Zrobiłem zdjęcie - i co dalej?

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Czym się kierować przy wyborze aparatu? Jak fotografować na stadionie, a jak z bardzo bliska? Co zrobić, gdy fotografia jest zbyt jasna? Jak ustalić czas naświetlania, by zdjęcie wodospadu było najbardziej efektowne? Co zrobić z czerwonymi oczami fotografowanych postaci? W jaki sposób zapisywać zdjęcia na płytach, przesyłać je pocztą elektroniczną i uzyskiwać tradycyjne papierowe odbitki? Stało się? Weszliśmy w epokę fotografii cyfrowej. Czy wiesz, jak dużo nowych możliwości niesie ze sobą ta zmiana? Możemy bez trudu usuwać niepasujące elementy zdjęć, retuszować je, artystycznie obrabiać, modyfikować kolory, dodawać lub eliminować cień czy lustrzane odbicie? A gdy na zauważymy na fotografii coś szczególnie ciekawego, możemy powiększyć kadr. Nieudane zdjęcia można ?uratować?, a dobre uczynić jeszcze lepszymi! Poradnik oswaja czytelnika z obsługą aparatu i zapoznaje z popularnymi programami do obróbki zdjęć. Zawiera dziesiątki przykładów pracy nad fotografiami i setki podpowiedzi. Warto wykorzystać niektóre z nich już podczas tegorocznych wiosennych i letnich wypraw!

JonSoha | 2013-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki