After The Fire

Wydawnictwo: Usborne Publishing Ltd
usborne, dla młodzieży,
angielski
WartoCzytać

The things I’ve seen are burned into me, like scars that refuse to fade. Father John controls everything inside The Fence. And Father John likes rules. Especially about never talking to Outsiders. Because Father John knows the truth. He knows what is right, and what is wrong. He knows what is coming. Moonbeam is starting to doubt, though. She’s starting to see the lies behind Father John’s...

The things I’ve seen are burned into me, like scars that refuse to fade.

Moonbeam is starting to doubt, though. She’s starting to see the lies behind Father John’s words. She wants him to be found out.

What if the only way out of the darkness is to light a fire?

“Absorbing, gripping and darkly fascinating... it's a must-read novel.”
Sarah Pinborough, No.1 bestselling author of Behind Her Eyes
“A gripping story of survival with a big heart. Scary, exciting and uplifting all at the same time.”
Juno Dawson

źródło opisu: https://usborne.com/browse-books/catalogue/product...(?)

źródło okładki: https://usborne.com/browse-books/catalogue/product...»

| 2018-05-22
Przeczytana: 19 maja 2018

Wiedziałam, że ta książka będzie genialna, kiedy tylko zobaczyłam reklamę. Niedługo później pojechałam do Empiku i nabyłam swój egzemplarz, ozdobiony piękną, klimatyczną okładką, na której widnieje dziewczyna, mająca wyobrażać główną bohaterkę powieści. Od razu zaczęłam czytać i...

Stałam się Moonbeam.

Przeżywałam to, co ona.

Uczestniczyłam w spotkaniach z psychiatrą i agentem Carlyle.

Skrywałam pewną tajemnicę...

"Gdy ogień gaśnie" jest d o s k o n a ł e. Uwielbiam główną bohaterkę, mimo początkowej irytacji, jaką we mnie wzbudzała. Kocham ♥ agenta Carlyle'a i marzę o takim przyjacielu. Przepadam za Nate'em, ostoją Moonbeam w najcięższych chwilach. Czuję wielką sympatię do Honey, nieco zadziornej i bardzo odważnej dziewczynki. Jeśli chodzi o postaci negatywne, NIE ZNOSZĘ ojca Johna, Centurionów, Luke'a i wszystkich zaślepionych "wiernych", którzy przyzwalali na okrutne traktowanie innych.

Chyba nie muszę mówić, że gorąco polecam wszystkim tę nowość?

pierzyna | 2018-06-19

Raczej omijam książki o tematyce związanej z sektami bo zbytnio mnie przygnębiają, ale zaintrygował mnie opis 'Gdy ogień gaśnie' więc przygotowałam pudełko chusteczek i zaczęłam czytać.
Nie płakałam, ale niezwykle wczułam się w historię Moonbeam i kibicowałam jej jak nigdy żadnemu fikcyjnemu bohaterowi. Moonbeam to ciekawie wykreowana postać z silnym charakterem i kręgosłupem moralnym. W świecie w jakim się znalazła są to cechy, które mogą zabić albo dać siłę by walczyć dalej.
Historia dziewczyny jest ciekawa i wciąga z każdym kolejnym rozdziałem. Myślę, że to bardzo wartościowa książka i bardzo ją polecam.

Matylda Saresta | 2018-06-30

Świetna opowieść o niszczącej mocy sekty.
Rzeczywistość i realia widziane oczyma siedemnastoletniej dziewczyny, która nigdy w życiu nie poznała innego życia.
Rewelacyjny układ narracji: przedtem i potem sprawia, że czyta się to jednym tchem.
Przedtem przedstawia pobyt dziewczyny w sekcie, potem jest jej opowieścią, jaką snuje na terapii w szpitalu psychiatrycznym,
Atmosfera wycieka z każdej kartki.

Polecam - jedna z lepszych propozycji tego roku:)

Czytaczyk | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Wydawnictwo Zielona Sowa nieraz pokazało, że potrafi wydać prawdziwą perełkę. Zdecydowaną większość książek przez Nich wydawanych ogromnie sobie cenię. „Gdy ogień gaśnie” zalicza się do tych najgenialniejszych.

Will Hill podobno stworzył inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię. Takie informacje zawsze przyciągają moją uwagę do takiej książki. Rozbudzają moją ciekawość zapewniając niewiadomą, gdzie jest granica pomiędzy faktami, a fikcją literacką. Tym bardziej angażuję się w taką lekturę.

Fabuła główniej kręci się w okół rodziny i wiary, ale nie takiej niewinnej wiary, tylko takiej, która zaślepia człowieka. Nie jestem osobą wierzącą i uważam, że ludzie, którzy wierzą potrzebują tego, aby mieć w życiu jakiś cel, bo nie mają innego pomysłu na siebie. Wiem, że może wyglądać na to, jakobym była ograniczona, ale już taka jest moja wizja świata w tej kwestii. Z tym większym znerwicowaniej (nawet nie jestem pewna, czy tak się odmienia to słowo, ale wiem, że towarzyszyło...

