Drgawki gorączkowe

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320036428
zdrowie, medycyna

Drgawki gorączkowe występują u 30-40 proc. dzieci i są reakcją młodego organizmu na rosnącą temperaturę. Często ich dramatyczny przebieg sprawia, że są ciężkim przeżyciem dla rodziny, który nierzadko powtarza się pomimo podejmowanych działań profilaktycznych. Każdy przypadek drgawek gorączkowych stanowi też wyzwanie dla pediatry, lekarza rodzinnego i neurologa dziecięcego.Ten poradnik jest przeznaczony dla rodziców dzieci, u których z różnych przyczyn pojawiają się drgawki, także dla tych, u których występują częste infekcje gorączkowe i istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia drgawek.Autorzy omawiają mechanizmy powstawania gorączki, jej biologiczne działanie, najczęstsze sposoby łagodzenia niepokojących objawów, a także metody postępowania w takich przypadkach.

exotica | 2011-12-27
Przeczytana: 09 grudnia 2011