Przygody jeża Szymona

Wydawnictwo: Literatura
Mateusz Cioch

W lesie jeża Szymona jesień pachnie liśćmi i późnymi jagodami. Piaszczysta droga grzeje łapki, a łąka kusi przygodami, ale mama pospiesza – muszą zdążyć przed nocą do legowiska. Gospodarz już im je uszykował na zimę. Jeszcze tylko kilka słów zamienionych z przyjaciółmi z gospodarstwa i czas na sen. Tak zaczynają się przygody małego jeżyka w lesie. Poznajcie jego życie w rytm czterech pór...

Tak zaczynają się przygody małego jeżyka w lesie. Poznajcie jego życie w rytm czterech pór roku, jego nowe miejsca, ciekawych znajomych i przyjaciół na całe życie!

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Ta książka wpadła mi w oko od pierwszego wejrzenia. Kiedy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach wydawnictwa Literatura, wiedziałam, że będzie nasza :) Po prostu nie mogłabym przejść obok niej obojętnie. Zresztą spójrzcie sami, od razu widać, że jest cudna, prawda :) ?

Na początku chciałam, aby za jej czytanie zabrał się mój starszak jednak potem stwierdziłam, że on to jednak za duży (i za "męski") na taką lekturę ;) Tak, mój syn to taki typowy chłopak, co to lubi to co typowo chłopięce. Zwierzątka z tej książki z całą pewnością okażą się fajne i ciekawe zarówno dla chłopców jak i dziewczynek jednak moim zdaniem dla nieco mniejszych. Mój starszy syn ma już 9 lat, nie wypadałoby mu czytać takiej książeczki ;) Jesteście ciekawi dlaczego? Już Wam o niej opowiadam...

Poznamy tutaj małego jeżyka Szymona oraz jego mamusię. Szymon jest bardzo lękliwy i często ze strachu zwija się w kulkę, ale on dopiero poznaje otaczający go świat więc nie ma się co dziwić. Szymon i mama mieszkają w lesie,...

Marta | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Bardzo sympatyczna opowieść o przygodach małego jeża i jego przyjaciół. Jeż Szymon w towarzystwie swojej mamy i innych zwierzątek poznaje otaczający go świat: las, łąkę, plażę nad pobliskim jeziorem,wieś, dostrzega jego uroki i niebezpieczeństwa. Książka ukazuje wartość przyjaźni, uczy wrażliwości na piękno natury, szacunku do niej, otwartości na świat i inne istoty. Dodatkowym atutem jest duża ilość wyrazów dźwiękonaśladowczych, co zdecydowanie pomaga utrzymać zainteresowanie nawet bardzo młodego czytelnika. Poza tym książka jest pięknie wydana, niektóre ilustracje wprost zachwycają. Dobra pozycja do biblioteczki każdego przedszkolaka.

wiolenia28 | 2018-03-18
Przeczytana: 17 marca 2018