Barti | 2018-06-17

Niewiarygodna wręcz historia na temat tego jak można manipulować ludźmi i ich sobie podporządkowywać. Mocna, przejmująca i wciągająca bez reszty. Jednocześnie przeraża i fascynuje. Historia o sile charakteru,wytrwałości i walce o prawdę. Doceniana w Polsce i za granicą. Czego chcieć więcej od dobrej książki? Polecam.

Heather | 2018-06-06

Ogień rozpala powieść Willa Hill'a, płynną lawą wkrada się do serca czytelnika i płynie w jego krwi. Nie ma znaczenia czy to powieść dla młodzieży, czy dorosłych. To lektura skierowana do nas wszystkich, którą każdy z nas powinien jak najszybciej poznać.

Po lekturze tej książki długo zastanawiałam się jak ująć w słowa emocje, jakie towarzyszyły mi podczas czytania. Niepozorna lektura zmieniła moje podejście do książek młodzieżowych diametralnie, pokazując że każdy z nas - jak równy z równym - walczy o to samo. Poszukiwanie siebie na każdym etapie naszego życia jest najważniejszą kwestią nas samych i właśnie takie książki są nam potrzebne: pokazujące, że walka o siebie i dla siebie jest najważniejszym czynnikiem naszego dalszego szczęścia i spokoju.

Historia podzielona jest na dwa etapy: przedtem i potem, które doskonale obrazują rozgrywany dramat oraz jego późniejsze konsekwencje. Moonbeam, główna bohaterka, prowadzi nas w swojej narracji przez osobiście przeżyte wydarzenia,...

Cantata | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Jeśli musiałabym wybrać pięć słów na opisanie tej książki byłyby to : rodzina, wiara, kontrola, izolacja i przetrwanie. Czy taka kombinacja brzmi interesująco? Jeśli na domiar złego dodam, że fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami to nie pozostanie wam nic innego jak biec do księgarni. Przyznam szczerze, ja po tę książkę sięgnęłam w ciemno. Jej piękna okładka, kusząca notka wydawcy i sam fakt, że skupia się wokół tematu amerykańskich sekt wyznaniowych sprawiły, że od razu czułam, że w moje ręce wpadło coś wyjątkowego. I miałam stuprocentową rację.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2018/05/gdy-ogien-gasnie-will-hill.html

estarie | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Historia nie była zła, ale rewelacyjna też nie. Jak się dużo czytało o różnych sektach i tak dalej, to ta pozycja nie wnosi niczego nowego do tematu. Cała fabuła opiera się na rozmowie Moonbeam z jej psychologiem oraz agentem FBI, którym krok po kroku opisuje historię swojego życia w Legionie Pana, toksycznej i niebezpiecznej sekcie. Niestety miałam wrażenie, że autor bardzo słabo nakreślił portrety psychologiczne bohaterów, wyjątkiem był Luke - jego postać naprawdę mi się podobała i żałuję, że historii nie mogliśmy poznać od jego strony, byłoby to z pewnością o wiele ciekawsze. Z Moonbeam jest taki problem, że wyszła z niej trochę Mary Sue, a jej rola w całości zdawała mi się momentami Igrzyskami Śmierci, gdzie ostatecznie, to ona miała stać się liderką ocalałych z katastrofy braci i sióstr. Śmieszyło mnie to bardzo. Pod koniec książki, Moonbeam jest zarysowana, jako niezwykle mądra, dzielna i odważna. Nie spodobało mi się to. Wolałabym patrzeć na umysł człowieka skrajnie...

Nika | 2018-07-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2018

Wciągająca w czarną otchłań przeżyć w sekcie. Wcieliłam się w bohaterkę Moonbeam i przeżywała razem z nią. Wspomnienia o tym by przeżyć w sekcie, by zostać nie zauważoną. Mroczne tajemnice, które wypływają w końcu na światło dzienne po tragedii, którą przeżyła tylko garstka dzieci. To jak umysł Moonbeam jest tak bardzo silny, że się nie dała złamać.
Bardzo dobrze spisane odczucia, strach i ta jak łatwo poddać się czyimś wpływom.

Abibliophobia | 2018-09-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ah, jakże cieszą mnie momenty w których autorzy young adults/ młodzieżówek traktują swoich czytelników z należytym szacunkiem!
Tak też było w tym przypadku.
"Gdy Ogień Gaśnie" opowiada historię dziewczyny, która wydostała się z kultu prowadzonego przez okrutnego Ojca Johna. Dzieciom od małego wpajane jest, że za bramą która oddziela bezpieczną Bazę od reszty świata czyhają słudzy węża gotowi zabić ich dla czystej przyjemności. Podążamy dwoma liniami czasowymi- tą sprzed przybycia Moonbeam do szpitala psychiatrycznego oraz pożaru który zmienił wszystko a także tą po całym wydarzeniu, gdy mamy wgląd w terapię młodej głównej bohaterki.
Świat wykreowany przez Pana Hilla ocieka realizmem do tego stopnia, że autor zastrzegł w pewnym momencie, że Legion Pana jest wyłącznie wymysłem jego wyobraźni. Niestety bardzo łatwo uwierzyć, że coś takiego mogło wydarzyć się naprawdę. Droga powrotu do pełnego zdrowia psychicznego głównej bohaterki również jest jak najbardziej realistyczna- Moonbeam z...