Dorrit i jej siostra

Seria: Seria z Serduszkami
Wydawnictwo: Akapit
wrzos118

Autorka opowiada o burzliwych losach dwóch przygarniętych sióstr, Dorrit i Micaeli, które zostały uratowane przez narzeczonego Dorrit, Lienharda von Ried, z rąk mieszkającego w Teksasie chciwego ojca. Jej uroda, niebieskookiej, szczupłej blondynki, kontrastuje z wyglądem młodszej siostry Micaeli, która po swej matce Hiszpance odziedziczyła śniadą cerę i czarne włosy. Micael po małżeństwie Lienharda z Dorrit, żeby nie przeszkadzać młodemu małżeństwu, przenosi się do rodowego zamku Lienharda, Riedburga. Tam poznaje przybyłego z Kanady Henryka Rottacha, serdecznego przyjaciela Liendharda. Zafascynowana trzydziestodwuletnim Henrykiem, wysokim, wysportowanym brunetem, nie chce poddać się swym uczuciom, obawiając się, że jej przeszłość obciążona haniebnymi postępkami ojca uniemożliwi małżeństwo z nim, człowiekiem honoru

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa