Dziewczyna z piosenki

Wydawnictwo: Dreams
Girl in the Song
LubimyCzytać

Chrissy, córka pastora z kościoła w obskurnej części Brooklynu, widziała codzienne dramaty ludzi żyjących na ulicy. Niemniej, jej rodzinny dom był prawdziwą oazą ciepła, spokoju i miłości. W pewnym momencie coś jednak burzy tę harmonię. Jak gdyby pod wpływem złego czaru, Chrissy coraz bardziej pogrąża się w iluzji, w której wszystko koncentruje się na jednym – zewnętrznej doskonałości....

W pewnym momencie coś jednak burzy tę harmonię. Jak gdyby pod wpływem złego czaru, Chrissy coraz bardziej pogrąża się w iluzji, w której wszystko koncentruje się na jednym – zewnętrznej doskonałości. Pragnąc akceptacji, lansuje się na dziewczynę z piosenki i angażuje w toksyczny związek. Tajemnice i kłamstwa sprawiają, że nie poznaje już samej siebie. Co się stanie, gdy dosięgnie dna?

Dziewczyna z piosenki to nie tylko autobiograficzna historia o losach zagubionej dziewczyny i doświadczeniu upadku. To przede wszystkim opowieść o nadziei, która może wyrwać nas z największego zła i poprowadzić ku pełni szczęścia.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Chrissy to córka pastora z kościoła w obskurnym Brooklynie na własne oczy widziała codzienne dramaty ludzkie, ludzi żyjących na ulicy. Jednak jej rodzinny dom był prawdziwą, bezpieczną oazą spokoju, ciepła i miłości.
Dziewczynka miała beztroskie, wspaniałe dzieciństwo jej mama zasiadała do pianina i grała piosenki jak była dzieckiem, bardzo ją to cieszyło. Lecz w pewnym momencie coś zmieniło się nagle i zburzyło dziewczyny Chrissy harmonię.Zaczyna się poglębiać w świat iluzji. Ona pragnie jedynie akceptacji od innych ludzi, chce lansować się na piosenkarkę "Dziewczynę z piosenki", rozwija swój talent muzyczny, rozpoczyna śpiewać w chórze kościelnym w kościele, a także bardzo zaangażowana jest w toksyczny, chorobliwy związek z chłopakiem.Jej tajemnice, kłamstwa wychodzą na światło dzienne, dziewczyna nie poznaje samej siebie.

To historia wzruszająca, prawdziwa autobiograficzna głównej bohaterki powieści "Dziewczyna z piosenki" bardzo dobra, poruszająca, piękna książka, zachwycona...

Książki | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

W sumie to ciężko mi cokolwiek napisać o tej książce. Z jednej strony dlatego iż ta cała wspólnota w której wychowuje się główna bohaterka bardzo dla mnie przyglądającego się z zewnątrz oraz nie znającego całego jej kształtu przypomina nieco sektę. I to dużą, taką która planuje życie swych "podopiecznych", od początku do końca. Z drugriej jednak strony najbardziej burzliwy etap w życiu bohaterki to tak zwany wiek buntu oraz pomylenie zauroczenia z miłością z połączeniem poznania smaku "zakazanego owocu". Z drugiej jednak strony książka jest niewielka i te niecałe trzysta stron, jest odpowiednią objętościa do poznania w jeden dzień. Zwłaszcza w połączeniu z lekkim piórem autorki. Na początku może troszkę przeszkadzać czeste odnoszenie do Boga i tego typu tematy, ale zważywszy na otoczenie w jakim dorastała bohaterka jest to uzasadnione.

Zapraszam również na mego bloga:

ZaczytanaMajka | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Książki oparte na faktach potrafią zaskoczyć i sprawić, że czytelnik zaczyna rozmyślać nad własnym życiem. Dawno nie czytałam powieści z tego gatunku i „Dziewczyna z piosenki”, odnowiła moją chęć sięgnięcia po coś podobnego.

