, jeśli kochacie sport, to polecam.

krokus19 | 2017-06-26
Przeczytana: 28 sierpnia 2017