Dziewczyna z piosenki

Girl in the Song
Dreams
2017-03-10
2017-03-10

Nastoletnia córka pastora notorycznie okłamuje rodziców i wszystkich wokół. Potajemnie spotyka się z Joy-em. Okrada rodziców żeby kupić sobie kosmetyki i ciuchy. Kiedy pojechała na studia nadal widywała się z nim i zaniedbała naukę. W końcu ją wyrzucili. Wróciła do rodziców ale była już w ciąży. Ucieka by się usamodzielnić z Joy-em ale im nie wychodzi. W końcu wraca córka marnotrawna

Ciekawa książka, przyjemnie się ją czyta.
Historia w niej zawarta opowiada o dziewczynie, która wychowała się w kochającej rodzinie jednak zboczyła z prostej drogi i spadła na dno. Każdy z nas ma takie momenty kiedy dobre życie nas nudzi i robimy coś złego, ale ta jedna rzecz może nas pogrążyć, w najgorszym wypadku sięgniemy dna, stracimy jakąkolwiek nadzieję i zaczniemy się zastanawiać czy nasze życie w ogóle ma sens. Ta książka przedstawia właśnie historię takiej osoby i pokazuje, że nie ważne jak nisko upadniemy zawsze jest nadzieja.

Ciekawa książka, przyjemnie się ją czyta.

Autor: Chrissy CymbalaToledo
Tytuł: Dziewczyna z piosenki.
Chrissy jest córką pastora z kościoła w obskurnej części Brooklynu. Codziennie ogląda dramaty tych wszystkich ludzi żyjących na tej ulicy. Mimo wszystko jej dom był dla dziewczyny oazą ciepła i spokoju. Nie brakowało jej nic, rodzice ją wspierali we wszystkim, co robiła lub co chciała zrobi. W pewnym momencie świat dziewczyny się burzy. Pod wpływem złych emocji pogrąża się w iluzji, w której wszystko kontroluje się na zewnętrznej doskonałości. Pragnąc akceptacji, lansuje się na dziewczynę z piosenki. Angażuje w to toksyczny związek. Tajemnice i kłamstwa sprawiają, że nie poznaje samej siebie. Co się wydarzy, gdy będzie brnęła w to dalej?
Jest to autobiograficzna opowieść o losach dziewczynki, która pogrążyła w złą stronę. Jestem zdumiona po przeczytaniu, bo nie spodziewałam się tych wszystkich informacji. Trochę trudno było mi przejść przez tę książkę, może dlatego, że to trudny temat. Nie zwlekałam jednak z przeczytaniem, bo moje myśli pchały mnie do tej historii. Autorka opisując swoje życie pokazuje nam, że mimo zagłębienia się w zło można się nawrócić i osiągnąć szczęście, którego tak szukamy. Przed czytaniem nie myślałam, że autorka będzie chciała wzorować się całkowicie na dziewczynie z piosenki, wiadomo zawsze tytuł coś wyjawia, ale nie spodziewałam się po prostu tak świetnej lektury.
Całość bardzo mi się spodobała. Zostanie ze mną n dłużej
Ocena 9/10.

Autor: Chrissy CymbalaToledo
Tytuł: Dziewczyna z piosenki.

W sumie to ciężko mi cokolwiek napisać o tej książce. Z jednej strony dlatego iż ta cała wspólnota w której wychowuje się główna bohaterka bardzo dla mnie przyglądającego się z zewnątrz oraz nie znającego całego jej kształtu przypomina nieco sektę. I to dużą, taką która planuje życie swych "podopiecznych", od początku do końca. Z drugriej jednak strony najbardziej burzliwy etap w życiu bohaterki to tak zwany wiek buntu oraz pomylenie zauroczenia z miłością z połączeniem poznania smaku "zakazanego owocu". Z drugiej jednak strony książka jest niewielka i te niecałe trzysta stron, jest odpowiednią objętościa do poznania w jeden dzień. Zwłaszcza w połączeniu z lekkim piórem autorki. Na początku może troszkę przeszkadzać czeste odnoszenie do Boga i tego typu tematy, ale zważywszy na otoczenie w jakim dorastała bohaterka jest to uzasadnione.

Zapraszam również na mego bloga:

Książka, która pokazuje nam, że Bóg jest obecny w każdym momencie naszego życia. Nieważne czy się od niego oddaliliśmy, czy też się pogubiliśmy On jest zawsze przy nas.

