Narodziny nauczyciela polonisty. Szkice edukacyjne

Wydawnictwo: Universitas
8324204393
poradniki

Jadwiga Kowalikowa, profesor polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, z długim stażem nauczyciela-praktyka i metodyka, pisze o nauczycielu, o jego przygotowaniu do zawodu oraz o ustawicznej, niekończącej się potrzebie doskonalenia się w wybranej profesji. Motywem przewodnim książki, pojawiającym się niemal w każdym szkicu, jest dyskretne przypominanie, że polonista, który decyduje się na pracę pedagogiczną, jednocześnie godzi się na konieczność nie tylko stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, ale i własnego rozwoju intelektualnego. Książka jest przeznaczona zarówno dla nauczycieli akademickich, jak i przyszłych i obecnych nauczycieli polonistów.

Mamba | 2016-01-31
Zamir Chojnacki | 2014-09-26
jaalek4 | 2013-12-11
Czacza | 2013-05-24
Olqa | 2012-01-22
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu (?)