Powieść przepiękna, opowiadająca o tym, że czasem trzeba zabłądzić, aby odnaleźć swoje miejsce. W to wszystko bardzo silnie wpleciona wiara do Boga. Książkę czytałam z wielkim skupieniem i byłam pod wrażeniem. Chrissy, którą poznajemy od małego zmienia się, na naszych oczach, ale nie to jest najpiękniejsze. Najbardziej ujął mnie fakt upadku i tego, jak doświadczenia wpłynęły na całkowitą zmianę życia. Autorka książki była córką pastora w jednej z biedniejszych części Brooklynu. Od małego widziała ludzki dramat, jaki można było dostrzec w oczach każdego kogo mijała na ulicy. Najprościej ujmując dziewczyna od małego była nauczona, że nie należy być obojętnym na ludzkie cierpienie. Mimo tego jej rodzice starali się, by w domu niczego jej nie brakowało i...

redgirl_books | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę książkę u mojej znajomej, zakochałam się w jej okładce. Byłam nią oczarowana, bo jest magiczna i romantyczna. Jednak nie dziwi mnie to, gdyż wydawnictwo Dreams słynie z przepięknych opraw.

''Dziewczyna z piosenki'' to historia oparta na faktach, opowiedziana przez samą bohaterkę książki.

Chrissa wychowała się w głęboko wierzącej rodzinie. Jej dzieciństwo obfitowało w miłość, radość i w beztroskę. Była otoczona nie tylko miłością swoich rodziców, lecz również ludzi z kościoła, w którym jej ojciec był pastorem.
W jej domu oprócz wiary w Boga nie mogło zabraknąć też muzyki. Chrissa była wręcz nią otulona. Jej mama grała na pianinie i śpiewała, a gdy tego nie robiła, to puszczała płyty z nagraniami.
Jednak to ojciec był dla dziewczyny ostoją. W jego oczach widziała siebie jako kochaną i wyjątkową. Dziewczyna pragnęła brać przykład ze swoich rodziców i podążać ich śladem.

Mija parę lat i z małej uroczej dziewczynki wyrasta niepewna siebie...

Kat | 2018-02-17

To jest taka moja książka z przypadku. Koleżanka dodała na fb recenzję "Dziewczyny z Piosenki". Jak większość wpierw moją uwagę przykuła okładka (ma coś w sobie:)), następnie spodobała mi się recenzja w wyniku czego książka została mi podarowana... Powieść bardzo dobrze się czyta. Jest w niej niesamowita siła. Jest w niej miłość, złość, zagubienie, dobro, zło, jest w niej życie. Jest w niej nadzieja, że zawsze można wszystko zacząć od początku. Jest w niej pięknie "wpleciony" Bóg. Jednak jego tematyka nie bije po oczach. Jest obecny w tej książce bardzo subtelnie. Czytając ów książkę często pojawiała się we mnie myśl:" Chciałabym poczuć obecność Boga tak jak główna bohaterka" Co więcej wręcz jej zazdrościłam! A to samo przez się pokazuje, że powieść jest naprawdę bardzo dobra.
Do łez doprowadziły mnie słowa autorki, które są dodane na koniec książki, dawno tego nie było...
Myślę, że mogę ją polecić każdemu, szczególnie ludziom, którzy myślą, że zostali sami... Ta książka naprawdę...

monika | 2018-03-16
Przeczytana: marzec 2018

„Dziewczyna z piosenki” jest obowiązkową pozycją dla każdej dojrzewającej kobiety.
Jest to autobiografia opowiadająca o córce pastora z Brooklynu, która w okresie dorastania próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie. Z czasem wyznacznikiem własnej wartości staje się jedynie wygląd, co w konsekwencji prowadzi do utraty prawie wszystkiego, co kochała.
Książka opowiada o bolesnym odkrywaniu własnej tożsamości, dorastaniu do prawdziwej kobiecości oraz o niezwykłej Miłości, która dotyka każdego z nas.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że powieść mówi przede wszystkim o konsekwencji trwania w toksycznym związku. Nic bardziej mylnego, ponieważ „Dziewczyna z piosenki” stwarza pretekst do zastanowienia się czy zupełnie niechcący nie wychowujemy dzieci na zbyt idealne .

