łatwe i smaczne potrawy przy żółtaczce zakaźnej

Wydawnictwo: Bellona
poradniki

Książka składa się z dwóch odrębnych części. Pierwsza z nich to wprowadzenie w zagadnienia dotyczące różnych aspektów wirusowego zapalenia wątroby, potocznie zwanego żółtaczką zakaźną. Lekarze rozróżniają obecnie żółtaczkę typu A, B i C. Najgroźniejsza z nich jest żółtaczka typu C, wywoływana przez wirusa HCV i jej głównie poświęcona jest ta książka. zasadniczym celem diety jest ochrona wątroby przed jej zatruwaniem i dalszymi uszkodzeniami oraz wzmocnienie odporności całego organizmu. Pożywienie nie może zawierać toksyn, a także musi znajdować się w nim pełna gama składników odżywczych. Jednocześnie powinno być tak urozmaicone i smaczne, aby chory, cierpiący często na brak apetytu, nudności, zaparcia itp., chętnie spożywał przygotowane dla niego posiłki.