„Dziewczyna z piosenki” jest obowiązkową pozycją dla każdej dojrzewającej kobiety.
Jest to autobiografia opowiadająca o córce pastora z Brooklynu, która w okresie dorastania próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie. Z czasem wyznacznikiem własnej wartości staje się jedynie wygląd, co w konsekwencji prowadzi do utraty prawie wszystkiego, co kochała.
Książka opowiada o bolesnym odkrywaniu własnej tożsamości, dorastaniu do prawdziwej kobiecości oraz o niezwykłej Miłości, która dotyka każdego z nas.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że powieść mówi przede wszystkim o konsekwencji trwania w toksycznym związku. Nic bardziej mylnego, ponieważ „Dziewczyna z piosenki” stwarza pretekst do zastanowienia się czy zupełnie niechcący nie wychowujemy dzieci na zbyt idealne .

Książka opowiada o...

To jest taka moja książka z przypadku. Koleżanka dodała na fb recenzję "Dziewczyny z Piosenki". Jak większość wpierw moją uwagę przykuła okładka (ma coś w sobie:)),następnie spodobała mi się recenzja w wyniku czego książka została mi podarowana... Powieść bardzo dobrze się czyta. Jest w niej niesamowita siła. Jest w niej miłość, złość, zagubienie, dobro, zło, jest w niej życie. Jest w niej nadzieja, że zawsze można wszystko zacząć od początku. Jest w niej pięknie "wpleciony" Bóg. Jednak jego tematyka nie bije po oczach. Jest obecny w tej książce bardzo subtelnie. Czytając ów książkę często pojawiała się we mnie myśl:" Chciałabym poczuć obecność Boga tak jak główna bohaterka" Co więcej wręcz jej zazdrościłam! A to samo przez się pokazuje, że powieść jest naprawdę bardzo dobra.
Do łez doprowadziły mnie słowa autorki, które są dodane na koniec książki, dawno tego nie było...
Myślę, że mogę ją polecić każdemu, szczególnie ludziom, którzy myślą, że zostali sami... Ta książka naprawdę ma w sobie wielkie COŚ!

Będąc matką staram się wychowywać moich synów tak, by w życiu się nie pogubili. Historia, którą poznałam pokazuje jednak, że to czasem zbyt mało by uchronić własne dziecko. Zbyt mało, bo nasze wysiłki kończą się tam, gdzie zaczyna wolna wola – wolność dziecka.
„Dziewczyna z piosenki” to autobiograficzna opowieść Chrissy Cymbala Toledo. Jako córka pastora i dyrygentki pracującej wraz z mężem wiodła spokojne, szczęśliwe życie. Widziała wiele ludzkiego bólu, z którym stykał się jej ojciec. Mimo to sama żyła w spokojnym, bezpiecznym domu otoczona troską i miłością.

Bohaterka opowiada o swoim życiu od najmłodszych lat i pokazuje jak wraz z okresem dojrzewania zaczęła coraz bardziej zajmować się modą, przesadnie dbać o swój wygląd i nienaganny wizerunek – wszystko po to, by się podobać innym.

"Gdy przebywałam w towarzystwie przyjaciół – chciałam wypaść jak najlepiej. Musiałam także być przygotowana, by idealnie się prezentować, gdybym czasem poczuła na sobie spojrzenie jakiegoś chłopaka. A jednak wewnętrzny głos nieustannie zadręczał mnie krytyką, szepcząc: „Mogłoby być jeszcze lepiej”." (str.70)

Z czasem dziewczyna poznaje Jaye’a, który staje się jej miłością, obsesją, kochankiem. Dla niego utożsamia się z kobietą z piosenki, którą ten uwielbia. Porzucając wszelkie ideały i zaprzeczając dotychczasowym wartościom zatraca się coraz bardziej. Dochodzi do tego, że okłamuje i okrada niczemu nieświadomych rodziców. Uzależnia się od akceptacji i zainteresowania chłopaka, który ciągnie ją w dół. Co musi się stać by wróciła do rodziny, która zmuszona była zerwać z nią kontakt? Czy dziecko stanie się kartą przetargową w relacji z chłopakiem i rodzicami?

Chrissy straciła wszystko. Kilkakrotnie myślała o samobójstwie. Została jej tylko mała córeczka i Bóg. To On wyciąga ją z tego co sama zniszczyła. Jak? Co działo się z nią później? Czy odzyskała zaufanie rodziny, wiarę i poczucie samoakceptacji? Zapraszam do lektury!

Historia Chrissy przypomniała mi losy bliskiej mi kobiety. Momentami czytałam książkę z ciężkim sercem – jak można popełniać błąd za błędem i niszczyć tak wspaniałe relacje? Kolejne stopnie staczania się bohaterki poruszały mocno moje serce – musiała przejść przez życiowe piekło, by dostrzec jak wiele straciła i jak bardzo jest kochana.