Martusia15112 | 2018-05-25
Przeczytana: 25 maja 2018

Książka, która pokazuje nam, że Bóg jest obecny w każdym momencie naszego życia. Nieważne czy się od niego oddaliliśmy, czy też się pogubiliśmy On jest zawsze przy nas.

"Dziewczyna z piosenki" to książka, która urzekła mnie swoją przepiękną okładką - tak, że niemal od razu gdy tylko na nią spojrzałam, zapragnęłam ją przeczytać. Dodatkowo kiedy dowiedziałam się, że jest to historia oparta na faktach, która może mnie wiele nauczyć, wiedziałam, że prędzej czy później powieść ta trafi w moje ręce. Jak się okazało bardzo szybko zyskałam okazję, aby przeczytać i zrecenzować twórczość Chrissy Cymbala Toledo. Postanowiłam nie zwlekać dłużej z lekturą i zaczęłam czytać. Jakie wrażenie zrobiła na mnie "Dziewczyna z piosenki"? Czy rzeczywiście wniosła ona coś do mojego życia? Zapraszam na dalszą część recenzji, w której postaram się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

Chrissy to córka pastora, która dorastała w domu pełnym miłości i ciepła. Ze strony rodziców otrzymywała wszystko co najlepsze, dzięki czemu nieustannie miała poczucie, że jest dla nich bardzo ważna. Dziewczyna od zawsze miała świetny kontakt z rodzicami, a do tego była również mocno...

Książkowa Pasja | 2018-01-19

Dorastając często słyszymy powiedzenie "człowiek uczy się na błędach", co niewątpliwie jest prawdą. Raz się sparzymy, więcej nie dotkniemy. Jednak czy zawsze nauki musimy czerpać z własnego doświadczenia, zamiast przeanalizować cudzą historię i na jej podstawie wyciągnąć adekwatne wnioski? Moja propozycja na dziś - pomówmy o powieści opartej na faktach zatytułowanej "Dziewczyna z piosenki".

Autobiografia to gatunek, w którym nie każdy gustuje. Historie pozbawione choćby grama realizmu w znaczeniu faktycznego wydarzenia się są fajne i jednocześnie lekkie, ponieważ mamy świadomość, że jest to czysta fikcja. Co jednak z tymi, które opowiadają o życiu prawdziwych ludzi? Do nich już niełatwo zachować dystans, bowiem oczyma wyobraźni widzimy autorkę w każdej z opisanych sytuacji.

Co musicie wiedzieć sięgając po książkę? Kim jest główna bohaterka i co doprowadziło ją do upadku - Chrissa urodziła się w mocno wierzącej rodzinie, jako córka pastora. Religia i Bóg towarzyszyli jej od...

kiniabook | 2017-05-10

Wierzysz, że istnieje coś więcej? Dzięki takim powieściom, wiem, że tak. Historia prawdziwa, która łapie za serce. Nawraca, daje nadzieję, motywuje do działania i prawi, że każdy może odnaleźć swoją drogę. Nie wolno się poddawać. Uśmiechnij się, wsłuchaj w głos serca i idź dalej.

Chrissy jest córką pastora, opowiada swoją przygodę. Jest szczera do bólu, nic nie ukrywa. Poznajemy jej życie, miłość, chwile zwątpienia. Podejmowała wiele złych decyzji, zatraciła się w iluzji doskonałości. Chciała być idealna, choć nikt od niej tego nie wymagał. Najpierw zdradza nam historię swojego dzieciństwa. Trzy uściski splecionej dłoni znaczyły słowa: kocham Cię. Kiedy była małą dziewczynką nie brakowało jej niczego, pomimo problemów finansowych rodziców. Obskurny Brooklyn i kościół, w którym pełnił spokój. Był oazą dla Chrissy, ale także wielu zagubionym duszom. Czego chcieć więcej, jak się ma kochającą rodzinę? Później nasza bohaterka się gubi. Trudno jej znaleźć właściwą drogę....