Poczytaj ze mną. Fantasy. Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów

Seria: Poczytaj ze mną
8 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
deszcz, gobliny, poczytaj ze mną
Northman

Pełne magii przygody Gai i jej fantastycznych przyjaciół. Tym razem do zaczarowanej krainy trafia również starszy brat dziewczynki, Feliks, który wpada w spore tarapaty. Gaja, Rowena z Elfiej Doliny oraz Niall stają przed trudnym zadaniem uwolnienia go z rąk paskudnych goblinów. Czy uda im się ochronić nasz świat przed inwazją tych podstępnych stworzeń?

źródło opisu: https://egmont.pl/

źródło okładki: https://egmont.pl/

AnnaSikorska | 2017-06-19

„Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów” to kontynuacja książki „Gdy pada deszcz. Przejście”. Mali czytelnicy mają okazję poczuć uroki fantasy i wielotomowości opowieści zabierającej młodych miłośników książek w niezwykłe światy pełne niezwykłych rzeczy i niebezpieczeństw.
W pierwszym tomie poznaliśmy kilkuletnią Gaję narzekającą na deszcz i rosnący w pokoju bałagan oraz brak psa. Dziewczynka marzy o posiadaniu czworonożnego przyjaciele, ale niestety nie może go mieć. Jej życie ulega odmianie, kiedy pewnej nocy za oknem dostrzega panią Smith. Ku zaskoczeniu dziewczynki staruszka zmienia się w elfią królową mającą dużego psa. Dzięki magicznemu kamieniowi przenosi się do innego świata. Gaja oczywiście z ciekawości podąża za kobietą i bardzo szybko odkrywa, że nieznane jej miejsce jest bardzo niebezpieczne. Pani Smith i jej brat Feandan z psami pokonują straszne stwory. Dziewczynka może przeżyć niezwykłe przygody w magicznej krainie. Nie pozostaje tam jednak na zawsze. Wraca do domu,...

Northman | 2017-06-09
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Gobliny, deszcz... i magiczne przygody.

Pełna magii mała, króciutka książeczka :) Niesamowicie potrafiąca przykuć uwagę Małego Czytelnika ;) Lektura jest przy tym minimalnie utrudniona, jest bowiem przerywana ciągłymi pytaniami "tata, co to?" ;) , ale takie pytania to dla wspomnianego Taty czysta przyjemność :)

Sama książeczka? Piękna :) Wydana bardzo bardzo ładnie. Troszkę inna niż przeczytane przeze mnie i Córeczkę do tej pory pozycje z serii, bo pełna magii i fantasy, ale wcale przez to nie gorsza. Jak najbardziej godna polecenia!

Serdecznie dziękuje Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Patrycja | 2017-06-23
miraga_ | 2017-06-19