Ta opowieść uderzyła mnie też jednym – siłą modlitwy! Z przejęciem czytałam o tym jak pastor modlił się ze łzami o powrót córki. Z bólem patrzyłam na matkę dziewczyny, która musiała się od niej odciąć by móc jej pomóc. Ze wzruszeniem poznałam historię tego, jak mocno Bóg wkraczał w jej życie i prostował to co wydawało się nie do naprawienia.

Książkę polecam wszystkim tym, którzy nie potrafią się modlić i odnaleźć drogi w życiu. Wszystkim tym, którzy w jakiś sposób czują się zagubieni. Historia ta mocno odwołuje się do wiary – mimo to polecam ją również osobom, które od Boga są oddalone – choćby po to by zobaczyć jak bardzo przewrotne bywa ludzkie serce, czego mocno dowodzi ta historia.

Chrissy to córka pastora z kościoła w obskurnym Brooklynie na własne oczy widziała codzienne dramaty ludzkie, ludzi żyjących na ulicy. Jednak jej rodzinny dom był prawdziwą, bezpieczną oazą spokoju, ciepła i miłości.
Dziewczynka miała beztroskie, wspaniałe dzieciństwo jej mama zasiadała do pianina i grała piosenki jak była dzieckiem, bardzo ją to cieszyło. Lecz w pewnym momencie coś zmieniło się nagle i zburzyło dziewczyny Chrissy harmonię.Zaczyna się poglębiać w świat iluzji. Ona pragnie jedynie akceptacji od innych ludzi, chce lansować się na piosenkarkę "Dziewczynę z piosenki", rozwija swój talent muzyczny, rozpoczyna śpiewać w chórze kościelnym w kościele, a także bardzo zaangażowana jest w toksyczny, chorobliwy związek z chłopakiem.Jej tajemnice, kłamstwa wychodzą na światło dzienne, dziewczyna nie poznaje samej siebie.

To historia wzruszająca, prawdziwa autobiograficzna głównej bohaterki powieści "Dziewczyna z piosenki" bardzo dobra, poruszająca, piękna książka, zachwycona nią jestem..wzruszyłam się bardzo, gdy ją czytałam, bardzo mi się spodobała książka.

Dorastając często słyszymy powiedzenie "człowiek uczy się na błędach", co niewątpliwie jest prawdą. Raz się sparzymy, więcej nie dotkniemy. Jednak czy zawsze nauki musimy czerpać z własnego doświadczenia, zamiast przeanalizować cudzą historię i na jej podstawie wyciągnąć adekwatne wnioski? Moja propozycja na dziś - pomówmy o powieści opartej na faktach zatytułowanej "Dziewczyna z piosenki".

Autobiografia to gatunek, w którym nie każdy gustuje. Historie pozbawione choćby grama realizmu w znaczeniu faktycznego wydarzenia się są fajne i jednocześnie lekkie, ponieważ mamy świadomość, że jest to czysta fikcja. Co jednak z tymi, które opowiadają o życiu prawdziwych ludzi? Do nich już niełatwo zachować dystans, bowiem oczyma wyobraźni widzimy autorkę w każdej z opisanych sytuacji.

Co musicie wiedzieć sięgając po książkę? Kim jest główna bohaterka i co doprowadziło ją do upadku - Chrissa urodziła się w mocno wierzącej rodzinie, jako córka pastora. Religia i Bóg towarzyszyli jej od najmłodszych lat. Pewnego dnia w kościele jej wzrok spotkał się ze spojrzeniem Jaye'a, starszego od dziewczyny artysty. To właśnie on staje się powodem odsunięcia od najważniejszych osób oraz wartości.

Książkę można nazwać przekrojem życia autorki. Poznajemy ją od najmłodszych lat, aż do momentu kulminacyjnego. Kiedy do głosu dochodzą kompleksy, niedoskonałości oraz brak akceptacji, poznajemy historię, która dotyczy zapewne większości nastolatek w dzisiejszych czasach. Na szczęście Chrissy dzieli się swoim doświadczeniem, chcąc ułatwić życie innym. Nie pozostaje nam nic innego, jak przemyśleć wszystko na co zwraca nam uwagę i odnieść się do tego w kontekście swojego postępowania.

"Dziewczyna z piosenki" to historia wypełniona drobnymi wskazówkami, przesłaniami oraz radami. To przypomnienie co się w życiu tak naprawdę liczy. Jakimi wartościami się należy kierować. I pomimo odniesień do wiary, które nie każdemu mogą przypaść do gustu, uważam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, jakiś mały fragment, który w połączeniu z przemyśleniami może zmienić bieg losu.

• 2017
  • Młodzieżówka
  • Obyczajowe
  • Historie prawdziwe

Dodaj cytat z książki Dziewczyna z piosenki